Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам дали тук е мястото, но ако не е ще съм благодаррен да ми напишете къде да я пусна :) 

И така, имам проблем с преинсталирането на един лаптоп с Уиндоус 7 стига ми до ''Setup is seting'' и курсора на мишката се върти в продължение на 3 часа вече , първия път започна и самата преинсталация,но  спря нещо и не успях да разбера какъв беше проблема, ако някой има някаква идея от какво може да е да пише :) Благодаря на отзовалите се предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема.

1. Повредено DVD устройство - тества се с друго такова или се прави опит за преинсталация с флашка.

2. Повреден DVD диск, на който е записан Windows - Тества се на друг компютър или се прави нов такъв.

3. Повреден хард диск - По принцип хард диска се сменя с нов. Може да се тества как е положението с хард диска ако се закачи за друг компютър като втори хард диск или си правиш един Bootable диск на Hiren пакета и с някой от инструментите там тестваш хард диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Вероятни причини за проблема.

1. Повредено DVD устройство - тества се с друго такова или се прави опит за преинсталация с флашка.

2. Повреден DVD диск, на който е записан Windows - Тества се на друг компютър или се прави нов такъв.

3. Повреден хард диск - По принцип хард диска се сменя с нов. Може да се тества как е положението с хард диска ако се закачи за друг компютър като втори хард диск или си правиш един Bootable диск на Hiren пакета и с някой от инструментите там тестваш хард диска.

и аз мисля че е хард диска защото лаптопа не се включва, не може да зареди уиндоус-а

Благодаря много

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега? Как така лаптопа не се включва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ایوانف دیمیتار написа:

и аз мисля че е хард диска защото лаптопа не се включва, не може да зареди уиндоус-а

Благодаря много

Пуснете проверка на харда за лоши сектори с някоя програма от Hiren's BootCD 15.2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега? Как така лаптопа не се включва?

включва се, но не стига до зареждането на уиндоус

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ایوانف دیمیتار написа:

включва се, но не стига до зареждането на уиндоус

Bios на лаптопа вижда ли хард диска като устройство?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми дава да отворя и биоса  изключва се

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом BIOS намира бут сектора на диска сигурно и диска ще вижда.

Вероятно лоши/бавни/ сектори в Windows дела. Един бавен формат на дела може и да помогне.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ExaFlop написа:

Щом BIOS намира бут сектора на диска сигурно и диска ще вижда.

Вероятно лоши/бавни/ сектори в Windows дела. Един бавен формат на дела може и да помогне.

IMG_20160408_161115.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, дръндю написа:

аве, да не си останал без батерия

влизай в биоса с <Delete> и се оправяй

лаптопа е без батерия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията за CMOS имаше предвид. Най-вероятно е стара и не си поддържа напрежението и компютърът оглупява.

А дискът си го познава - Western Digital

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

Батерията за CMOS имаше предвид. Най-вероятно е стара и не си поддържа напрежението и компютърът оглупява.

малката батерийка като на настолните компютри?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

Да, голямото копче :ph34r:

а къде се намира и същата ли е като за настолен ПС и дали може да се смени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ми, че да ти кажа. Сподели модела на машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е батерията, сменя се с нова.

Ако е двд диска записва се на нов диск с бавна скорост

Ако е двд рума купува се нов и се сменя.

Прибягва се до инсталация през флашка.

Прибягва се до преинсталация през Windows PE, WinNT.

Прибягва се до инсталация през мрежа.

Прибягва се до инсталация директно от партишън. Като предварително един свободен партишън се форматира, копират се на него инсталационните файлове на операционната система. С EasyBcd се добавя в бут мениджъра. Като се избере windows pe winnt и се посочи пътя до партишъна в който е инсталацията на ОС-а. Всичко това се прави като се откачи диска и се закачи за друга система с работеща операционна система.

Правят се тестове на диска с пoсоченият тулсет по горе или например със Strelec.

Ако се окаже че дискът е заминал.

Прави се един Low level format.

И се молиш проблемите да са логически. Ако са физически няма оправия.  Ще ти издържи системата известно време и пак ще умре.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване