Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Има ли разлика в качеството и какви са особеностите на различните портове?

Препоръчан отговор

Здравейте. Виждам в днешно време при съвременните монитори има наистина много портове ,с горе-долу едно предназначение. До колкото знам единственият отличаващ се порт е HDMI с възможността си да пренася и аудио сигнал. DVI , VGA , DP Само в това отношение ли му отстъпват? Налични ли са други сериозни разлики ,или в крайна сметка качеството на картината е една и съща през споменатите портове? 

Съществува ли порт ,който обединява и пренася сам ,audio ,video и USB Upstream? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HDMI, DVI, DP - цифров сигнал, VGA - аналогов. Основната разлика е това, както и резолюциите които поддържат. За качеството не мога да дам конкретика, зависи и от други фактори вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, Soviet Soldier написа:

Здравейте. Виждам в днешно време при съвременните монитори има наистина много портове ,с горе-долу едно предназначение. До колкото знам единственият отличаващ се порт е HDMI с възможността си да пренася и аудио сигнал. DVI , VGA , DP Само в това отношение ли му отстъпват? Налични ли са други сериозни разлики ,или в крайна сметка качеството на картината е една и съща през споменатите портове? 

Съществува ли порт ,който обединява и пренася сам ,audio ,video и USB Upstream? 

Първо което трябва да се отбележи -VGA аналогов сигнал, другите са цифрови. Тъй като абсолютно всички видеокарти са цифрови и преобразуването между аналогов и цифров сигнал винаги е със загуби, то по дефиниция VGA кабела е най-лошия избор, особено ако и дисплея ти не е CRT, защото тогава имаме още едно обратно преобразуване.

Втората забележка е за аудиото - DisplayPort също поддържа аудио. Горе долу поддържат едни и същи неща като HDMI - с някои разлики в управлението на устройствата.

Не би следвало да имаш разлика в качеството при който и да е от цифровите стандарти. Сега май HDMI e най-популярно, обаче определени 10битови монитори поддържат тия си възможности само през DP и лично аз бих ползвал него ако мога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, techmaniac написа:

HDMI, DVI, DP - цифров сигнал, VGA - аналогов. Основната разлика е това, както и резолюциите които поддържат. За качеството не мога да дам конкретика, зависи и от други фактори вече.

Успях да намеря сравнително подробно видео за разликите между различните портове. В него се казва ,че DP е най-удачен вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HDMI си поддържа всичко което е изброено но разбира се зависи и от версията му точно както е и при DisplayPort та не вярвайте на ревюта и други слухове и митове.

Всичко е въпрос на необходимост. Например новата серия на LG трябва да е с HDMI v.2 демек се поддържа не просто 4К ами 60Hz от входа но какво от това?  

Единственото несъмнено нещо е че са за предпочитане пред D-Sub.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Roujin Z написа:

HDMI си поддържа всичко което е изброено но разбира се зависи и от версията му точно както е и при DisplayPort та не вярвайте на ревюта и други слухове и митове.

Всичко е въпрос на необходимост. Например новата серия на LG трябва да е с HDMI v.2 демек се поддържа не просто 4К ами 60Hz от входа но какво от това?  

Единственото несъмнено нещо е че са за предпочитане пред D-Sub.

И аз това се замислих ,защо HDMI са по-разпространени от DP. 

А ако се ползва преходен кабел ,от видео карта с HDMI към монитор с DP ще има ли някакви преобразувания ,които ще нарушават качеството ,или аналоговият сигнал ще си се предава ,без проблем? 

При положение ,че HDMI не се фиксира надеждно (споменаха във видеото) ,което при VGA (ако не е добре завит) води до графични графични дефекти ,дали резултатът е същия ,като при леко разместване на не затегнат VGA ,или работи без проблем? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитора няма HDMI а картата DP така ли? Преходниците не са препоръчителни та по-добре си търси кабел HDMI -> DP.

http://hama-bg.com/bg/product-view/21237.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Roujin Z написа:

Монитора няма HDMI а картата DP така ли? Преходниците не са препоръчителни та по-добре си търси кабел HDMI -> DP.

http://hama-bg.com/bg/product-view/21237.html

Дали ще допринесе за видима промяна в качеството ,ако заменя VGA кабелът с HDMI (м) - DP (м) и на какво се дължи огромната разлика в цените на DP и HDMI кабелите? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Soviet Soldier написа:

А ако се ползва преходен кабел ,от видео карта с HDMI към монитор с DP ще има ли някакви преобразувания ,които ще нарушават качеството ,или аналоговият сигнал ще си се предава ,без проблем?

Какъв аналогов сигнал? Видеото е цифрово. Доколкото ми е известно и аудиото, което видеокартите пускат по HDMI/DP е цифрово.

Иначе кабел HDMI - DP не прави конверсия и не предизвиква загуби.

преди 7 минути, Soviet Soldier написа:

Дали ще допринесе за видима промяна в качеството ,ако заменя VGA кабелът с HDMI (м) - DP (м) и на какво се дължи огромната разлика в цените на DP и HDMI кабелите? 

Незнам какво разбираш под видима... Зависи от много неща, основно от монитора ти. В идеалния случай може и да няма видима разлика. Но в общия ще има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.03.2016 г. at 16:24, flare написа:

Какъв аналогов сигнал? Видеото е цифрово. Доколкото ми е известно и аудиото, което видеокартите пускат по HDMI/DP е цифрово.

Иначе кабел HDMI - DP не прави конверсия и не предизвиква загуби.

Незнам какво разбираш под видима... Зависи от много неща, основно от монитора ти. В идеалния случай може и да няма видима разлика. Но в общия ще има.

А дали влияе на контролираната лед подсветка? Тя като цяло на какъв принцип функционира? Има ли връзка с това дали сигналът е цифров или аналогов? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Soviet Soldier написа:

А дали влияе на контролираната лед подсветка? Тя като цяло на какъв принцип функционира? Има ли връзка с това дали сигналът е цифров или аналогов? 

Не би трябвало да влияе. На теория HDMI и DP имат функционалност която може да се използва за контрол на монитора, но не ми е известно да се ползва. Мониторите които знам че се управляват от PC ползват USB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BabaKoika
      Привет,

Това е първият ми пост, извинявам се, ако не съм в правилната секция!

Наскоро получих стар BenQ w1070 прожектор. Всичко работи перфектно, но на картината се появяват перпендикулярни вертикални черни линии на равно разстояние една от друга. Интересното е, че изчезват, ако на няколко пиксела отляво цветът е черен (при друг тъмен цвят избледняват). Мисля, че проблемът не е свързан с драйвъри или кабели (линиите се появяват в началния скрийн на прожектора също). От малкото, което успях да намеря в гугъл, повечето хора смятат, че проблема е свързан с електричеството в прожектора.
      Отварях прожектора, но не мога да видя нищо нередно (нямам големи знания в тази област)!
      Прикачам снимка, която намерих в интернет от човек със същия проблем, но за съжаление без решение. Можете да забележите как линиите не се появяват по очертанията на прозореца (в неговия случай е отдясно)

Надявам се проблемът да е лесно решим и да съм уцелил правилното място за намирането на съответното решение  
    • от Frozenangell
      Здравейте, има ли фолио или протектор ( матиран ),който може да се сложи на един 23-24 инчов монитор или такова нещо няма.
      Благодаря предварително.
    • от Wuzaka 69
      Здравейте,днес се преместих да живея другаде,та свързах си всичко на компютъра-мишка,клавиатура,двата монитора,колони и всичко друго.
      Обаче,щом включа компютъра,към нито един от двата монитора не идва картина,показва,че няма сигнал,клавиатурата светва,но мишката не работи.
      Пробвах стария компютър,той работи,но новия,не.
      Искам да кажа,че компютъра го ползвах,няколко часа,преди да го изключа и всичко си беше наред.
      След като се преместих,реших да го включа,за да го ползвам,но не искаше да покаже картина,както обясних по -горе
      Благодаря ви предварително.

• от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Armageddon8
      Здравейте,
      Искам да свържа телевизора към компютъра. Разстоянието е около 7 метра. Ще се използва за игри. Видеокаратат е RX 580. Ще играя на 2К variable refresh rate.
      Моделът на телевизорът е UE55RU8002UXXH.
      Възможно ли е да стане с HDMI кабел без допълнителни устройства за увеличение на сигнала.
      Ако да - може ли някой да препоръча от къде да купя качествен HDMI кабел.
      Поздрави
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване