Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, всички файлове в компютъра ми не мога да ги отворя. До колкото разбрах това е Cerber Ransomware вирус, та питането ми е как да си ги върна? (Когато се появи вируса, преинсталирах компютъра но пак същото) Мерси предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файловете са криптирани, това че си преинсталирал операционата система не променя този факт. Ако нямаш бекъп няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мини на линукс и ще забравиш за вируси и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, maidosta написа:

Здравейте, всички файлове в компютъра ми не мога да ги отворя. До колкото разбрах това е Cerber Ransomware вирус, та питането ми е как да си ги върна? (Когато се появи вируса, преинсталирах компютъра но пак същото) Мерси предварително :)

Както ти казаха, файловете са криптирани. А това че си преинсталирал, може да навреди повече. Виж в тази тема цък и пробвай някоя от програмите. Шанса е малък, защото мисля че този Cerber не подлежи на декриптиране. Но нека все пак пробваш. Разгледай и HJT раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, maidosta написа:

Този отговор ще Ви е полезен:   https://www.kaldata.com/forums/topic/189788-новини-свързани-със-сигурността-дискусия/?do=findComment&comment=3327010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Излиза, че има нова версия на тая гад. - цербер 3. Веднага след като декриптора за първата версия беше пуснат тези направиха бързи 2 версии с фикс и сега хората отново ще бъдат доста прецакани.

В момента проучваме начини за разкодиране и дали стария декриптор работи. CheckPoint Security също са извадили някакъв декриптор но той за момента е репортнат, че не работи. Ще отговоря в случай, че има някакво развитие по случая Цербер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се научат да използват антивирусни програми и да се научат да НЕ отварят писма от пощата от съмнителен източник както да не инсталирват съмнителни facebook приложения !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата новина е, че има Cerber v1 и v2 Decryptor (https://success.trendmicro.com/solution/1114221), но лошата новина, че v3 е много опасно (http://manual-removal.com/cerber3/)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой попадал ли е на тая гад? Интересно ще е да се тества на виртуална машина.

Поздрави

:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mounster
      Здравейте! Искам да попитам дали на някой знае какво точно е това. Появи прозорец с запитване "Would you like to install this device softwetre?" ми се тази сутрин като реших да си проверя страниците за които съм се абонирал. Какво да правя? Благодаря предварително Прикачвам двата файла след сканирането на Farbar Recovery Scan Tool

Addition.txt
      FRST.txt
    • от shizzaw
      Значи преди седмица си купихме компютър втора употреба. Ползваме го, както си ни го даде старият собственик, който каза, че след като са му правили пълна профилактика почистване и преинсталиране на компютъра не е много ползван. Доверявам му се защото като гледам всички профили са му останали логнати явно не разбира човека.
      Да започна с проблема. След като го взехме му инсталирах NOD32, а сега и го проверих с Malwarebyte, който откри 32 нежелани обекта. Интересното е, че и двете на засичат един ВИРУС, който аз сам го открих [email protected] .
      Докато си преглеждах Task Manager го видях този вирус, но все още не съм го премахнал опитвам да видя с програми дали ще стане или ще трябва всичко ръчно (https://www.quora.com/What-is-KMS-R-1n-exe-Does-it-affect-my-computer)
      Друго нещо което ме притеснява е, че ми отваря доста бавно интернет страниците (2-5 секунди забавяне) , а компютъра е бърз и интернета е добър. На старият компютър ползвах същият интернет и рутер, който не съм го пипал при смяната на машините. Дали има и още някоя гадина която ми бави отварянето на страниците. В момента съм само с NOD32. Кажете някакви програми. който да ги кача само за проверка и след това да ги изтрия и да не имат конфликт с антивируснат ми програма NOD32?

• от Шри Компютърджи
      Напоследък на два-три пъти ми се случва при опит от телефона ми да отворя някой сайт (или може би да търся в гугъл, нямам ясен спомен) да ми иска да въведа Captcha като отдолу ми изписва CloudFlareID (един дълъг код) и отдолу IP-то ми като ме съветва да проверя "компютъра" си за вируси и май нещо за необичаен трафик пишеше (не помня точния текст - но нали това е причината да се иска подобна верификация). Същественото в случая е, че телефонът е Nokia C3-00 - не е "смарт" и, както четох в англоезичен форум - поради старата си и примитивна ОС не поддържа вируси. При това положение (извинявам се за може би лаишкия въпрос) възможно ли е рутерът ми да е заразен или за какво може да става въпрос?

*Извинявам се ако това не е подходящия раздел за темата.
    • от shizzaw
      Имам малко съмнение за проникване в лаптопа ми. Може би заразени драйвъри за камерата ?
      Като я пусна и се активира понякога това:

И ако му дадеш "View the massage" се пуска камерата и се съмняваме да не ми е заразен латопа и да пускат камерата. 

Сканирал съм с NOD32 и с Malwarebytes Anti-Malware Premium и не открих нищо заплашително в системата. 

Като натисна оттук за пускане на камерата тогава започва да се активизира това запитване..

• от faeton77
      здравейте!

регистрирах се тук, с надеждата, че някой може да ми помогне със следния проблем със скайпа ми:

на 8 юли получих съобщение от приятел: "hi, (name), look this. линк"
      разпознах го като опасност и го игнорирах.

10 дена по-късно мой приятел ми писа вечерта в скайп "какво е това, което си ми пратил?" - аз казах, че не съм пращал нищо, а и не можеш да вися историята на съобщенията. той ми го копира и беше подобно на онова, пратено ми от приятел преди дни. оказа се, че подобно модифицирано за различните ми приятели е разпратено до всичките ми контакти от моя скайп.

антивирусната ми е AVG, пуснах цялостен скан, но не хвана нищо. предупредих всичките си контакти да не цъкат на линка. мислех, че с това ще свърши всичко. обаче снощи се повтори цялата история.

някой може ли да ме светне как да се освободя от тая напаст?

• Дарение

• Добави ново...