Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кико

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

преди 15 часа, Tommygun написа:

Забравяш версията на играта. аз съм с една от първите, където АМД вървят супер насрано. Един два пача по-късно има осезаема разлика в кадрите.

http://www.pcgameshardware.de/Dying-Light-Spiel-22342/Specials/Technik-Test-Benchmarks-1149149/

Моята карта би качила хич да не е 18 кадъра...от 29 на 47 в техния тест.

Защо, сайта не ми обедини двата коментара в един? Сега видеото за сейфовете остана на предната страница. Къв е този линк? Вътре има бенчмарк на различни карти с нереални резултати. Аз играх играта още със самото и излизане и никога не съм имал толкова малко fps, които са показани в линка ти.

9205357t.png

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2017 г. в 20:31, Tommygun написа:

Забравяш версията на играта. аз съм с една от първите, където АМД вървят супер насрано. Един два пача по-късно има осезаема разлика в кадрите.

http://www.pcgameshardware.de/Dying-Light-Spiel-22342/Specials/Technik-Test-Benchmarks-1149149/

Моята карта би качила хич да не е 18 кадъра...от 29 на 47 в техния тест.

Ако се сещаш, първата седмица след излизането на играта заради недоволство, че и i7 2600K  не става, пуснаха пач, който намали качеството на дистанцията от 100 на 60% Тоест, отначало имахме доста добра разделителна способност в далечината, след седмица вече вместо 100% видимост, имахме 60% видимост, която се представяше за 100%. Тоест, отпадна едно голямо натоварване на процесора. Никакво чудо не е станало с вървежа, просто намалиха настройките за видимост в далечината. да се радват такива като @nikolela и като теб със слабия процесор тогава. Оправданието бе, че като се играела играта, не се гледало надалече, а до следващата сграда, щото това било паркура. Повярвах им. Затова и си затварям очите като се кача на някоя кула или на високо. сякаш играта им е едно непрекъснато бягане. Ама не. Както и да е. 

Не съм чел линка, дето даде, но там трябва да пише нещо подобно като гледам датата на статията.  Не знам, дали пише за процесора, щото точно процесора бе проблемен в началото и точно заради него смазаха качеството. Отначало съм си играл да сравнявам 100% и 60% дистанция, разликата бе доста голяма. А и такова сравнение има на сайта на NVIDIA  за тая игра, което и съм дал като линк, мисля в темата за Dying Light. Тогава бях с Xeon-a  и кадрите бяха доста малко при 100% дистанция на видимост. На 60% се хващаха 60  fps  от процеосра ( не бъркай с fps  от видеото сутрин при изгрев).   Не знам какво точно са писали немците, че не ми се превежда сега, но това е истината отначало. След това може да са променили и други неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
[mention=208386]nikolela[/mention] и като теб със слабия процесор тогава. Оправданието бе, че като се играела играта, не се гледало надалече, а до следващата сграда, щото това било паркура. Повярвах им. Затова и си затварям очите като се кача на някоя кула или на високо. сякаш играта им е едно непрекъснато бягане. Ама не. Както и да е. 
Не съм чел линка, дето даде, но там трябва да пише нещо подобно като гледам датата на статията.  Не знам, дали пише за процесора, щото точно процесора бе проблемен в началото и точно заради него смазаха качеството. Отначало съм си играл да сравнявам 100% и 60% дистанция, разликата бе доста голяма. А и такова сравнение има на сайта на NVIDIA  за тая игра, което и съм дал като линк, мисля в темата за Dying Light. Тогава бях с Xeon-a  и кадрите бяха доста малко при 100% дистанция на видимост. На 60% се хващаха 60  fps  от процеосра ( не бъркай с fps  от видеото сутрин при изгрев).   Не знам какво точно са писали немците, че не ми се превежда сега, но това е истината отначало. След това може да са променили и други неща. 
Писали са че в началото се товари само едно ядро на макс заради дистанцията и след пача с намалянето или по-точно превръщането на 100 в 50% от старата версия, това донякъде е смекчено. Затова и картите на АМД виждат малко въздух, но и Нвидиа качват кадрите защото процесора не е задръстен само с едната дистанция.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

Писали са че в началото се товари само едно ядро на макс заради дистанцията и след пача с намалянето или по-точно превръщането на 100 в 50% от старата версия, това донякъде е смекчено. Затова и картите на АМД виждат малко въздух, но и Нвидиа качват кадрите защото процесора не е задръстен само с едната дистанция.

Ето от NVIDIA  какво пишат:

https://www.geforce.com/whats-new/guides/dying-light-graphics-and-performance-guide

И в частност за дистанцията на видимост:

2017-10-25-09-35-22.jpg

При ъпдейта вече 100% дистанция се равняват на 60%, тоест кадрите скачат директно от 31-32 на 48 някъде, ако съдим по графиката. И това с клокнат i7 6700K на 4.8 GHz. С Xeon-a  ми вървежа бе доста зле ако дистанцията е на максимум. Или поне с първата версия на играта, когато си я купих, щото аз си я купих почти веднага като излезе или по-точно след като видях една пусната тема от един колега тук.

Ето и това дето казват за 100-те процента:

dying-light-cpu-performance.png

За жалост минало е доста време от тая статия и интерактивните сравнения не работят. Но проблемът като цяло е ясен - по-слабите видеокарти за тая игра ще се влияят повече от дистанцията на видимост, тоест, при тях ще има по-голямо увеличение на кадрите при версия 1.2.1 спрямо 1.2.  Това е същото като твоя процесор и RAM. Имаш увеличение на кадри, но стандартно ги нямаш тия кадри както при Интел да кажем, където пак може да има увеличение на кадрите, но процесорът не е толкова спъван от RAM,  че да се радваме на много бързата памет. 

И между другото като се прехвърлих на Win 10  ядрата почнаха да се товарят доста по- равномерно не само при тая игра.

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като при кой Интел нямам кадри че не те разбрах? Някой на 5гхц ли? А и аз показвам това с кадрите с охлабена карта, с карта на 100% няма разлика от рамта. Вече ако си взема 1080Ti и да играя на 1080р с 200 кадъра може и да окаже влияние. Само че не съм аз човека дето ще играе така. Ако бях да съм стиснал зъби и да съм си взел 7700К...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам заформяща битка на процесори. АМД vs Intel.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Очаквам заформяща битка на процесори. АМД vs Intel. 
По-добре да има иначе цените няма да спрат да ходят нагоре. Или ви се дават по 1000 лева за геймърски отключен процесор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, при игри е почти еднакво дали си с процесор за 500лв или за 1000лв. Разликата е толкова малка, че може да се изравни със скъпо дъно или рам.

Ето и един пример при АМД, като и при Intel ще е същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, nikolela написа:

Ето и един пример при АМД, като и при Intel ще е същата работа.

Съмнителенен канал определено, а и при повече от половината игри го дава средни 20 кадъра отгоре в полза на по-скъпия. Че то не са малко това, но няма как да има такива разлики, поне аз не вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз виждам разлика от 10 15 fps, което не оправдава двойно по-скъпият процесор. Сега виждам, че и процесор от 2000лв има приблизително същият перформанс в игрите. Съществената разлика в процесорите от 500, 1000 и 2000лв е в товара на ядрата, както следва. 80% , 40% 20% товар. И оправдава ли си процесора от 2000лв цената в областта на игрите при положение, че играта отново ще върви със същото fps както и с процесор от 500лв? За мен не си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Tommygun написа:

Като при кой Интел нямам кадри че не те разбрах?

Предния ти i7, който си беше по-слаб от клокнат i7 2600K  на 4.8 GHz. 

преди 5 часа, Tommygun написа:

Очаквам заформяща битка на процесори. АМД vs Intel.  :D

Не ме разбрахте. Говорех за стария му i7. Изобщо не намесвам AMD. Върнахме се близо 3 години назад, ама вината не знам в кого е - оня, де иска да тества DL  май. 

преди 3 часа, nikolela написа:

Според мен, при игри е почти еднакво дали си с процесор за 500лв или за 1000лв.

Зависи. Един i5  примерно не винаги може да се опъне на I7, дори ако гониш 60  fps. За по-нагоре изобщо не говоря, там работата е ясна, освен при някои стари игри де товарят едно ядро на 100% под WIN 7.  А много хора ги дразни тиъринга и накъсаната картина, дори времената на кадрите да са стабилни. Не съм само аз. Мине не мине месец и някой се оплаква тук от накъсана картина. Почват догадките това тиъринг ли е или нещо друго. Много хора са ми казвали, че предпочитат да играят с ВС за да не им е накъсана картината. От тая гледна точка един 8 нишков съвременен процесор ( не старите поколения) е за предпочитане пред един 4 ядрен или 4 нишков. Особено за по-новите игри и особено за последните излезли или които предстоят да излязат. 

преди 3 часа, Julius Decimus написа:

Съмнителенен канал определено,

Аз даже не ги и гледам тия, след като зная с какви препятствия сме се сблъсквали при опити за коректни тестове. Има толкова много подводни камъни и тестовете могат да бъдат толкова различни, че не е истина. Понякога дори липсата на едно просто рестартиране на играта обърква нещата. Примерно при Crysis 3,  дето текстурите не се зареждаха от раз, а трябваше или рестарт или комада в командния ред.   Да си припомним и едни опити за тестове с DIRT Rally, Където видимо много кадри, а някои от настройките не работят изобщо. Така и не разбрахме де е проблема, щото в някои предни версии на играта всичко си работеше коректно или поне кадрите намаляваха доста.  И ето, дори коментираната по-горе DL. Има пач, но който е с първата версия от Замунда, има проблеми най-вероятно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Един i5  примерно не винаги може да се опъне на I7, дори ако гониш 60  fps.

Това се получава ако не е подбрана видеокартата с процесора. Ако този i5 е с карта от рода на 1050ti разлика между двата процесора няма да се види дори и с намаляване на графиката,  някои случаи и на резолюцията.

За DL, не ми е ясно защо са изрязали далечината, след като в менюто си има скала за видимост, която всеки може да си намали от 100% на 60 или по малко. Аз я опитах и си работи. Стандартно е сложена на около 70% вдигнах я до край и кадрите ми станаха от 90 минимални  на 65 минимални. Говоря за втората скала, защото се оказаха две скали за дистанцията.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolela написа:

Това се получава ако не е подбрана видеокартата с процесора. Ако този i5 е с карта от рода на 1050ti разлика между двата процесора няма да се види дори и с намаляване на графиката,  някои случаи и на резолюцията.

Не съм много съгласен. Аз говорех за 60  fps  и ако тая карта може да ги осигури на някакви минимални графични настройки, проблем ще има. Ако не може, няма да има. Тоест, ако процесора може да докара до 50  fps а картата по-малко, то естествено, че процесорът не е проблем. Ама аз говорех за случая, когато се търсят 60  fps  при какви да е настройки на графиаката и резолюцията. Щото реално всяка набедена за геймърска видеокарта ще си докара 60  fps  ако се намали резолюцията до 800х600  примерно. 

Говорим за случая, когато с цената на всичко търсим 60  fps. Няма как винаги това да стане с i5,  особено неклокнат. 

За DL, не ми е ясно защо са изрязали далечината, след като в менюто си има скала за видимост, която всеки може да си намали от 100% на 60 или по малко.

И аз това се питам две години и половина. Все пак имай предвид, че тоя пач дойде около 10 дена след появата на играта и нейното оплюване. Точно тогава много хора си купиха играта и вероятно са решили да я връщат. Ей затова намалиха до 60%. Щото като ти дадат пач, няма да върнеш играта. 

Аз я опитах и си работи. Стандартно е сложена на около 70% вдигнах я до край и кадрите ми станаха от 90 минимални  на 65 минимални. Говоря за втората скала, защото се оказаха две скали за дистанцията.

Ако говориш за версия 1.2, не ми се вярва много, освен ако Win 10  не е разтоварил едното ядро. А 90 минимални ми изглежда нереално. Когато купих тая игра 2015-та зимата, кадрите ми бяха доста ниски. Мисля около 30-35  минимални с Xeon  на 3.54 GHz. Търсех днес стари тестове от първите дни, имам такива малко след това качени, но не съм пуснал мониторинг. Може би на харда си имам и такива тестове, но там не съм гледал. По памет обаче се сещам, че намалях дистанцията до около 60% за да хвана 60  fps. Намалях и някои други графични настройки, дето влияят на видеокартата. Мисля това бе антиалайзинга, който просто поставях на FXAA. Заглаждаше си добре и така. Ама много време мина от тогава, да не излъжа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, BG-Team-DRIFT написа:

А 90 минимални ми изглежда нереално.

Е, има места на които са 70 минимални, но през по-вечето карта са над 88 90 до над 110fps.  При мен дропа на кадри от 120 на 70 не се усеща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, nikolela написа:

Е, има места на които са 70 минимални, но през по-вечето карта са над 88 90 до над 110fps.  При мен дропа на кадри от 120 на 70 не се усеща.

Тя тая игра откак я пуснах на Win 10,  сякаш тръгна по-добре. Дори мисля в темата за DL  съм писал тия неща. Но може причината да не е точно Win 10  при мен, а нещо друго, като например софтуера ми за монитора, който по някое време почва да товари едно от ядрата на 100%, а аз да не съм обърнал внимание. Но говоря на посоки. Сещам се, че имаше чалъм да загладя кадрите. Просто трябваше да изляза на десктопа с Alt+tab  и после пак в играта. То и сега има доста игри, дето от раз не тръгват гладко и се налага да излизам на десктопа и пак в играта. Това дори с пусната ВС. Но аз това го забелязвам, щото често играя с ВС. Който не играе с ВС, няма да забележи проблема. Не знам защо се получава така. Може би някой от софтуерите ми за клок или мониторинг, а може и GeForce Experience,  че след като се включи, екрана премигва. Тогава вероятно се опитва да излезе на десктопа, но се връща в играта. При някои игри директно излизам на десктопа, та се налага да ги максимизирам пак, но с грешна вертикална синхронизация доста често, та втори път се налага alt+tab. Това за новите игри - DIRT 4, PCars 2 и особено Assetto Corsa,  дето ако не обърна внимание че съм без синхронизация, става кофти графиката. както и да е, ето ти още една причина за грешни тестове, ширещи се из You Tube. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@BG-Team-DRIFT Видях, че не може да получаваш ЛС... Между другото не знаех, че ти си Kiril в RaceRoom :) Сега ще има кой да ми помага. Аз се пиша Ivan Zhelev в RaceRoom и те аднах да знаеш :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Deco^^ написа:

@BG-Team-DRIFT Видях, че не може да получаваш ЛС... Между другото не знаех, че ти си Kiril в RaceRoom :) Сега ще има кой да ми помага. Аз се пиша Ivan Zhelev в RaceRoom и те аднах да знаеш :) 

ОК. Пощата ми е пълна, вярно. Ще освободя някое местенце за ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, мераклите да се пускат. Мисля е безплатно...поне така пишеше.

Още не съм се и доближил до перфектната ми обиколка, но за час и половина игра толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Julius Decimus написа:

А тъййй, натисни го :olympicflag::

Тоя бе доста предпазлив на много завои. Примерно на изкачването отпусна леко газта в завоя, а доколкото обясняваше Уве Алцен, там го вземат на пълна газ, само при дъжд отпускат. И на още няколко места отпусна газта. Може пък и толкова да може Поршето. Разчита на максимална скорост, че гледам вдигна 312. Ония де карат Поршета и се състезават, вдигат 280 максимум там.  Нещо е намалил притискането или просто толкова си може това Порше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто порше имат уникално механично сцепление. Само с максимална скорост не правиш рекорд. Долу в коментарите това пишат хора , които също имат опити за рекорди. Че е ужасно бърз а дори не му проскърцват гумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tommygun написа:

Просто порше имат уникално механично сцепление. Само с максимална скорост не правиш рекорд. Долу в коментарите това пишат хора , които също имат опити за рекорди. Че е ужасно бърз а дори не му проскърцват гумите.

Аз сравнявах със състезателни GT3  Поршета, дето карат на Нордшлайфе. GT3  автомобилите развиват около 280 км/ч на дългата права. Това GT2 RS  вдигна 312, но в някои завои пилота отпускаше доста газта. Вероятно и заради по-доброто ускорение и скорост, която развива преди завоите, но 312 е много висока скорост за Нордшлайфе. Порше имат сцепление, защото моторът е зад задния мост, а базата е малко по-къса от останалите спортни автомобили. Това може да е недостатък в скоростните завои, но в острите е предимство. Освен това обаче, в скоростните завои и мотора натиска задницата, та от там и по-доброто сцепление въпреки по-късата база. Има и друго. Порше винаги са имали най-добрите спирачки, но не защото Порше са направили нещо кой знае какво по въпроса, а защото моторът тежи отзад и при спиране задницата по-малко се надига, което и увеличава сцеплението на задните колела. Даааа...карах аз ЗаЗ 968М 5 години,  а баща ми преди мен имаше такъв 11 години. Тая кола не мърда в завоите, щото и мотора тежи отзад. даже с ръчна трудно да мръдна задницата. 

ПП: Сещаш се за онова NSU  дето кара, нали? Със ззадно беше, но мотора отзад. Няма нищо общо с днешните автомобили със задно, дето могат да се ползват и за дрифт ако човек реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер таман ще ги изгледам всички на запис. Иначе нямах време да го следя на живо пък и не ми се купуваше билет тая година. Тръпката е ако имаш време и да го гледаш докато върви, но и така става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах го и бях доста разочарован. На мен финала точно никак не ми хареса.

Дано си оправят баланса, че протосите са в доста лошо положение в момента (макар че на турнира промените още не бяха в сила и не може да се обвинява последния пач), а така играта става с 2 раси, която скоро никой няма да играе.

Оттам и хода за пускането и безплатно за да се налее свежа кръв. Ще поживеем и ще видим какво ще стане.

Определено Swarm Host и Burrowed Infestors имат нужда от сериозен Nerf. Премахването на Mothership Core доста ще затрудни справянето с harass-a на базите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...