Премини към съдържанието
georgivelikov

Проблеми при изключване на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте , имам  настолен компютър  който е предимно нов   купен преди година   проблемът ми е е кой знае колко сериозен но ме дразни факта че не знам от какво се поражда и търся малка подкрепа от вас по-можещите :).

Използвам Windows 10  и при изключване на windowsa от менюто  windowsa се изключва за 3 сек   но се включва  отново и зарежда windows  среда ,   проблемът не се наблюдава постоянно   но като го направи  си го прави докато не изключа захранването   ,   от начало бях с windows 8.1  нямах такъв проблем  , сложих  windows 7 и проблема започна  ъпгреднах до windows 10 пробклема остана .  Прави ми впечатление  ча като изключа от бутона windows  изключва и се включва от ново . 

като изключа захранването  и го включа след няколко мин Компютъра не се включва  .  и проблема спира  , има и нормални дни в който изключвам  и всичко си е нормално  в контрол панел всичко  опции за захранването  всичко е ок . спецификациите на моя настолен компютър са 

Gigabyte b85 - hd3 

intel i5 ( 4460) 3.2 ghz

8 gb dd3 

nvidia  gigabyte GTX 760 

128 gb ssd kingston

1 tb toshiba 

power supply furtron 650w   

моля помогнете :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Темата се мести в раздел Windows OS. Ха сега тези дето се кланят на десетката да се справят с проблема.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, georgivelikov написа:

сложих  windows 7 и проблема започна

преди 24 минути, Емил Костов написа:

Ха сега тези дето се кланят на десетката да се справят с проблема.

Да не би да Ви се плаща за всяко мнение срещу ОС Windows 10? Не, че нещо, но я набеждавате за щяло и нещяло.

Иначе авторът може да забрани в БИОС опциите за будене от USB, PCIE, LAN и RTC Alarm и да види продължава ли компютърът да се държи по същия начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, никой не ми плаща. Просто една ОС, за да е добра трябва да е лесна и елементарна за клиентите. И защо автора да влиза и забранява. А замислял ли си,се че може да не може да влезе или пък да пипне някъде където не знае и не разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, georgivelikov написа:

сложих  windows 7 и проблема започна

Емо, айде като си фен на Win 7, обясни проблема.

georgivelikov, пробвай чисто стартиране:

https://support.microsoft.com/bg-bg/kb/929135

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Емо, айде като си фен на Win 7, обясни проблема.

georgivelikov, пробвай чисто стартиране:

https://support.microsoft.com/bg-bg/kb/929135

Е проблема го има и на десетката. Няма да споря. Факт е че windows 10 просто е боза. Не, че съм повел лична война срещу тази версия, но не се прави ОС по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, върти-сучи за 7 нищо, обаааче за 10 - порой! Не си коректен!!!@

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз бих ъпдейтвал до дупка и бих сменял бюилда на оса както и версията до като не уцеля точният.

Бих процедирал така със 7 и 10.

Ако нищо не помогне, ако осът ми е купен бих се обърнал с имейл към техническият отдел на Микрософт.

Бих си направил бекъп на системният партишън с трите ОС-а за да не губя време в преинсталации а лесно и бързо за 20 минути да превключвам между тях. И до получаване на информация бих ползвал 8.1 или 8, тази ОС която посочвате че няма проблем.

Скоро ме помолиха да съпортна един лаптоп.

Имаше проблем със захранването и син екран.

В което пишеше пауър драйвър нещо си.

Въобще не съм си губил времето в анализ на проблема.

Направо преинсталирах и сложих драйверите на ново.

Проблема беше в 8.1.

Сложих 7 с драйвери на производителя и изчезна.

Така че вижте дали сте инсталирали точните драйвери.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталацията не е проблем  , може би както написа   Mr.Robot   някаде из биоса , в биоса имаше настройки   свързани с типа файлове  и имаше падащо меню с  избор на стара ос или Win 8.1 може би там ще е проблема ,  не съм ъпдейтвал биоса тъй като не знам как става и , и дали не е опасно  , като малък преди 10 тина години  2 дъна се чупеха и проблема беше в биоса  и всички  инж. казаха че проблема бил в мен и до сега не съм  ъпдейтвал биос и се притеснявам да не оплескам нещо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших проблема 

компютъра се сабужда заради лан картата ето решението

десен бутон  "My Computer" 
->"Properties" 
-> "Hardware Device" 
> "Device Manager" 
->"Network Adapters" 
->"Marvell Yukon .....PCI-Fast Ethernet Controller--> right click ---properties--->power management-->deselect "Allow the computer to turn off this device to save power"--->Go to "Advanced" tab--->put value off for "Wake from shut down" --->value none for "Wake up capabilities" 
press OK 

вече нямам проблем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.04.2016 г. at 11:55, ExaFlop написа:

Ей, върти-сучи за 7 нищо, обаааче за 10 - порой! Не си коректен!!!@

О ако искам да въртя и да суча колко бъгове и проблеми мога да ти изкарам на Windows 10 идея си нямаш. А мога даже и да те запозная с хора, който я мразят. И не защото аз съм ги надъхал просто са я пробвали. Иди им обяснявай тогава колко е перфектна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тях, макар да съм я пробвал само във виртуална среда.Никога не е имало по голямо недоразумение от ОС Уиндоус10!!!Освен бъговете мога да изброя поне стотина "дебилщини" в тая ОС.Преминаването от една версия на ОС към по-нова обикновенно се прави за по-лесна и по-бърза работа с нея.Отличник в случая е андроид- всичко в по-новите им версии се опростява, менютата стават по-достъпни за потребителя и т.н.Майкрософт обаче се наакаха с десятката.Първо интерфейса е убийствено грозен и нелицеприятен, второ трябва да мажа като ненормален по тъчпада за да се мятам из тайните дебри на "суперуникалната" уин10.

В обобщение преди да пишете недосмислици от сорта, че Уиндоус7 умира и тем подобни глупости погледнете пазарния дял на Уиндоус7 към днешна дата.Погледнете и изпозването на всяка една в корпоративна среда и кои точно са потребителите на десятката.Поне един компетентен пост искам да прочета с реалната полза и предимства да използвам Уиндоус 10 и ще я инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Операционна система се купува и ъпгрейдва само когато корпорации, правителства и индустрията го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.