Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

Играта е много зле оптимизирана, но май взе да ми харесва. Отдавна не съм играл игра в която да ме трепят толкова много. За сега издържам жив по 10  до 15 минутки игра.

Не виждам какво не то харесва на вървежа, стоиш постоянно около 60 кадъра и нямаш дропове на фреймтайма...

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво гледате на тези върхови телевизори? Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък. Търся филми от торент са

Темата я създавам, понеже доста често в други теми главно за хардуер ( примерно тук), се разискват неща, нямащи нищо общо с хардуера или като цяло с темата, където се публикуват. Понеже забелязах, че

Не е много по темата,но ето за хората които са изключили подписите и не виждат линка в моя.   Оня ден си поиграх. Само жалко ,че първо направих 20 клипчета на 1080 с моите си настр

Публикувани изображения

преди 6 часа, Tommygun написа:

Не виждам какво не то харесва на вървежа, стоиш постоянно около 60 кадъра и нямаш дропове на фреймтайма...

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Да де, ама ако видеото му се натовари на 100%, ще има още десетина fps  и там дето е 50-55, ще станат 60-65, което е много по-добре с оглед синхронизацията с честотата на опресняване, дори да не е пуснал вертикална синхронизация. Лично мен най ме дразнят кадри от 45 до 60, защото се появява доста често як тиъринг. От 30 до 45 тиъринг не се забелязва и картината обикновено изглежда гладка. Не че над 60  fps  не се появява тиъринг, но винаги може да се пусне една адаптивна ВС или ако в случая върви fast sync  с ограничение на 60  fps, за да се избегнат недостатъците на останалите ВС - нормална и адаптивна.  От тая гледна точка е добре видеото да си върши работата, не да стои на 80% средно. Интересно ми е проба с даунклок дали ще подобри нещата. Така като гледам клипчета с 1050Ti - не. Но все пак, ззащото неговия процесор доколкото видях е на 4.2 GHz. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Да де, ама ако видеото му се натовари на 100%, ще има още десетина fps  и там дето е 50-55, ще станат 60-65, което е много по-добре с оглед синхронизацията с честотата на опресняване, дори да не е пуснал вертикална синхронизация. Лично мен най ме дразнят кадри от 45 до 60, защото се появява доста често як тиъринг. От 30 до 45 тиъринг не се забелязва и картината обикновено изглежда гладка. Не че над 60  fps  не се появява тиъринг, но винаги може да се пусне една адаптивна ВС или ако в случая върви fast sync  с ограничение на 60  fps, за да се избегнат недостатъците на останалите ВС - нормална и адаптивна.  От тая гледна точка е добре видеото да си върши работата, не да стои на 80% средно. Интересно ми е проба с даунклок дали ще подобри нещата. Така като гледам клипчета с 1050Ti - не. Но все пак, ззащото неговия процесор доколкото видях е на 4.2 GHz. 

На теста на немците във външна сцена 970 на Евга, фабрично клокната, прави 52/50 кадъра средни/минимални. Значи едва ли чааак толкова ще му скочат кадрите.

Друго, което е възможно това натоварване да не е вярно дето го показва. Като гледам как паметта на картата много често седи по 10-15 секунди на едно и също заето количество ми се струва че HwInfo или AB може да не отчита както трябва. Не може да сменяш зони и да се въртиш насам натам и заетата памет на картата да не мърда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта грабва вниманието след известно време. Между ultra vs low няма голяма разлика във товара или fps. Все пак играта става за превъртване, няма дропове, лагване и тиъринг.  Харесвами, че ме трепят често и стелт режима на играта. Аз поне ще я превъртя с удоволствие, нищо че е от трето лице. Управлението е достатъчно добро и пак те кара да се оглеждаш настръхнал в тъмното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо за WRC 7. Днес имаше ъпдейт и най-сетне са подобрили опциите за настройка на обратна връзка и вибрация. Преди имаше само два плъзгача за обратна връзка и вибрация като цяло, а сега са поставили ново меню:

2017-10-20-17-30-31.jpg

Така вече си настроих нещата доста добре, но си поиграх час поне, за да видя коя опция е проблемна и водеше сякаш да противоречиви сигнали към двата мотора на волана и той просто съвсем бавно, вибрирайки яко, се връщаше на някъде, а ако реша да го завъртя, трябваха тонове сила. Оказа се, че опцията "сила упругости" бе с доста ниска стойност, а от нея зависи колко бързо ще се връща волана. Освен това трябваше да се намали и обратната връзка + вибрацията на ОВ като цяло, за да изчезнат тия трептения във волана, които дори се забелязваха на графиката, която като въртиш волана, представляваше все едно анимация гледаш, ама от ония анимации от седемдесетте.  Сега играта се ядва и се кара по-добре, макар че лагът пак си съществува. Обаче като воланът работи добре, лагът не се забелязва чак толкова. 

И още нещо са оправили или аз просто не съм го видял преди като опция. Става въпрос за недоволните коментари, че колата подскачала. Е, има опция да застопориш хоризонта и съвсем леко да се мести. Така колата не подскача толкова. 

При тия игри откакто помня ( от времето на WRC 5), все оправят вертикалната синхронизация с всеки ъпдейт и все нищо не оправят, а накрая дори ми развалиха моята ВС при WRC 5. И сега гледам има подобрения на ВС, които вървят от две години вече :)

преди 1 час, Tommygun написа:

На теста на немците във външна сцена 970 на Евга, фабрично клокната, прави 52/50 кадъра средни/минимални. Значи едва ли чааак толкова ще му скочат кадрите.

Друго, което е възможно това натоварване да не е вярно дето го показва. Като гледам как паметта на картата много често седи по 10-15 секунди на едно и също заето количество ми се струва че HwInfo или AB може да не отчита както трябва. Не може да сменяш зони и да се въртиш насам натам и заетата памет на картата да не мърда.

Е що да не може да мърда, ако примерно се ползва РАМ  памет, а видеопаметта е заделена за определени, повтарящи се ситуации? То и затова може от RAM  да зависи цялата работа, не от видеопамет и други неща. Предположение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, BG-Team-DRIFT написа:

освен някакво подливане вода на NVIDIA,  но ме съмнява.

Не ми се вярва. Тия, които обичат да подливат вода са АМД, какъвто се оказа, че е случаят с DOOM 2016 и заради това му набих шута.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, rado84 написа:

Не ми се вярва. Тия, които обичат да подливат вода са АМД, какъвто се оказа, че е случаят с DOOM 2016 и заради това му набих шута.

Че какво му е на DOOM? Open GL винаги е вървял идеално при NVIDIA. Тия направиха навремето и Rage, който вървеше супер на GTX750Ti  примерно с включен Open GL. Нищо че 90% ореваха света. Аз проблеми никакви нямах с NVIDIA. DOOM  си е игра, която не заслужава никакви сравнения за вървежа си, щото просто си върви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikolela написа:

Играта грабва вниманието след известно време. Между ultra vs low няма голяма разлика във товара или fps. Все пак играта става за превъртване, няма дропове, лагване и тиъринг.  Харесвами, че ме трепят често и стелт режима на играта. Аз поне ще я превъртя с удоволствие, нищо че е от трето лице. Управлението е достатъчно добро и пак те кара да се оглеждаш настръхнал в тъмното.

Аз ще я подкарам и аз след вечеря. Мислех да я купувам ,но я "купих" и ще я видя и как върви. А това че няма разлика между ултра и лоу по принцип говори за много сериозен ботълнек. Така беше по едно време в началото при мен при PC 1. разлика между 720 и 1440 почти нямаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Tommygun написа:

А това че няма разлика между ултра и лоу по принцип говори за много сериозен ботълнек.

Едва ли става въпрос за ботълнекване на този процесор. По скоро не работят графичните настройки, дори и след рестарт на играта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Tommygun написа:

Аз ще я подкарам и аз след вечеря. Мислех да я купувам ,но я "купих" и ще я видя и как върви. А това че няма разлика между ултра и лоу по принцип говори за много сериозен ботълнек. Така беше по едно време в началото при мен при PC 1. разлика между 720 и 1440 почти нямаше.

Е дай обяснение. Виждаш, процесора не се променя. Видеото и то не се променя. Само РАМ постояно се покачва по време на клиповете. Според теб къде е тоя ботълнек или по-точно какво го предизвиква? Според мен е нещо, свързано с честотата на РАМ. Ако можеш, направи подобен тест да видим дали е така. Правил си такива с PCars.

преди 17 минути, nikolela написа:

Едва ли става въпрос за ботълнекване на този процесор. По скоро не работят графичните настройки, дори и след рестарт на играта.

Може и това да е, вие имате играта и можете да кажете, има ли разлика в графиката или не. Тоя тест го гледах доста подробно, но честно казано, не мога да направя сравнение между Low  и Ultra. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Че какво му е на DOOM? Open GL винаги е вървял идеално при NVIDIA. Тия направиха навремето и Rage, който вървеше супер на GTX750Ti  примерно с включен Open GL. Нищо че 90% ореваха света. Аз проблеми никакви нямах с NVIDIA. DOOM  си е игра, която не заслужава никакви сравнения за вървежа си, щото просто си върви!

Това, че по подразбиране е направен да търси някакъв Вулкан на АМД и не ще да тръгне. Търсих решения и намерих едно - да сменя API на OpenGL в някакъв конфигурационен файл, който се оказа, че го няма никакъв никъде. Така че DOOM 2016 отиде в "рециклето".

Btw, доигра ми се постапокалиптичен FPS и намерих един - Fallout 4. С компа от подписа и изискванията от този скрийншот с всичко на "ултра", ето как върви. Тия дни ще инсталирам GFExperience и ще запиша и видео с кадрите. Това го споменавам по повод, че някой спомена, че i3-4170 не можел да подкарва тежки игри на ултра. А тоя Фолаут 4 си е доста тежък, щот' като цъкна на иконата, после зарежда доста време, но веднъж тръгне ли играта, след това си зарежда нормално (без бавене).

system_requirements.png

Явно и тия са се изхвърлили в изискванията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Е дай обяснение

Просто неоптимизирана игра или проблема е някъде в картата, разликата идва между 1060 и 1070.

Томи има едни статуи, май на дева Мария. Чупи ги - в тях има скрити ключове. Много са полезни.

9202095r.png

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, nikolela написа:

Просто неоптимизирана игра или проблема е някъде в картата, разликата идва между 1060 и 1070.

Неоптимизирана в какво? Това е въпроса. Вижда се, че натоварването на процесора намалява с всяка по-бърза видеокарта. PCars  пооказа, че процесор, видеокарта и РАМ трябва да се разграничават и реално играта ползва всеки един от тия три компонента в различни вариации. Аз не съм сигурен, че така наречената "оптимизация" е причина. И пак питам - какво се разбира под оптимизация? Навремето като никой си нямаше понятие що Crysis-ите  не вървят, говореше за оптимизация. Смешна работа, щото се оказа, че не оптимизацията е причина, а наличния хардуер. И тук вече възниква въпроса - процесор не се товари, видеокарта не се товари, тогава какво е значението на RAM??????????? Имате играта, тествайте. От два дена ви карам. Мен не ми се занимава, щото и не знам дали я има пиратска. Но и да я има и аз като @Tommygun имам работа и то тежка физическа, не пунта мара. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Имате играта, тествайте.

Не виждам какво има да и се тества на играта. Тя на практика върви като Arma 3. Там също не се товари нито процесора, нито картата, но поне като намаля графиката се покачва значително fps-то. А в тази игра имам и то на моменти 10 fps разлика между Ultra и Low. За това казвам на такива игри неоптимизирани нито към картата нито към процесора. Просто не работят пълноценно.  За момента предпочитам да я играя от колкото да ръчкам честотите на процесора и картата, защото от графичните настройки файда няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

Това, че по подразбиране е направен да търси някакъв Вулкан на АМД и не ще да тръгне. Търсих решения и намерих едно - да сменя API на OpenGL в някакъв конфигурационен файл, който се оказа, че го няма никакъв никъде. Така че DOOM 2016 отиде в "рециклето".

Да, но това не е проблем на NVIDIA картите, защото те отлично се справят с Open GL. При мен пък по подразбиране още в началото си тръгна под Open GL. Кой знае каква пиратка си пробвал. Аз си купих играта за 19 лева и и навъртях почти дяволските 66 часа за 11 дена.  Няма как една игра да не върви и то нова, ако си поддържаш актуална системата и ако поне малко хардуера ти е актуален, а не от миналото десетилетие примерно. 

