Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, реално видях тема от един човек във форума, че е имал същият проблем с Фотошопа, но ми се стори че е от доста отдавна темата(http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1544031&i=1544498&offset=0 от 2013) и си викам да пиша нова.
Значи, имам проблем с тази грешка - "could not complete your request because there is not enough ram". Появява се след като избирам от филтрите, забелязах че при избора ми на филтъра за "small planet" ефектта се появява, но като нищо и при други да се появява. 
Обаче тука не е единствено проблема, когато започвам да обработвам снимки и мина през една и после отворя следващата и отида в Camera Raw - първо, прави някакъв дребен проблем с Present, не мога заредя от предишната снимка настройките(мисля че ми се появяваше същият проблем) и отделно вече като натисна ОК и да премина във Фотошоп и пак дава грешката за РАМ.
Та, преди няма и месец си бях с един Фотошоп CC oт 2014, не помня коя версия е точно, но беше със следният loading screen - http://blogs.adobe.com/richardcurtis/files/2014/06/Screen-Shot-2014-06-18-at-16.24.13-1024x868.png и тогава лаптопа ми беше с 1 ГБ рам, зареждаше бавно след Camera Rawи т.н, но не ми правеше такива грешки и си рекох така и така понеже нещо много прегряваше(понеже не беше изчистен) и го дадох на един човек, казах и да сложи 2 ГБ рам и сега лаптопа е по-така, обаче бях махнал този Фотошоп и бях сложил CC 2015(понеже е по-нов), обаче опциите не ми харесват както са и съм свикнал да са по-събрани(като от предишните версии) и сега свалям, трия Фотошоп след Фотошоп и продължава тази грешка да се появява.

Ето ги и спецификациите на лаптопа
-2 GB RAM
-AMD Turion(tm) 64 Mobile Technology MK-36 2 GHz
-32 bit Windows 7 Ultimate
-ATI Mobility Radeon X1300

Благодаря предварително, темата само набързо я прочетох, но както викам, не знам дали всичко там ще ми помогне и тука при мене - понеже е от 2013

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Лаптопа е морално остарял и тази седмица му идва в повече.

2. Нямаш достатъчно РАМ, за да ти работи фотошопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

1.

2.

3. На кому е нужно да омазваш черното на бяло със сив фон? Не заради друго, ами се напрягам да прочета още първото изречение. Надолу въобще и не продължих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е рамта,някой PS cs3 примерно може и да върви що годе добре,моят съвет е инвестирай 500лв в един лаптоп 2ра ръка,примерно цък и продължавай да работиш,на 32 битовата седмица повече от 4гб рам не можеш да сложиш ,а и то е безсмислено на тази конфигурация.Аз съм с посочения делл само че I3 процесора и 8гб рам и PS CS6 върви прилично.
Процесора също ти е кофти, а видеото е просто допотопно.С една дума оптимизации и ъпгрейди на въпросният компютър са неоправдани.

Можеш да минеш на windows basic темата -  там се използва една идея па-малко рам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарежи мненията на тези "специалисти" - влез в Preferences/Performance и задай PS да използва по малко RAM ;)

PS: пропуснах - не забравяй и отметката на Use Graphics Processor

Редактирано от alexxx1974 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, alexxx1974 написа:

Зарежи мненията на тези "специалисти" - влез в Preferences/Performance и задай PS да използва по малко RAM ;)

И пак няма да стане. Постващия ще използва ли компютъра или ще се хвали, че е подкарал фотошоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, alexxx1974 написа:

Photoshop е лаком за RAM, почти постоянно работя с 3-4 отворени документа, RAM използването не пада под 1ГБ. А тази графична карта... Без коментар съм колко ще помогне.

на 3/24/2016 at 13:35, cvtan4o написа:

Здравейте, реално видях тема от един човек във форума, че е имал същият проблем с Фотошопа, но ми се стори че е от доста отдавна темата(http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1544031&i=1544498&offset=0 от 2013) и си викам да пиша нова.
Значи, имам проблем с тази грешка - "could not complete your request because there is not enough ram". Появява се след като избирам от филтрите, забелязах че при избора ми на филтъра за "small planet" ефектта се появява, но като нищо и при други да се появява. 
Обаче тука не е единствено проблема, когато започвам да обработвам снимки и мина през една и после отворя следващата и отида в Camera Raw - първо, прави някакъв дребен проблем с Present, не мога заредя от предишната снимка настройките(мисля че ми се появяваше същият проблем) и отделно вече като натисна ОК и да премина във Фотошоп и пак дава грешката за РАМ.
Та, преди няма и месец си бях с един Фотошоп CC oт 2014, не помня коя версия е точно, но беше със следният loading screen - http://blogs.adobe.com/richardcurtis/files/2014/06/Screen-Shot-2014-06-18-at-16.24.13-1024x868.png и тогава лаптопа ми беше с 1 ГБ рам, зареждаше бавно след Camera Rawи т.н, но не ми правеше такива грешки и си рекох така и така понеже нещо много прегряваше(понеже не беше изчистен) и го дадох на един човек, казах и да сложи 2 ГБ рам и сега лаптопа е по-така, обаче бях махнал този Фотошоп и бях сложил CC 2015(понеже е по-нов), обаче опциите не ми харесват както са и съм свикнал да са по-събрани(като от предишните версии) и сега свалям, трия Фотошоп след Фотошоп и продължава тази грешка да се появява.

Ето ги и спецификациите на лаптопа
-2 GB RAM

Благодаря предварително, темата само набързо я прочетох, но както викам, не знам дали всичко там ще ми помогне и тука при мене - понеже е от 2013

Колега, съвета ми към теб е точно както казаха по-нагоре, вземи си по-стара версия, cs2, cs3 примерно. Истина е, СС е по-добър от страна на функционалност, ама честно да ти кажа изобщо не е проблем.

Използвам програмата ежедневно за да правя пари с нея, а чак този февруари минах на СС, преди това на машината си използвах cs2 и изобщо не ми беше проблем функционалността на по-старата версия.

На сегашната машина (i7 5820k, 8GB RAM, GTX960), когато работя с illustrator и photoshop много често виждам фигури от около 4-5 ГБ RAM заети от тези двете.

За обработка на снимки имаш lightroom, направен е точно за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,няма какво толкова да "подкарваш" .Трябва ти CC.2015 - Master Collection или релийза на X-Force - нищо повече.....Да,лаком е - опитай да намалиш употребата на RAM,погледни си Scratch Disk-a,има ли място,на кой дял е - абе изобщо - трябва малко донастройка ;) Емиле - колкото до хваленето - с на X-Force релийза даже ми дадоха 2Гб облак.....:shock11::P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, alexxx1974 написа:

Колега,няма какво толкова да "подкарваш" .Трябва ти CC.2015 - Master Collection или релийза на X-Force - нищо повече.....Да,лаком е - опитай да намалиш употребата на RAM,погледни си Scratch Disk-a,има ли място,на кой дял е - абе изобщо - трябва малко донастройка ;) Емиле - колкото до хваленето - с на X-Force релийза даже ми дадоха 2Гб облак.....:shock11::P

Колкото и да спорим рамта е малко. Ако поне я направи 3 може и да няма този проблем. Факт е, че лаптопа е просто за боклука. Бавна РАМ, бавен хард, слаба видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави да поясниш - как позна за хард-а lol иначе като цяло си прав - от ден на ден ни принуждават да си ъпгрейдваме/купуваме все по-мощни машини.....:/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, alexxx1974 написа:

Забрави да поясниш - как позна за хард-а lol иначе като цяло си прав - от ден на ден ни принуждават да си ъпгрейдваме/купуваме все по-мощни машини.....:/

Грешен си, съвсем нормално е да ти се налага силна машина за големи файлове. Отвори предпечат файл на А2 банер във illustrator и ще се убедиш в това. После прави post-processing на photoshop за да изкараш .tiff, а .psd-то ти е над 1gb, не забравяй, че работиш със 300+ DPI. Естествено, че трябва RAM, CPU, GPU и все по-ясно се вижда нуждата от SSD до 2-3 години. Технологията еволюира и няма да спрем да чакаме останалите назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, alexxx1974 написа:

При бавна машина и харда е бавен. Сигурен съм, че и този е такъв. Да ти кажа и аз отначало мислех така, че ни принуждават, но не е така. Технологиите се развиват много бързо и съответно света иска по-добро качество. Всичко просто си става от самосебе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе, оставих за 2-3 дни да седи така темата и вчера през половин час получавах известия по емайла .... ;D

Очевидно ще гледам да го дигам този РАМ(или принципно да взимам друга машина), няма друг начин и евентуално ще започвам с Lightroom да обработвам снимчици :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, cvtan4o написа:

Очевидно ще гледам да го дигам този РАМ(или принципно да взимам друга машина), няма друг начин и евентуално ще започвам с Lightroom да обработвам снимчици :)

Той Lightroom също какъвто е скромен към изисквания... Не че моята машина е нe e стара щайга де, ама е с пъти по-добре от описаното и уж и видеокарта ползва, ама 20те мегапиксела на 70D са много достатъчни да ми заковат процесора на 100% и да заемат повечкото от 8GB RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като намалиш да ползва по-малко Rам ще трябва и нещата, които правиш да са по-ограничени. Освен това тези 2GB Рам, с които си в момента не са за Windows 7. Ще ти тръгне, но Photoshop от 2014г. ще е тегава работа...Не може да импортнеш да обработваш десетки снимки със сумати layer-и по тях и да очакваш да ползва малко рам :D .

В крайна сметка защо ги слагаме тия 8-16-24GB Рам :). Нали са за това. Аз съм с 8GB рам, но използвам PS4 и ми е много добре така. Обаче когато рисувам по изображение 20000х20000, примерно, да не ти казвам какво става...

Alex - ти сериозно ли го съветваш да използва графичния процесор:

CodenameM52

Pipelines4 / 2 Pixel- / Vertexshader

Core Speed *350 MHz

Memory Speed *250 MHz

Memory Bus Width128 Bit

Memory Type DDR1/DDR2/GDDR3

Max. Amount of Memory 256 MB

На мен вградената ми в дъното видеокарта е по-добра.

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги - просто се опитвам да помогна - човека иска малко помощ а получава коментари от сорта "изхвърли си лаптопа" ..... Почти съм сигурен че ще ползва PS така да се каже за домашни нужди,а не за професионални.....Какви 20x20к имиджи,отворени едновременно  AI,AE,PS и в общи линии всички СС програми? лол  Стига,не е сериозно.....Ако искате да покажете умения - да направим отделна тема ;)

btw -  и моята видеокарта е доста по-мощна от това нещо....:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За непрофесионални нужди до някаква степен може и да се получат нещата. Но за такава дейност се иска вече прилична машина, да не говорим, когато е с Windows 7 + Photoshop. А с 2GB рам и останалите параметри работата ще е тегава. Това ми е мисълта. 

И на мен не ми пречи да направим тема и всеки да си споделя творенията, но сайта не е специализиран в това и няма голям смисъл да се пъчим :D .

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вмъкна все пак - използвам ту за любителска, но като гледам отива повече към професионална нужда да ползвам. 

С апарат Nikon D7100, а Фотошопи oт CC 2014 надолу не отварят тези файлове, реално съм гледал че има конвертори(да конвертирам в DNG), ама си е занимавка да ги конвертираш и се губи информация от кадъра до колкото разбрах .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.03.2016 г. at 18:43, alexxx1974 написа:

Колеги - просто се опитвам да помогна - човека иска малко помощ а получава коментари от сорта "изхвърли си лаптопа" ..... Почти съм сигурен че ще ползва PS така да се каже за домашни нужди,а не за професионални.....Какви 20x20к имиджи,отворени едновременно  AI,AE,PS и в общи линии всички СС програми? лол  Стига,не е сериозно.....Ако искате да покажете умения - да направим отделна тема ;)

btw -  и моята видеокарта е доста по-мощна от това нещо....:P

Не можеш да помогнеш на постващия, а просто го "убиваш". Ти защо не се хванеш да работиш с такъв лаптоп или компютър. Крайно време е да се разбере, че за да работи даден софтуер както трябва му е нужен и такъв хардуер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще и 8 ГБ да ви е видео картата, не си правете труда да се хвалите.

Ясно ми е, че ъпдейт ще правя, ама дали ще е скоро - това е отделен въпрос.

Lightroom явно ще използвам за сега, само запазването на снимките доста време трае, което е разбираемо предполагам.

Модератора може да локва темата, ако някой с нещо мисли че може да ми е от полза и да сподели относно темата - ЛС. Благодаря все пак на отзовалите се! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се обиждаш този лаптоп става само за пишеща машина и то под Windows XP.Каквито и съвети да ти дават софтуера се развива и иска хардуерен ресурс.На мен лично 8гб рам са ми прекалено малко на лаптопа и скоро ще вземам два кита по 8гб.За любителски нужди и фотошоп с много компромиси ти трябват поне 4гб рам памет и най-малкото Intel Core...x от второ поколение.Да не говорим за дисплея с тая супер гадна резолюция.По-горе са ти дали адекватен съвет- влагаш 500лв и си вземаш лаптоп с второ поколение интелска платформа и обезателно FullHD дисплей, а от евентуалната продажба на този си вземаш едно SSD , което поставяш като основен, а харда с кеди в ДВД-то.И повярвай ми тогава чак ще разбереш удоволствието да работиш с фотошоп.Успехи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.03.2016 г. в 15:35, cvtan4o написа:

-2 GB RAM

Здравейте! Много от вас не знам дали помнят за мене и моят случай(може да проверят по-нагоре).

Амииии, мина доста време и си карах доста време с този старият и изведнъж го залях със сок и замина изцяло ...... 

Сестра ми си купи лаптоп(е, щеше да е логично уж да го даде на мене, ама хайде сега, да не бъда нахален) и ми даде предишният дето имаше.

И ето го и него ... 

HP g62-107sa - http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c02031742

реално погледнато - малко по-нов модел лаптоп(вече не е чак толкова, но поне от към процесора мисля че е по-добре)

-2GB RAM

-Intel Core i3 CPU M 330 2.13 GHz

-Intel HD Graphics

ако все още се питате, ДА - нямам възможност да инвестирам 500 лв. за покупка на поне нов лаптоп и ще я карам още известно време така ... сега поне ми се отвори възможност за една работа и като събера пари и евентуално ще си купя вече, НО да попитам(макар и глупаво да звучи със сигурност):

Има ли смисъл на този лаптоп да му се сложи РАМ(виках си да му сложа 8 по възможност,ако не 4 - щом в сайта пише че поддържа толкова), макар че всички ще стигнете до извод, че екранът му сигурно не струва, видеото също и т.н

Надявам се не затруднявам да ми отговорите, пожелавам Ви весело посрещане на Новата Година! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 гиги рам би трябвало да са ти достатъчни. Т.е. нова плочка 2 гб, ако имаш свободна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
    • от Албена Ангелова Тодорова
      Здравейте! Трябва ми спешен съвет и се надявам да ми помогнете. Не става въпрос за мен, а за моя брат. След предупреждение са вдигнали колата му, която стои паркирана от 3 години пред  дома му, но не я кара. Трябавало е да плати около 200 лв, за да си я вземе от някакъв паркинк извън София и тъкмо да го направи, днес са му казали, че вече е отишла за скраб. Колата дори не е с махнати регистрационни номера. Не разбирам нищо от това, но все ми су струва, че това не е редно и искам да му помогна. 
    • от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
  • Дарение

• Добави ново...