Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За какво си мислите в момента (сезона на козунаците, дините и сафрида)

Препоръчан отговор

Ние си пием кафето на верандата и планираме дневните маршрути за родопската ни епопея

Чудните мостове

Белинташ

Караджов камък

Триград

Ягодинската пещера

Орлово око

Каньона на водопадите

Надсвирването в Гела

Рожен обсерваторията и пампоровските околности

Планетариума в Смолян

Пещерата Голубовица

Абе............

От изброените само на Караджов камък и на "надсвирването" не сме ходили. Останалите медта силно препоръчвам .
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Свободно от стискането на палци във вторник - казах аз, че ще се изненадваме  Имам си син и дъщеря 

Днес ранихме акулите... Позяпахме морските дракони... И се поплицикахме във вълните... Мечо става все по-добър с буги борда, а ас видно е ще чакамда

Публикувани изображения

Добро утро!

Много хубав маршрут, но за седна седмица ще иска бая опъване.

Ама като става въпрос за Еми, може и някой и друг крак на стол да си носи за шкурене вечер на лагерния огън. :D

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добро утро!

Ама като става въпрос за Еми, може и някой и друг крак на стол да си носи за лагерния огън.

Ето това е идея - знаеш ли как хубаво горят тия "виенски" столове ? По- лани оправих в котела 5-6 подобни екземпляра - заради лаковете горят като факли :)
Запазил съм си още 4 в къщи
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А! Ей ся вече Еми може да дойде в Плевен. Четири стола си имаш в къщи и тя да не знае?! :D

Освен, ако не ги пазиш за някой рожден ден, да й ги пратиш по Еконта. :biggrin:

п.п. Ха-ха-ха... Ама как ми цитирваш идеята... :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дойде , ама няма кой да я пусне .
Тук работим , трудим се , строим живота нов , а не ваканцуваме , като НЯКОИ хора ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе... аз като гледам тя как ваканцува и връзва снопите през това време, направо имаш късмет, че не е легнала на диванчето. Тогава вече с вашите балансирвания, можеше и 30 дежурства да дадеш...

п.п. Кофти е проблема с перисталтиката. Иначе такава старша сестра може да ти стане, че да се чудиш как е подредена цялата болница в две редици... :D Ще пиете кафета по време на почивките... Ама-ха... :biggrin:

Айде днес да направим едни панирани рулца от раци и малко миди с ориз...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... За все по голямата невъзможност на хората да разбират други хора и неистовото им желание да им наложат своите мисли (а защо не и емоции) и мироглед, като подлагат на остра критика всичко и всеки не прегърнал тяхното верую.

Ако нещо или някой не ни допада, можем просто да го подминем... :)

Тежки мисли за почивната съботна сутрин  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... За все по голямата невъзможност на хората да разбират други хора и неистовото им желание да им наложат своите мисли (а защо не и емоции) и мироглед, като подлагат на остра критика всичко и всеки не прегърнал тяхното верую.

Винаги съм казвал : Мнението е като задника - всеки го притежава :newspaper:
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Trichocephalus написа:

Винаги съм казвал : Мнението е като задника - всеки го притежава :newspaper:

Включително и ние, изразявайки настоящите  :D

Мненията движат света, а налагането им на другите хора го разрушава :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, dimex_666 написа:

Мненията движат света, а налагането им на другите хора го разрушава

Викаш - "движат света" ?

Първият закон на Нютон за движението гласи, че обектите продължават да се движат с постоянна скорост, освен ако върху тях не действа външна сила . Това е валидно и за мислите и мненията.Ако няма никакво ново мнение светът ще продължава да се движи в посоката, която му е задало някое мнение преди това.Всички го приемат за правилно, никой не се съмнява в него.И понеже в сферата на мненията и мислите няма триене, светът ще продължава да споделя това мнение во веки веков.Амин.До тук си прав.Да, мненията движат света.

Но какво става, когато добавим втората част от съждението ти - "налагането им на другите хора го разрушава" ?

Третият закон на Нютон гласи : Ако едно тяло действа на друго тяло с дадена сила, то винаги второто тяло противодейства на първото с равна по големина и противоположна по посока сила, приложена в точката на взаимодействие. Или с прости думи "всяко действие има равно по големина и противоположна по посока противодействие". Появява се нова мисъл, ново мнение.Започва противодействие на старото мнение и както и да взаимодействат помежду си мненията, те не могат да изменят своя сумарен импулс: възниква законът за съхранение на импулса. По нататък се оказва, че много от заобикалящите ни сили  притежават потенциал: работата, която извършват външните сили, за да пренесат едно мнение от една точка до друга, не зависи от конкретната траектория (математически казано - роторът на силовото поле е тъждествено равен на нула. В този случай силата (векторна величина) може да се представи като градиент на дадена скаларна величина - потенциал. За да може третия закон на Нютон да е изпълнен автоматично, трябва потенциалът на взаимодействието на двете мнения да зависи само от абсолютната стойност на разликата на координатите на тези тела U(|r1-r2|). Тогава възниква законът за съхранение на сумарната механическа енергия на взаимодействащите мнения:

mv122+mv222+U(|r1−r2|)=const.{\displaystyle {m{v}_{1}^{2} \over 2}+{m{v}_{2}^{2} \over 2}+U(|{r}_{1}-{r}_{2}|)=const.}{m{v}_{1}^{2} \over 2}+{m{v}_{2}^{2} \over 2}+U(|{r}_{1}-{r}_{2}|)=const.

Или в кратце - светът няма как да бъде разрешен от появата на ново мнение.

Тоест - втората част на съждението ти НЕ Е вярна.

Друг е въпросът със упражнената от новото мнение сила, съпоставена със инерцията , която има Света задвижен от старото мнение.Тук във формулата се намесват импулсът, ускорението и времето трябва да съставим  диференциално уравнение от втори ред, защото ускорението е втора производна на координатите спрямо времето и в крайна сметка ще получим, че за да може новото мнение да измести света от треакторията по която се движи до момента, задвижен от старото мнение е нужно да се приложи външна,  по-голяма сила, която да преодолее инерцията.

И идваме , като обобщим всичко до тук :

1.Мненията съществува и всеки ги има.

2.Тези мнения са различни, защото и хората са различни.

3.Светът се движи от мненията по инерция и в посока, която му е зададена от импулс, зададен от някое мнение преди днешния момент.

4.Светът не може да бъде разрушен от някое мнение, но може да бъде променена посоката по която се движи

5.За да се промени посоката на движение на света е нужно новото мнение да бъде с по-голяма сила от предишното, което го е задвижило.

Ерго - мненията трябва да са с различна сила и по-силното да се наложи над по-слабото, за да може да се промени нещо в света.

Следователно, изказаното от теб по-горе ".... неистовото им желание да им наложат своите мисли (а защо не и емоции) и мироглед, като подлагат на остра критика всичко и всеки не прегърнал тяхното верую " е естествения ред на нещата, и само по този начин може да се случи нещо ново и светът да тръгне в друга посока.

Всъщност - на целия този процес му се вика "еволюция" и ако нямаше нови мнения, които да се налагат над старите, сега нямаше да пишем на компютри, ами да седим някъде в родово-общиния строй и да си пощим бълхите край лагерния огън.

наздраве - наближава 12 часа и аз си отварям първата биричка за деня :beer:

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Trichocephalus написа:

Няма как да не се съглася с теб, ако приема този прочит на написаното от мен. 

Със сигурност няма да използвам Физиката за да изложа тезата си, защото нямам задълбочени познания в нея, но все пак:

Би било така, както казваш, ако тълкуванието на написаното от мен бе правилно. Защото при внимателен прочит ще се разбере, че аз съм за различните хора и различните мнения. 

Идеята на написаното се състои в това, че различните мнения изразени по цивилизован начин носят развитие. Независимо от това, че са нови, те намират свои последователи сред тези които съумеят да ги осъзнаят и възприемат, или сред други които са свикнали да са последователи. До тук всичко е наред и прекрасно. 

Когато обаче, в желанието да бъде възприета и проповядвана дадена идея или мнение се използват изразни средства състоящи се във вербална агресия, психо атаки, физическа агресия и т.н., то вече е налице крайност. А никоя крайност не е полезна. По този начин се налага мнението/идеята за етническо прочистване или чиста кръв; преследват се хора с различна сексуална ориентация (както пък и те се опитват да пропагандират същата твърдейки, че го правят, защото са дискриминирани); воюват последователите на различни религии и вярвания; пребиват се по пътищата или споровете прерастват във вербална или физическа агресия и т.н. В тези описани случаи и хиляди други светът по мое мнение се разрушава. 

Ето, ние съвсем нормално  и цивилизовано излагаме мнения, успявайки по един или друг начин да се аргументираме, без да говорим, как другия е крив, защото не възприема мнението ни. Приятен разговор, макар и може би с на пръв поглед различни мнения, макар че според мен те са доста сходни. :) 

Бира не употребявам, но мога да ти пожелая наздраве с нещо безалкохолно, например с вода (не е студена, за да няма лоши асоциации:D) :) 

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж -  светът е такъв, какъвто е.

И като доказахме, че мненията движат света,  за да се промени посоката му е нужно по-голямо и по-силно мнение,  а самите мнения са като задниците,  произлиза, че светът се движи от задници.И то -от по-големите задници :D

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trichocephalus написа:

Тук работим , трудим се , строим живота нов , а не ваканцуваме , като НЯКОИ хора ....

Да, Да...

Знам аз колко работите в Плевен, изключая Теб.

Поздрави на плевенските майстори тарикати - Ауто Гачевски.

Специални за Валери.

Я и Аз да поработя...

72gTZcT.jpg

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, momolord написа:

Поздрави на плевенските майстори тарикати - Ауто Гачевски.

Специални за Валери.

ти я въобще не ги знам кои са, но съдейки по постовете ти - нямам и никакво желание да опирам до услугите им :)

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Trichocephalus написа:

ти я въобще не ги знам кои са, но съдейки по постовете ти - нямам и никакво желание да опирам до услугите им :)

Ами иди Ги посети на Ге Ме Димитров 90.

И Им направи по една клизма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а самите мнения са като задниците 

Ама клизма на мнение не можеш да направиш, докато задника с клизма си е класика в жанра, не ли?!?!

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Trichocephalus написа:

Виж -  светът е такъв, какъвто е.

И като доказахме, че мненията движат света,  за да се промени посоката му е нужно по-голямо и по-силно мнение,  а самите мнения са като задниците,  произлиза, че светът се движи от задници.И то -от по-големите задници :D

На първо четене това изглежда интересно и забавно умозаключение по логика от първи ред, но не е правилно.

Първо никъде не е доказано, че "мненията са като заниците". Ако се изхожда, че търсим нещо, което всеки има, за да сравним с мнение, то всеки има и косми по тялото, освен задник и доста други неща. Защо като задниците? Какво е общото между мнение и задник, не просто общо, а в достатъчна степен общо, за да са почти идентични и да можем да ги заместим? Съответно, ако за един задник може да се каже, че е по-голям или по-малък, за мнението е трудно да се определи, кое е по-силно или правилно, за да обори останалите...

Така вероятно ще успеем да спасим света от разрухата :wink12:

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Maleficient написа:

Съответно, ако за един задник може да се каже, че е по-голям или по-малък, за мнението е трудно да се определи, кое е по-силно или правилно, за да обори останалите...

Че то и за задниците е трудно да се определи, кой е по силен и може да сбори останалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Реджеп Иведик написа:

Че то и за задниците е трудно да се определи, кой е по силен и може да сбори останалите.

Така е, ако не използвате веднъж "задник" в преносното му значение, а друг път буквално като част от тялото ти ... за това и уточних, че понякога е некоректно да се ползват "клишетата" като предпоставка в едно умозаключение. И тук идва ред да споделя любимият ми анекдот от една книга. За кубоеца, лесбийката и грешната предпоставка. 

Един каубоец влязъл в един бар и съзрял една невероятно-красива жена да стои самотна. Седнал до нея и си поръчал едно. Тя леко притеснена го погледнала и попитала:

- Вие какъв сте? С какво се занимавате?

- Ами аз отглеждам крави. Грижа се за тях, паша, доене, израждане, като се разболеят викам ветеринар. Каубоец съм. А вие?

- Ами аз... непрекъснато мисля за жени. Когато се къпя, под душа си мисля как някоя нежно ми изтърква гърба. Вечер в леглото, как някоя е до мен ме прегръща и целува. Сънувам, че съм с жена и се забавлявам и съм щастлива. Вероятно съм Лесбийка.

Кимнал каубоеца замислено. Жената си платила и си тръгнала. След малко влязло семейство туристи и седнали до каубоеца.

- Здравейте. Вие какъв сте?

- Ами до преди малко си мислех, че съм каубоец, но вече се чудя дали не съм Лесбийка.

:D

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Maleficient написа:

- Ами до преди малко си мислех, че съм каубоец, но вече се чудя дали не съм Лесбийка.

Лайк !

Досега бях логика на форума, но вече се чудя дали не съм кумбоец

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Реджеп Иведик написа:

Лайк !

Досега бях логика на форума, но вече се чудя дали не съм кумбоец

Само, ако едното ти се отдава повече от другото и се чувстваш силен в него, за да ... се движи света :) 

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, momolord написа:

Ще Те заболят белите крачета от ходене.

Споко, ние сме йоги:whist:

преди 8 часа, Trichocephalus написа:

От изброените само на Караджов камък и на "надсвирването" не сме ходили. Останалите медта силно препоръчвам .

Викаш, добре съм го намислила? А?

преди 7 часа, Merryl написа:

Добро утро!

Много хубав маршрут, но за седна седмица ще иска бая опъване.

Ама като става въпрос за Еми, може и някой и друг крак на стол да си носи за шкурене вечер на лагерния огън. :D

Е, една седмица ще сме. Мисля че си е добре прОграмата

преди 7 часа, Trichocephalus написа:

Ето това е идея - знаеш ли как хубаво горят тия "виенски" столове ? По- лани оправих в котела 5-6 подобни екземпляра - 

Олеееееее! Унищожител!!!!!!

преди 7 часа, Merryl написа:

Иначе такава старша сестра може да ти стане, че да се чудиш как е подредена цялата болница в две редици...

Аз съм работила във военно поделение. Смятай, ще козируват и ще докладват по устав

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, emmi написа:

Олеееееее! Унищожител!!!!!!

Как си знаех! Ама то поста си беше за теб де... :D

Цитат

Аз съм работила във военно поделение. Смятай, ще козируват и ще докладват по устав

Знам, знам. И Доктора няма да има време за кафе биля... :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Merryl написа:

Как си знаех! Ама то поста си беше за теб де... :D

Знам, знам. И Доктора няма да има време за кафе биля... :biggrin:

Нямаш си на идея колко неща могат да се направят от счупени столове

Бошкееее, да изгори той виенски столове! Кощунство!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване