Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Person

Sony Xperia Z4 Tablet LTE 32GB - Мнения и препоръки за работа с него

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Днес си закупих този таблет и не мога да споделя впечатления за него защото в момента се зарежда. Веднага обаче изникна проблем, не зная как да си сложа SD картата. И на таблета е написано, и в ръководство, но никъде не е белязано как се надига за да се сложи. Моля притежателите на този таблет да обяснят. Не искам да прилагам груба сила за да го отворя. Благодаря !

П.П.- Въпроса е как да го отворя, под една планка са, той таблета е толкова тънък, че като го държиш с една ръка те е страх да не се пречупи.

Открих как се отваря: От дясно с нещо тънко (аз с клечка за зъби) надигаш на ляво отварят се две неща първо miniSD картата  и после nanoSIM картата.

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш капачето за сим картата и точно до нея е този за sd картата. Трябва да приложиш съвсем малко сила, тъй като е здраво затворено, защото таблета е водоустойчив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да си увелича шрифта в някой от браузерите и в кой ? С Android v.6.0 съм ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си Chrome. После цъкни трите точки > Настройки > Достъпност > Мащабиране на текста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С него съм.  Мащаб 170% + принодително мащабиране. Пак е същото.

П.П.- Направих го на 200% пак е същото дребно..

Реших си проблема, инсталирах си Dolphin браузер, направих го на text size: 150% и се вижда идеално (сега от него пиша).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!  Има ли браузер (за Андроид 6.0) в който могат да се записват bookmark в папки ? Имат предвид като Email, Forums и други подобни. Сега съм с CM Browser, в него могат да се създават папки, но не мога да ги вкарам вътре. Въобще като по-нова ОС има много проблеми. Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chrome. Със 6.0 съм на S4, за да направиш папка (както и за да я вкараш там) цъкаш трите точки и звездичката. После отдолу ще ти излезе едно поле "Отметката е добавена                                               Редактирай"

Цъкаш на "Редактирай" и от там можеш да я вкараш в папка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах това като прочетох този статия: http://news.tablet.bg/review/naj-dobriyat-brauza-r-za-android/, значи в никоя по-нова версия на ОС НЯМА да има стоков браузер на производителите на Андроид устройство, а CHROME е още слаб браузер, а аз се надявах, че с нова ос ще има хубав нов стоков браузер както има във стари версий на ОС.

П.П.- Аз за това съм инсталирал CM Browser, той има добри точки в Google Play

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е стоков браузър, след като можеш да си инсталираш всеки наличен, по твой избор?... :huh:

ПП. Тази статия е от ноември 2012-а, не знам колко е актуална.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

ПП. Тази статия е от ноември 2012-а, не знам колко е актуална.

Статията явно е актуална защото предишния таблет беше с версия 4.0.4 и имаше добър стоков браузер на Samsung, но вече избрах с CM Browser и как да си уверича шрифта, как да си правя папки за bookmark, той  ще бъде, за това му се вдига рейтинга в Google Play....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!  Мога ли да надстроя стоково приложение без да рутвам таблета. Става въпрос за File Commander Premium (стоково приложение). Приложението не е лошо като 'fie explorer', но можеше и да е по-добро. Ще го купя от Google Play, но ако се наложи да правя reset ще ми отидат парите на вятъра. Очаквам Вашите съвети. Благодаря. ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. не отиват на вятъра ако го закупиш през Google Play. При евентуален hard reset, после може да свалиш приложението отново от гугъл плей. Същата ситуация при мен, закупил съм си Kernel Toolkit Pro Unlocker. За сега съм активирал Pro версията на 4 устройства (едновременно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес 12.07.2016 година успях да си регистрирам дебитната карта в Google Play (таблета е  андроид) и да си закупя File Commander Premium (стоков explorer) който е наистина много добър. Сега няма реклами и постоянни напомнящи за Premium. В Google акаунта ми веднага пристигна e-mail за покупката, но може да не е последната. ПИТАНЕ - от къде мога да видя какви покупки съм направил ? 

П.П- Открих къде се записват покупките:  Google Play - профил и това: 

Профил.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох тук: http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/, че ще имаме Андроид 7.0 и съм доволен, и без това версия 6 не ми допада много.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои версий на Viber за Андроид v.6.0.1 вървят на тази версия.?   До сега бях с Viber v.3.1.1.15 и караше с тази, от август 2013 г. до  днес  карах с него, но днес след reset системата ми казва, че версията е стара да си избера нова. Избрах от Google Play,  но не ми изпраща с sms активация да код и не се синхронизирани всички контакти от Google акаунта. Какво да правя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научих (по точно ми казаха), че ще имаме нова ОС Андроид 7.0 през декември месец: http://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82976&pid=1327564#pid1327564

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още се колебая между Windows 10, MIUI и RemixOS за MiPad 2. (не точно MIUI, a една негова руска преработка MiRu)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!  Не знам да ли тук трябва да го споделя, но имам проблем с USB кабела за зареждане: точно във входа на зарядното явно има прекъснат кабел и не зарежда редовно. Все пак зарежда, но след много наместване, така или иначе трябва да се вземе нов. Таблета е гаранционен, но не зная това дали влиза в гаранцията, а не знам от къде да купя такъв кабел. Предполагам, че всички Sony Xperia телефони зареждат с такъв. Моля за Вашата помощ. Благодаря.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подлежи на подмяна. Аз бих ти препоръчал ето този кабел - качествен е. Ползвам такъв от доста време, постоянно го пъхам набързо в раницата (обикновенния кабел се прекърши), но нищо му няма. Работи безотказно. Недостатък е само, че се чака малко дълго. (моя дойде за месец) Но си струва - доста устойчив е на човешкия фактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, niki292002 написа:

Не подлежи на подмяна. 

Утре ще отида до Tehnopolis там преди го имаше (като таблета го имаше в продажба) на същата цена, но те имат телефони Sony Xperia и сигурно ще имат и кабела....

П.П.- Проблема е решен, купих си кабела за 5,00 лв. от един компютърен магазин. За сега ми върши работа, колкото и да издържи все файда, за толкова пари.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се правят папки за отметки в стоковия браузер 'Chrome'. Имах проблем с големината на шрифта, но след многократно писане до Google Play големината горе-долу я оправиха и сега искам да се науча да работя с него. Chrome има много добро синхронизиране и имаше отметки от преди 5-6 години когато имах друг таблет, но със същия акаунт. Заличлих всички папки и отметки да ги вкарам на ново, но не мога да си направя папки за отметки. Google е решил след ОС андроид 6.0 и нагоре да бъде само Chrome и производителите на андроид устройства да не слагат свои браузери. Така, че трябва да се науча. Моля за Вашата помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро ще видим Андроид 7: http://www.xperiablog.net/2017/01/13/android-nougat-certified-for-xperia-z5-and-z3-plus-series-32-3-a-0-372/

П.П.- Какви нови неща има в Андроид 7: http://www.digital.bg/12-golemi-promeni-koito-shte-nastapqt-v-android-70-nougat-article523458.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес прочетох за андроид 7.0 и нашия таблет това: http://www.phonearena.com/news/Sony-stil...et_id90390 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony бяха спрели update до Андроид  7.0 Нуга, но днес го възобновиха:  http://www.xperiablog.net/2017/02/09/android-nougat-rollout-re-starts-for-xperia-z5-z3-plus-and-z4-tablet-32-3-a-0-376/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте интересувам се дали някой има таблета Lenovo Tab P10 и какво му е мнението
    • от Галин Тенев
      Здравейте, колеги, имам следния проблем. Стария телефон умря (Sony xperia z3), [наду се отвътре, батерията отказва да се зарежда, общо взето 5г. Телефон дал си е живота вече] за моя лична заблуда и съжаление всички контакти са били в устройството. В момента съм с (Sony xperia xa2 ultra), та има ли някакъв вариант да успея да прехвърля контактите, да ги сваля, копирам, снимам или по някакъв начин да ги прехвърля. Примерно като го включа към PC, Да намеря някакъв файл, който да съдържа информацията с контактите. Благодаря 
    • от Галин Тенев
      Здравейте, съфорумци , предстои ми наложителна смяна на телефона (стария е Sony z3 d6603 ,2014г.) Поради факта че се отлепи (започна да се повдига спрямо рамката) водих го на ремонт , сменихме и батерията но се оправи само за месец, таа съм се насочил към нов смартфон . Бих искал да чуя съвети и препоръки относно такъв. Държа да е сони отново и да е до 800 лв. Някой с Sony Xperia xa2 ultra да каже мнение или да чакам новите xa3,xa3 ultra. Благодаря предварително
    • от Димитър Иванов
      Здравейте!
      От известно време насам ползвам Sony xperia xa1.
      И имам слединият проблем:
      Като си отключа телефона и ми показва следното съобщение:
      "Няма поддържани приложения за този етикет, инсталирани на устройството"
      Това съобщение ми излиза след всяко отклюване на телефона и след, което на всеки десет минути горе-долу.
      Ако някой е имал същия проблем моля да сподели решение !
  • Дарение

• Добави ново...