Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

Адаш, коя игра ти хареса повече сега? На старта. Синдиката или Черния Флаг ? Би ли дал кратко и бързо ревю :rolleyes:

преди 18 минути, Pamlea написа:

където си говориме за игри.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво гледате на тези върхови телевизори? Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък. Търся филми от торент са

Темата я създавам, понеже доста често в други теми главно за хардуер ( примерно тук), се разискват неща, нямащи нищо общо с хардуера или като цяло с темата, където се публикуват. Понеже забелязах, че

Специално за теб има опция в The Evil Within 2 да си пуснеш първо лице и функционира доста добре. 1. На иконата на десктопа се добавя в полето Цел " +com_allowconsole 1 " 2. Вътре в играт се

Публикувани изображения

Едно уточнение, понеже аз съм автора на темата. Първата част от темата е "Общи дискусии". Идеята бе не да спорим за игри в другата тема, дето се спори АМД/НВИДИА, а дискусиите да се прехвърлят тук, защото като почнем да спорим за игри в тема АМД срещу НВИДИА, някак си нещата там се разводняваха. 

Но щом не искаш съвети, добре. Просто го казах приятелски, а не да се заяждам за щяло и нещяло. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз от black flag играх доста по-малко в сравнение с Syndicate.Трудно е да дам качествена оценка.Старта на BlackFlag беше по-лесен, докато при Syndicate имах чувството, че вече стабилно навлязох в самия сюжет на играта.Като стил и двете си имат плюсове и минуси.Като геймплей са сходни(логично).Не мисля, че трябва едната да ми харесва, а другата не.Но тепърва има още доста да изиграя за да мога да дам точна оценка.

@bildera_ Няма причина да мисля, че се заяждаш.В случая разбирам, че има разлика в количеството рам, но си има и причина да не съм купил все още.Кога съм сметнал за ненужно, кога парите са ми трябвали за други, по-важни неща, които просто са неотложни.Надявам се схващаш.А не, че 60 лева са прекалено много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после - след 12 години чакане - пуснаха Hard Truck Apocalypse, който да върви под Windows 7+! Аз, разбира се, си поиграх с XML файловете на играта и резултатът е налице: Белаз с ново име - Белаз Спорт - с максимална скорост 320 км/ч (без чийтове). :D  По принцип може и още - до 370 км/ч, но тогава нито има мощност да ги вдигне, нито има толкова дълга отсечка.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един рекорд с BMW M235i на Zolder. Тая писта никога не ми е била любима за каране, защото има два гадни шикана. Особено първия е доста претенциозен и трябва да се мине на милиметри от допустимото и с висока скорост. Там може да се спечели или загуби много време. Втория удължен шикан изисква също точен подход и там е много важен баланса на колата и количеството подавана газ. Абе...никога не съм бил бърз на тая писта, но пък хората си я играят често онлайн. Затова и много се узорих да подобря първото време. Когато почнах да подобрявам, имаше двама с много добри времена и ми се сториха недостижими. Ама аз докато се доближа до тях, някакъв изскочи секунда пред тях и направо ми сви сърмите. Но пък видях, че има място за подобрение, пробвах доста настройки на колата и в крайна сметка остана да събера всички сектори. Не успях при рекорда си в средната част на пистата и загубих доста, но пък първата част и особено последната, бяха доста добри. Пак имаше неточности, но пък бе достатъчно за първо място засега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ми е ден за рекорди. Ето и третия. Втория не мисля да го качвам, че имаше само 5 участника, макар че втория го бих със секунда и 3 десети.  Тук отначало рискувах повече, но след 4-ти завой карах на сигурно, отпускайки леко газта, за да не ми се провали обиколката. Ама ако някой бие времето ми тия дни, ще мина на пълна газ.

Това BMW M235i взе да ме кефи. Мисля има подобно и в Корсата, но не знам дали е със същия мотор. Шведите почват все по-добре да правят автомобилите. 

Щеше ми се да се пусна и на Competition,  ама гледам няма такова състезание с BMW. Тъкмо съм му хванал цаката с настройките. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, bildera_ написа:

Един рекорд с BMW M235i на Zolder.

Загледах се в километража как от 200 намаля до 100 и се чудя как намаля за толкова кратко време. :P

Спомних си моята ситуация, как на прав участък си карах с 210км. В далечината на около километър пред мен се включи една кола и  ми се наложи да скоча на спирачката, защото го настигнах все едно беше каручка. Нямаше как да го заобиколя, защото имаше тир в насрещното а от ляво е мантинела. Знаеш ли какво разстояние изминах за да сваля от 210 на 60? Около километър пред мен излезе и аз скочих на спирачката.  и се изравних с неговата скорост на метър зад задната му броня. Той беше набрал до 60 км в час, което си е поне още 300 метра прибавени. Абе може и да съм прехвърлил 1000 метра във спиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, nikolela написа:

Загледах се в километража как от 200 намаля до 100 и се чудя как намаля за толкова кратко време. :P

Спомних си моята ситуация, как на прав участък си карах с 210км. В далечината на около километър пред мен се включи една кола и  ми се наложи да скоча на спирачката, защото го настигнах все едно беше каручка. Нямаше как да го заобиколя, защото имаше тир в насрещното а от ляво е мантинела. Знаеш ли какво разстояние изминах за да сваля от 210 на 60? Около километър пред мен излезе и аз скочих на спирачката.  и се изравних с неговата скорост на метър зад задната му броня. Той беше набрал до 60 км в час, което си е поне още 300 метра прибавени. Абе може и да съм прехвърлил 1000 метра във спиране.

Ами толкова и спирачки имаш. Това БМВ все пак е вариант M235i Racing. Предполага се, че поне добри спирачки са му сложили. ИНаче една спортна кола от клас GT3  спира за под 30 метра от 100км/ч. Едно серийно порше се движи от 31 до 34 метра за слоновете. Останалите нормални коли са със спирачен път 35-38 метра. От 170 км/ч едно Мини кЪнтримен  спира за 105 метра. Те тия неща са всеизвестни. Има го и времето за реакция на шофьора, защото ти като решиш да спреш, може да мине около секунда. А за секунда с 210 км/ч изминаваш  60 метра.  Освен това имаш и време за задействане на спирачките. Ако колата ти е стара, каквато предполагам е, то едва ли имаш спирачен асистент или както се казва - BA. Той позволява при рязко натискане на спирачния педал, дори да не е напълно, спирачните бутала да се задействат максимално, като по тоя начин се съкращава и от онова време за реакция. Тая джаджа е задължителна за Евросъюза  отпреди 4-5 години. Както и ESP  стана задължително. 

Ето, аз вчера също се наложи рязко да натисна спирачката заради полицейска кола и от 120-130 да намаля до стотина. Оказа се, че АБС веднага се задейства, а спирачния асистент си свърши работата. Имаше или някаква катастрофа или проблем на пътя, щото ми се стори, че една жена бе седнала до банкета, имаше спрян тир малко по-нататък, а полицейската кола беше пуснала светлините. Но минах със 100 покрай тях и не разбрах нищо. Нормалните коли си имат дълъг спирачен път, особено ако са с гуми, неподходящи за условията на пътя. Една китайска или немаркова гума, доста често дава спирачен път поне 5-6 метра по-слаб от една маркова и това от 100км/ч. Да не говорим, ако си със зимни гуми лятото. Успокоението за тия, дето карат галоши е, че скоро Мишелин направиха тест за спирачния път на износени гуми почти до минимума и се оказа, че гумите спират по-бързо, както и се държат по-добре в завои, защото имат по-голяма контактна площ с пътя. Но това не означава, че лятото трябва да караме със зимни гуми и дори със всесезонни.  Толкова за обясненията за спирачния път. Сигурен съм, че и самият ти знаеш тия неща. когато си на пистта, имаш точно определени точки за спиране. Не е като в действителността, дето имаш и време за реакция. На пистата си реагирал доста преди това и спирането ти е точно. 

Иначе вчера се опитах да си засека едно време на Шипка, но в събота голям трафик. Повече от 30-40 секунди без автомобил по трасето нямаше. Затова тръгнах и след 2-3 километра настигнах първия автомобил, пъплещ към върха. Наложи се да спра три пъти и накрая се отказах.  Освен това и сенките на дърветата са гадни, от дърветата падат разни сокове и асфалта е хлъзгав. Дори на първия завой влязох с по-висока скорост, а там хлъзгаво, та се наложи да отнемам газта, за да не се забия в стената. Абе...събота не става за каране. Другия път ще е през седмицата и не август. Но пък се накефих нагоре към върха с пълна газ. Дори по едно време се усетих, че включвам на втора твърде рано, та оборотите направо изхвърчаха до червената зона. За щастие нищо не прегря или поне не се случи, щото както казах, три пъти спирах да изчакам трафика. Но пък Фиестата ме изкефи в завоите. Вярно, трябва доста по-голяма мощност.  А и като не познаваш точно пътя, трудна работа. Още повече, че очакваш и хлъзгава настилка на всеки завой. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно съм писнал на много хора, но все пак...още едно каране поне за 5. 

На тая писта преди да се пусна с БМВ-то  бях карал точно 6 километра. Направих си справка в статистиката. Като тръгнах да карам сега, както винаги ми се стори, че тоя първия, дето на половин секунда пред втория, третия, четвъртия...няма стигане, ама го стигнах и минах. А както видях от междинните времена, изостанах дори със 72 хилядни на първа контрола. Това с еднакви настройки на колата. Обаче на тая писта вдигнах максимално задното крило и промених други неща, щото с тия наклонени виражи нещо не става без притискане. Естествено, както винаги карам без тракшън контрол. Затова и толкова много притискане ми трябва. Но пък се получи добре, щото колата залепва на тая писта с тия настройки. На правата спрямо смъкнатото крило изоставам доста, но след това се наваксва в завоите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да разнообразим със StarCraft II - турнир в Китай.

Единият семифинал, който ми се струва доста интересен (за всеки случай е в спойлер, ако някой е загледал турнира и още не е стигнал до тук):

Spoiler

И финалът (в името му пише победителя от горното видео):

Spoiler

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, саби написа:

Единият семифинал, който ми се струва доста интересен (за всеки случай е в спойлер, ако някой е загледал турнира и още не е стигнал до тук):

Затвори скритото съдържание

Затвори скритото съдържание

Тия дръпнатите са господи на тая игра.Още помня къв кеф ми беше преди да спама кучетата на зерга.Ама това на 1цата.Интересна ми е за зяпане, ма нямам никаква идея какво се случва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Малее голяма машина бавареца...;)

Кико, какво си пуснал на мониторинга?

Ами показва ми FFB. По принцип пиковете над и под линиите се орязват и не се усещат във волана. Но така съм си го направил, да ми е малко по-силна обратната връзка. Примерно при Корсата ми е доста по-слаба, но при тая игра така реших.

Иначе днес поставих още 3 мои рекорда, два от които подобрения на предните ми, щото един немец взе да се напъва да ме минава, та се наложи да го бия на два пъти пак. Тая обиколка на Brands hatch ме поведе със 186 хилядни, ама тая сутрин си поиграх...най вече като си махнал лага и го бих със 150 хилядни, обаче включих LOW  детайли с 500  fps и без ВС, защото точно пък на тая писта много кофти ако има лаг. То и на други де. Май ще се откажа да играя с вертикална синхронизация за време. После пробвах със същите детайли но без ВС от играта и пак се получи добре с управлението, макар картината да ме дразни леко с тия 90-100  fps. Май ще пусна за проба пак fast sync,  да пробвам как ще е лага при 90  fps. Щото пък с добра графика много по-добре се играе. Примерно се виждат сенки, които ме ориентират при спиране. На LOW  няма сенки и спирам малко на късмет. Но ще я оправя тая работа.

И пак да ти кажа защо се занимавам с лага. Утре ще ти снимам с фотоапарата си едно видео, как въртя волана и как той се бави на монитора. То същата работа като подавам газ и спирачка, щото пак поема по-рано или спира по-късно.  Без ВС нещата са почти едно на едно моето въртене и виртуалното въртене. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, саби написа:

Покажи скритото съдържание

Покажи скритото съдържание

Aз тъкмо гледам един от по старите в Jönköping. Това определено ми е по-интересно от това да гледам мачове по телевизията ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И обещаното за @Tommygun клипче за лага на волана ми при RRRE:

Аз под клипа съм обяснил някои неща. Оказа се, че проблемът с лага идва от това, че maximum pre-rendered frames  е зададена да се изчислява от играта или по-точно от това, че драйверите на NVIDIA  не разпознават профила на играта RRRE  автоматично, а това означава, че и глобалните опции не действат. Примерно съм задал fast sync  и maximum pre-rendered frames=1, но това действа за други игри, не и за RRRE. След добавяне на профила на играта, всичко се разпознава. Просто скоро бях преинсталирал драйверите на чисто и се налага да настройвам пак всичко за всяка игра.  

Най-лошо е положението с лага, когато maxiumum pre-rendered frames  е зададена да се задава от играта и е включена вертикална синхронизация от опциите на играта. Дори след изключване на вертикалната синхронизация и кадри 90-100, пак има лаг заради тая стойност на Maximum pre-rendered frames. Вече при LOW  детайли и около 500  fps  няма никакъв лаг, дори стойността maximum pre-rendered frames  да е автоматично зададена. 

За ориентация в клипа, понеже не се виждат ясно настройките, които правя от контролния панел на NVIDIA:

Първите два опита са с maximum pre-rendered frames=1. Там трудно се забелязва лаг, макар че има лек. След това промених Maximum pre-rendered frames  да се задава от играта и следващите три опита са:

- ВС/60 фпс

-ВС изключена и около 90 фпс

-ВС изключена, детайли на LOW, 2560x1440 ( за всички опити)

Накрая, 10 секунди преди да свърши клипа се вижда, че в завой когато въртя волана рязко, няма никакъв лаг и това позволява да се контролира колата по-добре, когато се налага. Освен това има и невидим лаг при ускорение и спиране. Значио при спиране е гадно, защото вече си натиснал педала на спирачката, а колата реагира със закъснение. Ето ти илюзия, че спирачния път е по-дълъг, а дефакто не е така. Просто спирачките в играта се задействат с един "лаг" закъснение. В завой като подавам газ същата работа, щото газта реагира по-късно при натискане, както и по-лошото, като я отпусна, реагира пак по-късно и вече може да е късно, задницата да ме е изпреварила ;)

ПП:Аааа и виждаш как се клати масата ми. Да не говоря за педалите, на които им се счупи оная задържащата за килима назъбена планка и сега виси свободно. Мисля някак си да я фиксирам, ама ще видим. Освен това се вижда, че и волана ми е без едно от сините копчета в ляво. Натискам в празното. Тоя волан не може да издържи гаранцията си, а има доста от нея още. Веднъж смазвах потенциометъра на газта, сега пак ще трябва да го смазвам, че се забелязва вече неплавна работа на газта. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за мен най-добре изглежда на първия опит без vsynch. КАто се пусне клипчето на скорост 0,25 и си личи с vsynch много.

Има някокло неща ,които трябва да вземеш под внимание. Контролера на G29-27 не е толкова бърз като примерно на Фанатеците. Имам предвид опресняването на подаваните команди за секунда. Това е едно място от което може да дойде малко лаг. Другото е самия монитор. Винаги отнема време от завъртането до появяването на монитора. Затова и се вижда когато въртиш бързо, как вече си обърнал волана а на монитора още се въри на другата посока. Това пак казвам на 0,25 скорост. За vsynch виждаш и сам, но като се съберат тея неща и ето ти достатъчно, че да те дразни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Tommygun написа:

Значи за мен най-добре изглежда на първия опит без vsynch. КАто се пусне клипчето на скорост 0,25 и си личи с vsynch много.

Има някокло неща ,които трябва да вземеш под внимание. Контролера на G29-27 не е толкова бърз като примерно на Фанатеците. Имам предвид опресняването на подаваните команди за секунда. Това е едно място от което може да дойде малко лаг. Другото е самия монитор. Винаги отнема време от завъртането до появяването на монитора. Затова и се вижда когато въртиш бързо, как вече си обърнал волана а на монитора още се въри на другата посока. Това пак казвам на 0,25 скорост. За vsynch виждаш и сам, но като се съберат тея неща и ето ти достатъчно, че да те дразни.

Да, при първия опит е с maximum pre-rendered frames =1, но при последния опит с 400-500  fps  е най-добре, макар и с автоматична стойност.  

Всъщност при 500  fps  никакъв видим лаг не се забелязва. Това означава, че проблемите не са толкова в контролера и монитора, а в изчисленията на графиката. 

И не, мен не ме дразни толкова. Поне не и при тая игра. Дори не го забелязвам при каране, но си личи по-доброто владеене на колата с 500  fps. Иначе при други игри ме дразни. Както казах, при DIRT Rally  е така, но там има и друго. Волана не се върти едно към едно като градуси и от там вероятно идва заблуждението за по-голям лаг. 

ПП: Не знам дали си гледал опита на LOW и 500 fps, но там при 0.25 скорост се вижда, че почти няма забавяне. Обаче не ми се играе така. Освен да пробвам на 1080p.  при максимални детайли и сигурно 150  fps,  да видя ще е голям ли лага без ВС. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Сега пробвах на 1080p. RRRE  при максимални настройки на графиакта с 2xAA, FXAA, максимални текстури и изключена ВС. 120-140 фпс на тая писта, дето снимах горе. Доста добре, защото се въртят около 120 фпс и няма шанс за тиъринг. А и при тая игра времената на кадрите равномерни.Мисля така да играя, само да не ми направи проблем клока, че аз съм клокнал малко повечко, щото обикновено играя с ВС или ограничение на кадрите. Сега с тия настройки ги бих ония пред мен. Лага е поносим, но тряба да го снимам и да го видя на забавен каданс как е. Може би има лек лаг, забелязва се малко. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много по темата,но ето за хората които са изключили подписите и не виждат линка в моя.

Оня ден си поиграх. Само жалко ,че първо направих 20 клипчета на 1080 с моите си настройки, с които играя игрите(тези 4-те + Dirt 4). Оказа се че картата ме лимитира и няма разлика. Бях пробвал с 2133,2933,3466 и 3466 с клок на 3,8. Това е втори опит като намалих резолюцията на 720 и настройките на медиум без нищо,което смята само картата (АА,Bloom,Godarays и прочие).

Извода - с яка карта разликата с бързата рам на места би била до 50 кадъра.... Ейго дето не си струва...

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Не е много по темата,но ето за хората които са изключили подписите и не виждат линка в моя.

Оня ден си поиграх. Само жалко ,че първо направих 20 клипчета на 1080 с моите си настройки, с които играя игрите(тези 4-те + Dirt 4). Оказа се че картата ме лимитира и няма разлика. Бях пробвал с 2133,2933,3466 и 3466 с клок на 3,8. Това е втори опит като намалих резолюцията на 720 и настройките на медиум без нищо,което смята само картата (АА,Bloom,Godarays и прочие).

Извода - с яка карта разликата с бързата рам на места би била до 50 кадъра.... Ейго дето не си струва...

Да и на мен не ми вярват, че при Project Cars и Crysis 3, които тествах, има смисъл от бърза РАМ и най-вече двуканален режим. Би ли пробвал как ще е при едноканален?

Иначе глас в пустиня. На теб може и да повярват.  Иначе не знам кой не ти вижда подписа, но аз виждам. Надявам се да си имал някой друг предвид. А ако имаш предвид това, дето казах за Интел и два пъти подчертах, че става въпрос за Интел...разбирам. Кога съм давал идеи какво да се взема, винаги съм имал предвид Интел. 

Жалко, че чак като човек се опари, тогава вярва. Питай хората от тоя форум, дето са спорили с мен, какво мислят за проблемите ми с GTX460. 95% може би ще ти кажат - не го слушай тоя. Преди бяха и 100%, но някои се опариха и сафирясаха. 

Иначе по другата тема за рекордите. Мисля вече държа 7-8 с BMW M235i - тоест, почти 100% на пистите, на които съм се пуснал. За утре ми останаха 245 хилядни на Хокенхайм, че много горещо, потя се като въртя волана, а нямам климатик. Само един вентилатор да духа. 

Вентилаторите на кутията съм набичил и трите на 100% или почти 100%, че новия хард гледам по едно време стигна 51 градуса. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чуват се на клипчето, спокойно. Щорите между другото са култ, и нашите имат такива:) Иначе и моя на процесора е пуснат на турбо,не го знам колко % е ,че като го клокнах за клипчето и го оставих на колкото му пуска волтаж и стига 75 градуса като му подаде 1.37. Ще го оптимизирам като го включа във водния кръг.
Иначе това няма нищо общо с твоите изказвания за Интел. Там те разбрах добре , просто в темите се говореше за АМД и затова се разминахме. Сега като ми остана време миналата седмица или поминалата сложих новия биос и рамта си заспа на 3466, колкото е по XMP. А реших да пробвам, заради няколко дискусии , в които се препоръчваше отново най-евтината рам дори за Ryzen.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Tommygun написа:

Чуват се на клипчето, спокойно. Щорите между другото са култ, и нашите имат такива:) Иначе и моя на процесора е пуснат на турбо,не го знам колко % е ,че като го клокнах за клипчето и го оставих на колкото му пуска волтаж и стига 75 градуса като му подаде 1.37. Ще го оптимизирам като го включа във водния кръг.
Иначе това няма нищо общо с твоите изказвания за Интел. Там те разбрах добре , просто в темите се говореше за АМД и затова се разминахме. Сега като ми остана време миналата седмица или поминалата сложих новия биос и рамта си заспа на 3466, колкото е по XMP. А реших да пробвам, заради няколко дискусии , в които се препоръчваше отново най-евтината рам дори за Ryzen.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Е не знам дали се чуват само вентилаторите на кутията, щото съм пуснал и един голям вентилатор да раздвижва въздуха в стаята. Ако се вгледаш вдясно до монитора, ще видиш двете счупени крачета от оная назъбена планка на педалите, дето трябва да ги задържа на килима. Сега е плаваща на мястото си и долу горе държи, но на ден по 10 пъти сигурно залягам под масата, за да дърпам педалите към мен. А много пъти ми се случва ( за последно преди малко на Хокенхайм) като натисна спирачка и педалите да тръгнат. Провалям си обиколката.  Счупения син бутон все пада на земята, затова съм го сложил при химикалите и нокторезачката си, белким някой ден ми скимне да го залепя. 

За Ryzen  разбрах още тогава. Аз съм човек, дето разбира от веднъж, щом няма досег до нещата. Ама да тръгне някой да ми се репчи, че двуканалния режим нямал влияние при Интел или че честота над 2700 MHz  на паметта върши работа, няма как да стане. Както и няма да стане някой да ми вдига нервите, че видиш ли, паметта нямала влияние при LGA1151. Има си влияние и то е в една рамка - 2133-2700 MHz. от там нагоре смисъл никакъв няма. Освен това задължително двуканелен режим на паметта, дори тя да е на 2133 MHz  при Интел. Затова те помолих да тестваш и едноканалния режим при Ryzen, да видим каква ще е разликата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, bildera_ написа:

За Ryzen  разбрах още тогава. Аз съм човек, дето разбира от веднъж, щом няма досег до нещата. Ама да тръгне някой да ми се репчи, че двуканалния режим нямал влияние при Интел или че честота над 2700 MHz  на паметта върши работа, няма как да стане. Както и няма да стане някой да ми вдига нервите, че видиш ли, паметта нямала влияние при LGA1151. Има си влияние и то е в една рамка - 2133-2700 MHz. от там нагоре смисъл никакъв няма. Освен това задължително двуканелен режим на паметта, дори тя да е на 2133 MHz  при Интел. Затова те помолих да тестваш и едноканалния режим при Ryzen, да видим каква ще е разликата. 

Защо продължаваш да си в заблуда, че и да се нервиш, защото някой бил спорил. Томито е направил теста на рама в двете си крайни честоти, но ако направи теста от 2700 до 3200MHz и той ще има едни 5 - 10 fps разлика.

Ето ти и нагледно, дали рам над 2700MHz при интел не вършели работа.

Само с тези две игри мога да направя този тест. Имам още две игри, но при едната има лимит от 200fps и аз съм на тях. Другата ми игра Sniper Elite 4 ми стои картата на 99% товар, дори при най ниската резолюция и най ниски графични настройки. Картата ме ограничава и за това не стават за подобен тест.

преди 11 часа, Tommygun написа:

Сега като ми остана време миналата седмица или поминалата сложих новия биос и рамта си заспа на 3466, колкото е по XMP.

И моята рам по XMP работи фабрично на 2800MHz, но с още клок си върви на 3200MHz, което си е добра разлика. Отделен е въпроса, дали наистина върши работа при слаба видео карта, която се явява спънката.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф , да пусна едно кафе и ще ги врътна и на 2933, като междинна степен при мен и ако имама време преди работа и в едноканален режим. 2133 между другото е официалната честота при Ryzen. Или поне беше ,сега не знам как е , че като гледам рипъра е с 2666 официално. Обаче понеже на първото клипче е така ще трябва да оставя томб райдера на 1080. Не знам какво му стана че е го прие като го промених и видях чак когато бях готов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от makabi
      Здравейте,
      търся лаптоп за игри и гледане на филми, бюджетът ми е до 1800-1900 лева.

Кажете ми дали този е добър избор: https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-55-73hh-nh-q7jex-00l-173951

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване