Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

xXx*Triple*xXx

Въпрос относно рутер Linksys WRT54G series

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте колеги и колежки от Калдата :) имам въпрос свързан с рутера ми модел Linksys WRT54G series от няколко месеца съм забелязал,че когато тръгна да свалям някой торент от Замунда или друг торент сайт скороста на сваляне едва достига 4мб :angry-minion:използвам програмата Utorent ;) в настройките на програмата всичко е на неограничена скорост ;) Пробвах с BitComet с него достига малко повече около 5мб :) Наскоро разбрах,че самия рутер има настройка с която може да се направи така,че да сваля с повече от 4мб (това е винаги на всеки торент независимо дали е филм или игра) Въпроса ми е къде да намеря тази настройка и да премахна ограничението да сваля с максимум 4мб (ако има такава настройка рутера ми де) :) Някой ако знае нещо по въпроса да драска коментар ;) P.S. преди когато бях без рутер скоростта ми на сваляне минаваше 11мб понякога дори е стигало 12 максимум 13 ;) Някой ако знае къде мога да намеря тази настройка да пише ;) Ето и снимка на рутера :

Linksys_WRT54G.jpg

Редактирано от xXx*Triple*xXx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През кабел ли имаш този проблем или като използваш безжична свързаност? Освен това зависи и от доставчика си на какъв пакет си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за безжична връзка, то от снимката се вижда, че маршрутизаторът работи на G-стандарта, който поддържа максимална скорост 54mbit/s, което е равно на 6,75 mb/s МАКСИМАЛНА СКОРОСТ, която освен в идеални условия няма да достигнеш.

Щом когато си директно свързан, скоростта ти е двойна, трябва да се ориентираш към маршрутизатор, който да поддържа минимум N- стандарт, за да се възползваш максимално от това, за което плащаш!

Редактирано от Mr.Robot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Или за да ви е ясно всичко, трябва да си смените рутера, независимо че е много добър модел(но вече и твърде стар) с такъв, който има  "n" стандарт. Сам казвате, че винаги е било така свалянето. Колегата от горният пост ви е обяснил много точно защо имате този проблем при WI-FI свързаност.

Снимка001.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

През кабел ли имаш този проблем или като използваш безжична свързаност? Освен това зависи и от доставчика си на какъв пакет си?

През кабел ;) доставчика ми е най добрия в града пакета ми е на 100мб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Прочети внимателно, какво те е попитал Емил Костов.

"...  или като използваш безжична свързаност? "

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какъв начин мериш скоростите? Само 1 компютър ли е свързан към този рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Скоростта, за която плащаш, никога няма да я достигнеш с този маршрутизатор, при каквато и да е свързаност! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.03.2016 г. at 15:41, Mr.Robot написа:

Ако става въпрос за безжична връзка, то от снимката се вижда, че маршрутизаторът работи на G-стандарта, който поддържа максимална скорост 54mbit/s, което е равно на 6,75 mb/s МАКСИМАЛНА СКОРОСТ, която освен в идеални условия няма да достигнеш.

Това ще да е ваш извод, който няма нищо общо с реалността и въобще със стандарта!

Визирам това число 6.75 разбира се и смелостта да поствате такива измишльотини тип свободни съчинения ... иначе реалните постижими скорости са 20-24 мбит/с в идеални условия!

Към автора на темата - тези 100 мбит/с се рутират с по-сериозен и съответно скъп рутер. А вече за постигането на подобна безжична свързаност са важни 2 фактора - освен радиото на рутера и неговите възможности то и клиентските адаптери трябва да са с подобни, идентични характеристики!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описано ли е в стандарта, че максималния date rate е 54 mbit/s? Да. 54 делено на 8 прави ли 6.75? Да. Това, което съм написал, описано ли е в стандарта? Да. Следователно измишльотина и мой извод ли е? Не. 

Това, че написаното от мен няма нищо общо със стандарта може да го отнесете към Institute of Electrical and Electronics Engineers.

А каква е скоростта в реални условия, там е това, което Вие сте написали. Но както виждате, говорим за различни неща и смятам това, че сте ми категоризирали мнението, като свободно съчинение, като некоректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mr.Robot написа:

Описано ли е в стандарта, че максималния date rate е 54 mbit/s? Да. 54 делено на 8 прави ли 6.75? Да. Това, което съм написал, описано ли е в стандарта? Да. Следователно измишльотина и мой извод ли е? Не. 

Това, че написаното от мен няма нищо общо със стандарта може да го отнесете към Institute of Electrical and Electronics Engineers.

А каква е скоростта в реални условия, там е това, което Вие сте написали. Но както виждате, говорим за различни неща и смятам това, че сте ми категоризирали мнението, като свободно съчинение, като некоректно.

Ми научете се да ползвате правилни съкращения за да не се водим излишна полемика! Mbps - мегабит в секунда, MBps - мегабайт в секунда. т.е. с главна буква се означава байт , а с малка бит. Вие сте ползвали малка буква за това число 6.75 !

Между другото , независимо , че и двете са скорости /не е грешно да се ползват/ но Mbps е общо прието да се ползва за скорости и не случайно си е стандарт на всякакви интерфейси, пример лан портове стандарти като 10/100/100/1.25/10/40 всичко е в битове за секунда, така и ISPта предлагат плановете си в мегабитове за секунда . Мегабайт си е когато говорим за обем от данни  информация!

Редактирано от JohnTRIVOLTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...