Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , по принцип не съм човек който много , много чете Интернет форумите  защото работя непрекъснато , но  в случая имам нужда от професионален съвет. 

Значи става дума за следния случай оня ден гледах в ОЛХ бг едни маратонки тип кецове на Нике , обявата беше на частен потребител който в обявата представяше  един чифта маратонки за това  че  са оригинални маратонки с отлично качество внос от Холандия . Свързах се  с него чрез лично съобщение и  започнахме да договаряме подробности по сделката  разбрахме се за сумата от 100 лв да закупя маратонките , поръчах ги аз по Еконт и на следващия ден пристигнаха в офиса където поисках. отидох вчера в Еконта и си взех маратонките ( в доставката имаше опция Преглед и ТЕСТ ) аз  ги разопаковах  но не ги изпробвах да ги обуя - защото нямах време на външен вид бяха същите като тези от снимките  в обявата и етикетите изглеждаха като на оригинални  супер много се зарадвах и си ги платих . Обаче като се прибрах  вкъщи и ги обух забелязах че подметката не е такава както трябва да бъде на оригиналните защото е ронлива , а по нататък като се вгледах видях че и етикетите върху картонената кутията  на НИКЕ не са оригинални , а са  фалшиви отпечатани на обикновен принтер и залепен върху картона - ДА ИЗГЛЕЖДАТ КАТО ОРИГИНАЛНИ . 

Веднага започнах да търся продавача , той обаче не си вдигна телефона ами този телефон който беше посочен в товарителницата се оказа някакъв съвсем различен човек . Написах му лично съобщение и му казах че си искам парите обратно защото това което ми е продал е менте и по никакъв начин не съм удовлетворен от сделката. 

След един час лицето продавач ми написа отговор че маратонките са били напълно качествени а аз съм се опитвал да го изкарам мошеник и да го злепоставя . А като му казах за фалшивите етикети които е залепил върху кутията той каза че това са глупости и отказа да ми върне парите и ми каза  още че ако маратонките не ми били харесвали вината си била моя че съм ги купил , защото той бил ми сложил опция ПРЕГЛЕД и ТЕСТ преди плащане . 

Сега искам да попитам по какъв начин мога да процедирам имам намерение да подам жаба в Полицията срещу въпросното лице  за това че ме въведе в заблуда и че ми продаде  менте на оригинални маратонки  НИКЕ  , обаче искам да попитам от ЧИСТО ЮРИДИЧЕСКА ГЛЕДНА ТОЧКА как мога да докажа че наистина маратонките които ми пробута тоя нещастник са менте и че той ги е фалшифицирал като им е залепил фалшиви етикети .  И до къде трябва точно да пусна жалба до криминална полиция или до отдел за борба с измамите . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си гледал. Кьорав карти не играе. Глупости - нямал 5 минути да пробва и сега ще губиш много повече време на много повече хора.

Приятно четене http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/256207

И да не забравиш студената вода. Междувременно можеш да се занимаеш и с охлаждането на супата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пии една студена вода от чешмата и следващия път първо чети по форумите после поръчвай. Неговата дума срещу твоята, имал си опция преглед и тест да се беше възползвал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Може да ми се обиди някой, но се чудя на мега глупостта, която цари в България. Да не говорим, че тук измамите са в изобилие. Това е поредната тема, където се маркира опцията тест на стоката и не се прави. Нали затова е заложена тази опция. 

Към постващия - нищо лично. Радвай се, че си се опарил само със 100 лева. И другия път като купуваш стока и маркираш подобна опция се възползвай от нея.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ема този мошеник фалшифицира етикети на официална марка каквото е НИКЕ и ги лепи и и заблуждава хората за това не носи ли наказателна отговорност  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докажи, че го е направил. Не можеш, неговата дума срещу твоята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Georgios Konstantinou написа:

Ема този мошеник фалшифицира етикети на официална марка каквото е НИКЕ и ги лепи и и заблуждава хората за това не носи ли наказателна отговорност  

И срещу кого си тръгнал? За пример -  Баничарка ти тегли майна и си прави гаргара с теб. Ти решаваш да я натопиш на управителя, за да вземе мерки спрямо нея. Въртиш телефона - той невалиден, а баничарката казва да го издирваш сутрин около обекта им, белкем някой се появи и представи за него, за управителя. Според закона за туризъм, всеки търговски обект е длъжен да има телефон на управителя или отговорно лице, както и седалище на фирмата, изписани на портата. Когато телефона и адреса не са валидни и заблуждават потребителите, тази работа не касае дори Комисията за Защита на Потребители. Освен това сигналите за нередности, които се подават към комисията не са анонимни! Трябва да снесеш данни кой си, какъв си, за какво се бориш, от къде си, пълни координати за да може да те проучат и евентуално намерят. Такъв е законът, абсурден. Дори да подадеш жалба, комисията не връща отговор и не упражнява наказателна отговорност като глоба например. Дават предписание, нищо повече. Такива се коват законите в България, свиквай с анархията и се оглеждай. Ако те изчукат, чукай и ти. :D

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Georgios Konstantinou написа:

Че то навсякъде в България се прави. Ти чак сега ли разбра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Докажи, че го е направил. Не можеш, неговата дума срещу твоята.

по кутията  и етикетите със сигурност има  негови пръстови отпечатъци ако се направи балистична експертиза ще лъсне лъжата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не знам как се вика на това дето го правят за взимане на пръстови отпечатъци ама не е ли възможно просто да оставя кутията в полицията и там да свалят отпечатъците на този мошеник . Все пак това са 100 лв тези китайски ментета не струват повече 10 лв на Илиенци сигурно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с какво отпечатъците ще гарантират, че измамника е поставил обувките? Може да е нает служител, който не знае какви са тези обувки, който ще посочи негов началник - лице извън България. Който като намерят няма да има спомени да е нареждал. Ти ли ще поемеш разноски за дело и за следствие? Айде малко слез на земята и се огледай къде живееш. От кога ти говоря, че нямаме държава и закон, а ти нямаш никакви доказателства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама този не е е представител на фирма или магазин , частно лице  някакъв обикновен мушморок който продава боклуци  .

ако пусна жалба поне няма ли да го привикат в МВР и да му образуват дело ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дадеш жалба, ще ти сложат белезници задето пробутваш други маратонки, вместо оригиналните и че се опитваш да натопиш редовен търговец. Като оня, дето спасил кучето го закопчали, че употребил газовия си пистолет за сплашване, а престъпника освободен, задето скалъпил лъжа. А вещественото доказателство - КУЧЕ, било му върнато за да го скрие и да няма съд. Ти от кои си? :D

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Georgios Konstantinou написа:

Ама този не е е представител на фирма или магазин , частно лице  някакъв обикновен мушморок който продава боклуци  .

ако пусна жалба поне няма ли да го привикат в МВР и да му образуват дело ? 

Човек спри да се занимаваш с глупости. Проблема е при теб. Да си гледал. Това с отпечатъци и и жалби няма да свърши работа. ТИ САМ, ДОБРОВОЛНО си взел стоката. От там нататък всичко са само прикази по темата. И отново нищо лично. Казвам ти го чисто и ясно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би разпитва, за да приложи хватката да излъже някого. Освен да се набуташ с такса за доставка или направо да изгубиш стоката, за друго не се сещам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Mlechko написа:

Може би разпитва, за да приложи хватката да излъже някого. Освен да се набуташ с такса за доставка или направо да изгубиш стоката, за друго не се сещам. :)

Дано не е така, защото българина си страда точно заради тази си черта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Без умствен капацитет написа:

Тези ментета няма кой да ги купи с тая изронена подметка . Това са бутафорни обувки направени за едно обуване  лошото е че аз изгорях 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

и аз съм пускал такива теми за проучване - в доста форуми

как да ползвам слабостите на нещо си;)

Няма слабости. Има правила и мислене. Като не ги спазиш или не се замислиш получаваш слабост. Не ми се сърди, но прякора ти не съответства на това което си. Гледам че мислиш и четеш. По-добре го смени. :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак е добре, че си се разминал само с пари. Аз веднъж взех един смартфон от olx (прецавалник). Така, не стига, че изгърмях с телефона и парите, а за малко щеше и да бъде повдигнато дело срещу мен, че съм откраднал телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miazmatik написа:

Много скъп бре? Ще чакам да свали на 90 лв. - ще ги прегладувам парите за три дни. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купувам маратонки Mike по 20лв и съм доволен. Опитал си се да се правиш на голяма работа, като не ти се дават пари - това става. Не гледаш, нищо. И после ревеш. Как ще докажеш кой какво е изпратил? Пръстови отпечатъци, филми - никой няма да се занимава с тебе. Те КТБ не го пипнаха, убийци има на свобода да дирят, с теб ще се занимават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Georgios Konstantinou написа:

Приятел. Не знам от кой град си, но тук в Пловдив в Столипиново има нещо като търговски център, в който можеш да си намериш маратонки и кецове на почти всякакви марки, които се сетиш като цените започват от 20 до 50лв. Също като почнеш анцузи, дънки, спортни екипи, тениски, якета - абе всичко що го има като световно известни марки.

Полицията на няколко пъти правиха акции и конфискуваха стока за няколко буса, но същите хора пак си продължават да си продават. Разбира се всичко е реплика и внос от Турция. 

Не знам колко им е законна дейността, защото в магазините нито имат касови апарати, нито на стоките има ценоразпис. Айде на самите рафтове или там, където поставят стоката може да няма лепенка с цена, но когато развиваш търговска дейност е абсолютно задължително на продукта, който продаваш да има етикет с цена. Няколко пъти съм ходел да видя аджеба за какво става въпрос, но така и нищо не съм си купувал. Някои от нещата са доста сполучливи, но ги издава това, че са само лепени, а не както истинските Nike шито и лепено. В този ред на мисли се опитвам да ти кажа, че на този няма да му направят нищо. Особено когато стане въпрос, че си опарен със 100лв. Ако си някой връзкар с познати и роднини в полицията може да го привикат да му лафят някакви неща, но не очаквай нищо.

Едит: Вчера-оня ден стана въпрос в друга тема за подобно нещо... пишете им имената на тези хора бе да се знае кои са ;) ... в една тема ще направим и да се постват всякакви неща и данни на тези лъжци. 

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.