Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте !

Мисля да купя мултимедиен проектор втора употреба ViewSonic PJ513D.
Въпросът ми е дали ще работи под Windows XP и ... изобщо има ли значение за тези уреди операционната система ?
Като гледам упътването му е от 2006 или 2007 г., близки са по възраст.

Ето го Проектора : http://ap.viewsonic.com/za/products/projectors/PJ513D.php#pSpecs

И Ръководството : http://www.projectorcentral.com/pdf/projector_manual_4114.pdf

Предварително ви благодаря !

Редактирано от Недко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто го закачваш към порта на видеокартата. Ето виж снимките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Не, просто го закачваш към порта на видеокартата. Ето виж снимките

Благодаря !
Така и си мислех, но за по-сигурно питам ))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Недко написа:

Благодаря !
Така и си мислех, но за по-сигурно питам ))

Само, че трябва да си вземеш кабел. Вероятно няма да има в комплекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Само, че трябва да си вземеш кабел. Вероятно няма да има в комплекта.

Предполагам, че така ще е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Недко написа:

Предполагам, че така ще е. 

Вземи си по-хубав кабел. Някъде към 10-12 лева, за да имаш хубав сигнал. А ако проектора е втора употреба много трябва да внимаваш за лампата. Сменяна ли е скоро или е още оригиналната. Тя има определени часове живот. Ако изгори по-евтино ти излиза да вземеш друг проектор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Видеото не ме интересува.
Само за увеличаване на портретни снимки за рисуване го вземам.
Дори за лампата не се притеснявам. Ако изгори ще импровизирам с евтина мощна LED-крушка,
с подходящ самоделен отражател,
стига липсата на стандартна лампа да не изключва DLP елемента (или както там се нарича тази верига/възел/конструкция).
За 30 лв е проектора, със снежинки по картината, но за очертаване на контури става.
После портретът се оцветява на светло.

Ако няма софтуерна или хардуерна пречка,
предпочитам с чужда LED-крушка
и веднъж завинаги да престана да се тревожа за часове, за охлаждане, за спиране на тока (тя и UPS ще си иска)

Редактирано от Недко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Недко написа:

Видеото не ме интересува.
Само за увеличаване на портретни снимки за рисуване го вземам.
Дори за лампата не се притеснявам. Ако изгори ще импровизирам с евтина мощна LED-крушка,
с подходящ самоделен отражател,
стига липсата на стандартна лампа да не изключва DLP елемента (или както там се нарича тази верига/възел/конструкция).
За 30 лв е проектора, със снежинки по картината, но за очертаване на контури става.
После портретът се оцветява на светло.

Ако няма софтуерна или хардуерна пречка,
предпочитам с чужда LED-крушка
и веднъж завинаги да престана да се тревожа за часове, за охлаждане, за спиране на тока (тя и UPS ще си иска)

Е все пак си вземи един кабел за 10-12 лева. Така или иначе винаги може да го използваш към монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Е все пак си вземи един кабел за 10-12 лева. Така или иначе винаги може да го използваш към монитор.

Благодаря !
Възможно е. Зависи колко пари имам в даден момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Недко написа:

Благодаря !
Възможно е. Зависи колко пари имам в даден момент.

То аз не се изразих правилно. Препоръчително е да си вземеш такъв кабел. Естествено е че зависи от теб и от финансите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dream3dprint
      Здравейте. Имам голяма стена на хола и желая вместо тв да си взема що годе добър проектор. Понеже не съм запознат с тях ще се радвам да ми препоръчате някой добър като цена-качество. И да е минимум 720p натив резолюция до макс 1080p и да не е лазерен.
    • от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от Недко
      Здравейте !

Наскоро един собственик на сервиз - магазин ми каза,
      че AVAST, който е на дяла с Windows XP e тежък
      и това е причината за бавната работа на ОС.

Преди години съм ползвал AVIRA, също и PANDA за кратко време.
      Последно, преди няколко години сложих AVAST по препоръка на същия спец,
      който ми беше препоръчал AVIRA и след няколко години беше забелязал
      някакво влошаване на качеството или на развитието и.

Лаптопът е TOSHIBA L40 14F от подписа ми, всичко 120 GB диск, 2 GB RАМ,
      от които 20,4 GB, заделени за дял "С" на Windows XP.

Папката AVAST в Program Files e 1,4 GB !!!

Ползвам Windows XP за много малко дейности :
      подаване на декларации в НАП, прожектиране-увеличаване на картини с мултимедиен проектор,
      печат, сглобяване на панорамни снимки, видеомонтаж ... и друго трудно се сещам 
      .... може би една ранна версия на преводач ... и Sketch Up, преди много време ...
      също Гугъл Хром с Фейсбук, докато прожектирам картините и ги чертая ...

Моля да ми препоръчате безплатна версия на антивирусна програма,
      подходяща за моя случай !

Предварително Ви благодаря !

• от Dimitar122
      Имам инсталирани .NET framework 1.1, и 2.0 SP2. Въпроса ми е мога ли да ги денсталирам без това да предизвика проблеми с операционната система? Просто целта ми е да освободя тези ~1,7GB място.
      Като се опитам да денсталирам ъпдейта на 1.1(KB2833941) ми казва, че това може да предизвика проблеми в по-новите версии(снимката по-долу)

Ето го и процореца с всичките техни неща

Ето и някои неща, които може да потрябват:

• Дарение

• Добави ново...