Btw, доигра ми се постапокалиптичен FPS и намерих един - Fallout 4. С компа от подписа и изискванията от този скрийншот с всичко на "ултра", ето как върви. Тия дни ще инсталирам GFExperience и ще запиша и видео с кадрите. Това го споменавам по повод, че някой спомена, че i3-4170 не можел да подкарва тежки игри на ултра. А тоя Фолаут 4 си е доста тежък, щот' като цъкна на иконата, после зарежда доста време, но веднъж тръгне ли играта, след това си зарежда нормално (без бавене).

Е то точно това е ограничението на твоя процесор. Играта е най-лека нощем и най-тежка в горите сутрин. Тогава кадрите ти може да паднат и два пъти, ако не и повече. А ако искаш наистина тежък Fallout 4,  си инсталираш безплатното DLC  за подобрение на текстурите. 

преди 9 минути, nikolela написа:

Не виждам какво има да и се тества на играта. Тя на практика върви като Arma 3. Там също не се товари нито процесора, нито картата, но поне като намаля графиката се покачва значително fps-то. А в тази игра имам и то на моменти 10 fps разлика между Ultra и Low. За това казвам на такива игри неоптимизирани нито към картата нито към процесора. Просто не работят пълноценно.  За момента предпочитам да я играя от колкото да ръчкам честотите на процесора и картата, защото от графичните настройки файда няма.

Добре. Отказвам се да моля за нещо, което се прави за има няма 10 минути, а ако си спец и за 5. 

Ще чакам някой да направи RAM  тест.

Напомни за ARMA 3, където подобни лайна и където навремето се отказах, но така и не се сетих да я тествам с RAM. Сега мисля имам ARMA 2  купена и мога да я потествам с различна RAM. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз играх DOOM и под Вулкан. Това чудо се инсталирва допълнително.

9202175V.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, nikolela написа:

Аз играх DOOM и под Вулкан. Това чудо се инсталирва допълнително.

А откъде се сваля тая простотия? Търсих го в Гугъл и намерих само Software Developer Kit, което не ми върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е доста добра,да. И на мен ми върви с 60+ кадъра почти през цялото време(поне вътре). При всички положения с повече кадри от тоя с 1060:D.  Има някакъв проблем обаче  в отчитането на натоварването. На места картата ми скача 8-19-82-100-79% и прочие а фреймтайма, кадрите и картината не мърдат. Да напредна малко и ще направя клипче и аз. Навън кадрите са по-малко а най-малко са в кличетата,защото се рендват в реално време с добавени киноефекти,които ги няма в графиката по принцип. Иначе фреймтайма върви опънат като по конец, процесора е на 30% натоварване...Паметта и на видеото и рам е заета колкото и при @nikolela. Тиъринг няма никакъв, независимо дали кадрите са 70 или 40. И това е без синхронизация...Заетата видеопамет се сетих защо не мърда - играта ползва мегатекстурите на Id енджина а те като заредят и нямам какво да се променя ако има достатъчно памет. Не знам защо пост процес ефектите не товарят допълнително,но явно е така.

Кико, какво точно искаш да ти се тества с рам? На каква честота с колко ще върви ли? Защото при мен трябва да намаля настройките дотолкова ,че да я вкарам в процесорен лимит а не виждам как ще стане. Може утре да пусна паметта обаче на 2133 и да видим дали и колко разлика ще има от 3466. Ако искащ едно и двуканална просто не ми се вдига стъклото да вадя плочки.

Извода ми е обаче че има грешка в отчитането на натоварването при Нвидиа. А като гледам и при мен не е много ок с тези скокове, но това съм го имал и друг път. Иначе ако има ботълнек,тоя с 4-те карти ще има еднакви кадри ограничени от процесора или рам или нещо друго. Все пак тества на една и съща система и всичките ужким не са натоварени пък кадрите имат разлика. За мен остава грешка в отчитането.

Иначе играта е поне според мен много добре изпипана технически. Нищо че е DХ11 върви плавно и чисто като Doom. Вижда се откъде идва техниката. Само че енджина е толкова преработен,че няма накъде. Обаче светлините ,анимациите и особенно АА са перфектни. Няма нещо да трепне или да замаже. Вече дизайна на графиката е друга работа ,но това е субективна преценка за сметка на техническото изпълнение.

@rado84, вземи коментирай оригинални игри най-добре, защото продължаваш да квалифицираш без да имаш реална информация от нещата както са. И в Doom  и в драйвъра на Нвидиа си има Вулкан оригинално и няма нужда ти да търсиш нещо. Просто в играта се сменя от менюто дали да е под Вулкан или OpenGL. За карти на Нвидиа е по-добре да си го играете под OpenGL и това не е защото АМД подливат вода. Просто хардуера на Нвидиа е изпилен максимално за DX11 а това е серийна библиотека. Разбирай нещата трябва да се случват едно след друго. Вулкан и DX12 са паралелизирани библиотеки а това е по-добре за архитектурите на АМД от време оно. Това не значи нито че АМД не вървят на DX11,нито че Нвидиа не вървят на Вулкан/DX12. Просто всеки си има силните страни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Tommygun написа:

@rado84, вземи коментирай оригинални игри най-добре, защото продължаваш да квалифицираш без да имаш реална информация от нещата както са. И в Doom  и в драйвъра на Нвидиа си има Вулкан оригинално и няма нужда ти да търсиш нещо. Просто в играта се сменя от менюто дали да е под Вулкан или OpenGL. За карти на Нвидиа е по-добре да си го играете под OpenGL и това не е защото АМД подливат вода. Просто хардуера на Нвидиа е изпилен максимално за DX11 а това е серийна библиотека. Разбирай нещата трябва да се случват едно след друго. Вулкан и DX12 са паралелизирани библиотеки а това е по-добре за архитектурите на АМД от време оно. Това не значи нито че АМД не вървят на DX11,нито че Нвидиа не вървят на Вулкан/DX12. Просто всеки си има силните страни.

Естествено, че пиратски ще коментирам. Няма да дам и стотинка за игра, преди да съм я пробвал пиратско. А и вече видях какво става, когато си купиш игра, било то на диск или от Стийм - духаш супата, защото "покупката не гарантирала техническа поддръжка". Така беше и с Hard Truck Apocalypse, и с GRID 1, и със Starpoint Gemini. Последната дълго време не можех да я играя, защото бяха прецакали всичко и играта изглеждаше като 3D филм, който гледаш без 3D очила. Чак след 2 години някъде се сетиха да пуснат ъпдейт и да оправят това. Така че ще играя и ще коментирам пиратски игри. Разработчиците сами си го просят.

Ако имаше Вулкан в драйвера, тъпата игра щеше да тръгне. След като не го намира, значи няма.

@BG-Team-DRIFT, няма такова нещо през деня и през нощта. Както виждаш и през деня си върви прекрасно на ултра. В началото падна за половин секунда до 20 кадъра, защото пуснах записа и след това се оправи. Звукът на видеото е странен. Май е записвало от микрофона, вместо от Уиндоус аудио (малоумна работа).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Tommygun написа:

Кико, какво точно искаш да ти се тества с рам? На каква честота с колко ще върви ли? Защото при мен трябва да намаля настройките дотолкова ,че да я вкарам в процесорен лимит а не виждам как ще стане. Може утре да пусна паметта обаче на 2133 и да видим дали и колко разлика ще има от 3466. Ако искащ едно и двуканална просто не ми се вдига стъклото да вадя плочки.

Само като честота. 

преди 4 часа, rado84 написа:

@BG-Team-DRIFT, няма такова нещо през деня и през нощта. Както виждаш и през деня си върви прекрасно на ултра. В началото падна за половин секунда до 20 кадъра, защото пуснах записа и след това се оправи. Звукът на видеото е странен. Май е записвало от микрофона, вместо от Уиндоус аудио (малоумна работа).

Не ме кръщавай, имам 600 часа с тая игра. Освен това за да включиш всичко на ултра, трябва да се докопаш и до допълнителните опции.

2017-10-21-04-55-31.jpg

Стандартно е включена SSAO, а не HBOA+, както и парчетата при изстрели са изключени. Може и да има някакви други разлики. Освен това има и второ подменю, което не съм сигурен точно как е стандартно.

2017-10-21-04-58-15.jpg

С всички игри трябва да се внимава какво точно се включва, когато зададеш "ултра", защото много често има поне още една или две изключени опции или поставени на по-лека настройка. 

Тия работи обаче важат, ако видеокартата ти е достатъчно бърза, за да не я спъва процесора. Освен това както казах, има си текстурен пак като безплатно DLC,  но е 52 GB. Там имаш едни 10-20  fps надолу още. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, rado84 написа:

А откъде се сваля тая простотия? Търсих го в Гугъл и намерих само Software Developer Kit, което не ми върши работа.

Не знам от де се сваля. То си е драйвер и го инсталирах преди около година. Аз много рядко преинсталирам windows за да помня тези неща.

В търсачката се пише Invidia Vulkan и излизат рправилните резултати. При мен този драйвер не съм виждал да се ъпдейтва. DDU съм използвал, който премахва видеодрайвера, но Vulkana не го трие. Ако искам да го трия, в папката си има унинстаъл ехе.

Томито, може и да е прав, че този Vulkan го има във всеки драйвер, защото на моя пише - Дата на създаване на файла 20.07. 2017г.

Виж дали го имаш в дял на ос, папка Program Files (x86)

9202414N.png

Примерно от тук http://www.guru3d.com/files-details/geforce-376-80-vulkan-driver-download.html

Сваля се най от долу на страницата. Под нея има и коментари с линкове за по-нови версии на драйвера. Както казах, моя драйвер е стар и не съм го пипал.

преди 9 часа, Tommygun написа:

Нали знаеш, че като свалиш честотата на рама ще паднат и кадрите и то при всяка игра е така? За мен, няма смисъл от този тест. Аз, не мога да правя тестове с различни честоти, защото биоса ми е запълнен с няколко различни overcloka спрямо годишните температури.  За лятото, за зимата за есента и  един междинен, който в момента използвам. Трябва да разбутам един за да правя тест а не ми се иска. Сега само зареждам готовите настройки. Малко памет му оставили на моя биос. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че като свалиш честотата на рама ще паднат и кадрите и то при всяка игра е така?

Не е точно така, ама карай. Ще ме накарате да си изтегля играта и да тествам, стига да я има някъде. 

Томито, може и да е прав, че този Vulkan го има във всеки драйвер, защото на моя пише - Дата на създаване на файла 20.07. 2017г.

Ами то не знам дали го има, но щом при човека не тръгва, значи го няма. Понеже моята игра е купена, а и имам други игри, нищо чудно по някое време STEAM  да си е инсталирал сам нужните драйвери, та затова да ми тръгва от раз. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Само като честота. 

Не ме кръщавай, имам 600 часа с тая игра. Освен това за да включиш всичко на ултра, трябва да се докопаш и до допълнителните опции.

Ако си беше напрайл труда да гледаш клипчето и да видиш описанието му, щеше да видиш, че съм написал, че съм изключил само и единствено "motion blur" (което се намира в допълнителните опции. Мразя "motion blur" и го изключвам във всички игри, дори и в най-леката и най-стара игра.

Screenshot_004.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rado84 написа:

Ако си беше напрайл труда да гледаш клипчето и да видиш описанието му, щеше да видиш, че съм написал, че съм изключил само и единствено "motion blur" (което се намира в допълнителните опции. Мразя "motion blur" и го изключвам във всички игри, дори и в най-леката и най-стара игра.

Screenshot_004.jpg

Остава и HBAO+  да включиш, че то товари доста. Бях забравил за слънчевите лъчи, но гледам си ги поставил на ултра:

2017-10-21-12-33-29.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали го имаш в дял на ос, папка Program Files (x86)

Има го, да. Папката е създадена в деня, в който се опитах да играя Дуум. Значи проблемът не е в пиратката, а в нещо друго, защото колкото пъти да се опитах да я пусна, толкова пъти нищо не се случваше и само веднъж ми изписа, че нямам инсталиран Вулкан, когато всъщност съм имал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от makabi
      Здравейте,
      търся лаптоп за игри и гледане на филми, бюджетът ми е до 1800-1900 лева.

Кажете ми дали този е добър избор: https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-55-73hh-nh-q7jex-00l-173951

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване