Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Не зная доколко въпросът ми е в темата, ако е необходимо, нека бъде преместена, където е необходимо. 
С лаптоп съм- HP Compaq Presario CQ60. До бутона On на клавиатурата имам и бутон за мрежа, за интернет (на други модели вторият е функционален клавиш). След включване от On автоматично се включва и другият и светва в синьо- така е, откакто лаптопът е закупен. След почистване в сервиз, вторият бутон се задейства само след двукратно натискане. Не ми пречи, но е дразнещо, а и тия бутони са фина работа и нищо чудно да се счупи и прочие. Имам си връзка с нета, само при това условие обаче- да натисна два пъти едно след друго (из нета четох мнение, от което личи, че е така и при новозакупени лаптопи).
Въпросът ми е: със сигурност има настройка, с която да се промени положението, бихте ли ме упътили къде да пипна?
Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно, нещата са до настройки. Проверете в BIOS, дали няма подобна настройка някъде. Колкото до живота на бутоните, ако е като тези на клавиатурата, живеят наистина много. По някога и USB клавиатура на мен не ми е издържала толкова, колкото на лаптоп, при интензивно използване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Blue Ray написа:

Най-вероятно, нещата са до настройки. Проверете в BIOS, дали няма подобна настройка някъде.

Едва ли ще намери нещо там.

@miriami - въпросния буто си се казва точно "Wireless button" и го има на много лаптопи. Служи за включване и изключване на адаптера. След като порових в HP Support Forums - там има доста теми точно по този въпрос - стигам до извода, че става дума за хардуерен, а не софтуерен проблем или настройка. Не е изключено, при почестването да са го "стресирали" и затова да не зацепна от раз. Между другото - при проблем от този род там предлагат да си инсталирате HP Wireless Assistant.

Цитат

When the installation has completed, restart the notebook.
When windows has reloaded, open HP Wireless Assistant, click the Properties button, enter a tick against 'Independent controls for installed wireless devices' and then click the 'Turn on all' button.

Когато инсталацията приключи, рестартирайте ноутбука.
Когато Windows се презареди, отворена HP Wireless Assistant, кликнете върху бутона "Properties", маркирайте срещу "независим контрол за инсталирани безжични устройства" и след това кликнете върху бутона "Включване на всички".

PS. Малко по-общ размисъл - мисля, че е добре да има нещо подобно в упътването за създаване на нова тема в хардуерния раздел.
Уважаеми питащи - когато се си купили някакво устройство, отделете няколко минути и си намерете съответния User manual, Service manual или нещо подобно. За Вашето устройство, в случая - HP Compaq Presario CQ60. В тези документи има доста от основните неща - не че ще ви помогнат при всички ситуации, но поне ще питате малко по-информирано и компетентно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, jhoro написа:

Едва ли ще намери нещо там.

@miriami - въпросния буто си се казва точно "Wireless button" и го има на много лаптопи. Служи за включване и изключване на адаптера. След като порових в HP Support Forums - там има доста теми точно по този въпрос - стигам до извода, че става дума за хардуерен, а не софтуерен проблем или настройка. Не е изключено, при почестването да са го "стресирали" и затова да не зацепна от раз. Между другото - при проблем от този род там предлагат да си инсталирате HP Wireless Assistant.

PS. Малко по-общ размисъл - мисля, че е добре да има нещо подобно в упътването за създаване на нова тема в хардуерния раздел.
Уважаеми питащи - когато се си купили някакво устройство, отделете няколко минути и си намерете съответния User manual, Service manual или нещо подобно. За Вашето устройство, в случая - HP Compaq Presario CQ60. В тези документи има доста от основните неща - не че ще ви помогнат при всички ситуации, но поне ще питате малко по-информирано и компетентно.

Не го намерих това къде е, нито деинсталирах нещо, направо метнах тоя HP Wireless Assistant от посочения в съпорт форума линк. Инсталирах, рестартирах и бутонът не бафна и след петото натискане. Ни интернет, ни дявол. Деинсталирах тоя асистънт и реснах пак. Бутонът се включи автоматично. От тогава още веднъж пуснах компа и всичко е ок. Това ме интересува. Нямаше да е лошо да знам какво, как и защо, но в крайна сметка съм пълен лаик и ми е важно, че няма да ми се налага да го включвам всеки път. Но си е хубаво да се знае как да се отстрани проблемът, за да сме полезни и за други. Из нета имаше мнение (повтарям се, но...), че новозакупени лаптопи са с такава настройка...
Благодаря за отзивите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммммммм асистанса на HP изключва адаптера и с никъв бутон не мож го пусна ,трябва да го активираш и тогава да ползваш бутоня :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Иво Димов написа:

Хмммммммм асистанса на HP изключва адаптера и с никъв бутон не мож го пусна ,трябва да го активираш и тогава да ползваш бутоня :)

Идея си нямам. Инсталирах нещо, за което даже не знам дали го е имало преди, след което го махнах, без да съм го активирала, защото така и не намерих откъде- тоя алгоритъм, дето беше описан, го няма при мен, пък и бутонът въобще не се включи след многократно натискане, задържане и прочие усилия... Факт е, че след всички тези значителни или незначителни операции, бутонят вече си се включва автоматично с пускане на компютъра. Така и не схванах от какво се оправи...

Редактирано от miriami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този софтуер си прави икона в контролния панел,инсталирай си го ,аз докато ползвах уиндоус само с него можеш да си включа блутуута :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, miriami написа:

Идея си нямам. Инсталирах нещо, за което даже не знам дали го е имало преди, след което го махнах, без да съм го активирала, защото така и не намерих откъде- тоя алгоритъм, дето беше описан, го няма при мен, пък и бутонът въобще не се включи след многократно натискане, задържане и прочие усилия... Факт е, че след всички тези значителни или незначителни операции, бутонят вече си се включва автоматично с пускане на компютъра. Така и не схванах от какво се оправи...

Без да съм "вътре" в компютъра ти - така описано ми звучи като:

Този асистент го е имало, но не е работел правилно. Ти си го инсталирала втори път и после си го деинсталирала - явно нацяло.Затова са се оправили нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, jhoro написа:

Без да съм "вътре" в компютъра ти - така описано ми звучи като:

Този асистент го е имало, но не е работел правилно. Ти си го инсталирала втори път и после си го деинсталирала - явно нацяло.Затова са се оправили нещата.

Много добра логика, както казва Пънчев. :D Мина ми подобна мисъл през ума, колкото и да ми е куха главата. Във връзка с всичко казано, на мен ми възниква още един въпрос: не съм подозирала за тоя асистънт и искам да знам задължително ли е да го има, ако предположим, че сега го нямам и всичко е ок при това положение? Изглежда, че не ми трябва таралеж в гащите. :DПростете, ако питането ми е глупаво, но мисля, че вече изяснихме, че съм ниво "лаик"... :)

Редактирано от miriami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, miriami написа:

Мина ми подобна мисъл през ума, колкото и да ми е куха главата.

От собствен опит съм се убедил, че колкото и по-празна главата - толкова по-лесно и по-бързо преминават ... мислите.  :wink12:

преди 13 часа, miriami написа:

Много добра логика, както казва Пънчев. :D Във връзка с всичко казано, на мен ми възниква още един въпрос: не съм подозирала за тоя асистънт и искам да знам задължително ли е да го има? Простете, ако питането ми е глупаво, но мисля, че вече изяснихме, че съм ниво "лаик"... :)

Сега малко по-сериозно. Логиката не е само моя - в един от случайте, във въпросния съпорт форум, точно така обясняваха отстраняването на проблеми с асистента. Първо деинсталиране, рестарт, после чиста инсталация и пак рестарт. Та си помислих - ако го има и то опиташ втора инсталация, без деинсталиране - никой не може да ти каже, какво ще се получи.

Колкото до "за" или "против" - само по принцип:

• от една страна колкото е по-сложна една система, с повече компоненти, толкова е по-вероятно нещо да се обърка;
  • програмата може да е много полезна, но ако ти е по-удобно без нея - недей да я слагаш.
  • И основния принцип - Нещо, което работи - НЕ СЕ ПОПРАВЯ. Щото ще спре да работи.
Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Людмил Йотов
      Здравейте, добри хора! 
      Като за начало искам да се извиня, ако темата ми е в грешния раздел! 

Казусът е следния ; снощи вечерта, както си играя LoL и лаптопа просто изгасна. Помислих си, че е спрял тока, но всичко друго работеше. Махнах батерията и пробвах да го пусна, но греда. Когато обаче махнах жак-а за зарядното забелязах, че е доста хлабав, а и в ъгъла, където се пъха жака явно са ми се откачили щипките, защото при отваряне и затваряне се чува едно "тракане" 
      Мисълта ми е дали е възможно самия жак отвътре да се е разместил или повредил, или направо дъното се е предало? 
      При опит да го включа няма никакви светлини, дори и мишката не свети /която си свети постоянно, дори и да е затворен лаптопа/ - лаптопа е сръвнително нов, на около 3 години Lenovo G70-70

ПП.
      На ясно съм, че лаптопа на 99% е за сървиз, просто искам да видя вашите мнения, като много по компетентни от мен и да си направя сметка с колко пари ще трябва да се изхвърля... 
      Поздрави! 
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване