Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Играя CS:GO на 50-60 fps и 15-25 fps в пушеща граната с минимални визуални настройки, та въпроса ми е ще има ли промяна ако премина към друг процесор или "конфигурацията" куца от някъде другаде?

Наскоро си го взех това компютърче за една смешна сума, но все пак явно трярбва да го поопипаме:

Дъно: ASRock FM2A55M-VG3 - цък
Процесор: AMD Athlon II X2 340 3.2GHz FM2 - цък
Рам: 2x2GB A-Data 1333MHz DDR3 цък
Видео карта: GeForce® GT 630 (2048MB DDR3) - цък
Захранване: Ще го добавя утре, че сега нямам възможност да отварям кутията.

Целта ми е около 100-150 fps без голяма промяна при влизане в smoke

Поздрави, Мариан

Редактирано от m.markov12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ти е не постижима без  инвестиция във видео карта което пък се обезсмисля от другите налични части.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ниско-бюджетната платформа на АМД при това по-старата за това си го взел на малко пари.

След обновяване на биоса най-доброто е Athlon 760К стига да го намериш. Че е по-добър от сегашния ти по-добър е но си остава слаба ракия.

Видеокартата също е гола-вода на ниво съвременна вградена графика. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, AlkatrazBG написа:

Целта ти е не постижима без  инвестиция във видео карта което пък се обезсмисля от другите налични части.

Тоест няма смисъл от купуване на нови части ли? Нещо не можах да те разбера добре.

преди 5 минути, Roujin Z написа:

Това е ниско-бюджетната платформа на АМД при това по-старата за това си го взел на малко пари.

След обновяване на биоса най-доброто е Athlon 760К.

Дали ако се вземе 760K ще има ефект или ще трябва и видеото да сменям заедно с процесора?

Редактирано от m.markov12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефект ще има но не и толкова значителен без смяна на видеото.

Процесора е съмнително да го отриеш по-магазините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако се смени само видео, без процесор? Защото финансите са доста късички и ще трябва да поизчакам ако ще се сменят двете.
Аз компютърчето го взех за 200 лв. и се чудя дали поне си е струвало, както казваш че видеото е боклук ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра става за ,чат,тетрис и браузване. Няма никакъв смисъл да наливаш пари в него за каквото и да било при положение,че за 800 лева се взима конфигурация която е 3 пъти по добра от тази и е 2016 година. Кадрите които искаш без да извадиш поне 500 лева за видео и процесор няма как да ги достигнеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. Вярно че не е необходим I5 и GTX970 но за високи настройки каквито искаш трябва I3-6100 и GTX950.

Атлон 760К може да е максимума за дъното ти но е по-слаб процесор а видеото трябва да е поне 750TI та се явява минимума за това което искаш.

В момента си със стар и слаб 2 ядрен които е по-зле от Селерон за 60 лв. и видеокарта на нивото на вградената в същия тоя Селерон.

За сравнение пълноценната графика е даже по-добра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря на всички включили се, ще търся парички за нова конфигурация направо. 

Темата може да се заключва :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно това. Аз съм Athlon X4 750K и GTX 650 и на максимални си изкарвам стабилно около 120 фпс. Вярно, ако ще се играят и други игри, специално нови i3 6100  е задължителен, но само за цс...

Редактирано от metallica_333 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво му пречи да си вземе по-нова видео карта, която да ползва, когато смени конфигурацията? Тя видео картата да не би да е платформено зависима? Мислете, хейтъри!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, човека каза, че е финансово не кой знае колко добре. Аз му казвам с моята GPU и CPU на какви настройки и какво фпс играя, та нека той да си прецени. Иначе да..за новите игри, особено от по-тежките i3 6100 и GTX 750 Ti  е минимума, ама ако няма парите???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи колкото и да не може да смята човек от 50 до 150 имаш едни 100фпс разлика ,които няма как да компенсираш с 30-50 лева инвестиция. Отделен е въпроса ,че на 60 херца монитор няма как да види  реални 100-150фпс.  Темата му е как  да си вдигне производителността на дъртата щайга 3 пъти за 100 лева . Та като има мераци  за игране със подобни кадри да извади едни 1500 лева и да си върже гащите  за 2 години със игрането на игри. Те игрите се развиват  и обновяват всеки месец така или иначе. Като  инвестиция нещата вървят така: Сървъри,работни станции и накрая геймърски конфигурации. Първите 2  си заслужават парите защото те и изкарват пари ама геймърските щайги са си откровенно  хвърляне на пари в  печката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, на някои хора като мен тежките игри от сорта на GTA V, Crysis 3, ARK и т.н. не им допадат и си цъкат нещо леко като CS:GO, LOL, Dota 2. Та в такъв случай 1500 лева са пари на вятъра ако питаш мен. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не играе само Дота,Лига и Контра. Тоя филм  съм го гледал и ти гарантирам ,че  ако има необходимия комп ще се спука от игране и на други игри. Няма как всеки ден да ядеш само боб и да не ти се дояде и мръвка и нещо сладичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си далече от истината, ама много...Говориш пълни глупости, ама както и да е. Все пак авторът не е зле да каже на какви игри ще набляга. Освен това има доста хора, които обичат да разцъкват по 1-2 часа, като имат свободно време, не всички имат възможността да са на PC-то 24/7, сеш се нали? Ако не му остава време на човека за нещо повече от 1-2 ранкед гейма на цс:го защо му е да налива 1500 лв. и отгоре? 

Лично аз съм пробвал доста от новите заглавия, макар и на минимални графики. Е имаше точно 2 игри, които ме грабнаха, другите не ми бяха по вкуса, така че не е вярно това, че ако компа ти позволява да играеш по-тежки игри, непременно означава, че ще седнеш да ги играеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали съм прав но тези FPS не зависят ли от доставчика ти ? Аз съм забелязал в почти всички сървъри , които играя са между 30/40 fps което за мен е перфектно . За нова видео карта там да вече може да си вземеш за игри като Dota , Lol , fifa 2015 .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се играе предимно CS:GO и чат-пат Smite, която за момента си върви доста добре (low 70-80fps)

От изчетеното до тук си правя извода да събера пари за видео и след време нова конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, m.markov12 написа:

Ще се играе предимно CS:GO и чат-пат Smite, която за момента си върви доста добре (low 70-80fps)

От изчетеното до тук си правя извода да събера пари за видео и след време нова конфигурация.

Не ги слушай какво говорят тук... Компютъра ти е добър за CS:GO но процесора наистина идва леко "гърчав". Аз на вторият компютър също го играя с 40-50fps с 2GB RAM, Athlon 3800+ и су, со взел картата от подписа, че тази тук ми умря. На каква резолюция играеш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш от някъде видеокарта например Radeon HD5670-5770 ще извадиш до 200 fps с текущата конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага му продавам за 50 лв. първата ама ще види 200 fps през крив макарон. :D

HD5670 е слаба ракия а на него и процесора му е още по-умрял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.04.2016 г. at 14:58, Just Human.. написа:

Не ги слушай какво говорят тук... Компютъра ти е добър за CS:GO но процесора наистина идва леко "гърчав". Аз на вторият компютър също го играя с 40-50fps с 2GB RAM, Athlon 3800+ и су, со взел картата от подписа, че тази тук ми умря. На каква резолюция играеш?

8746292Y.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно че новото си е ново но ако нямаш пари дебни по обявите, ако ти изпадне изгодно 750к или 760К взимай. Питай тук преди да купиш. Под 100 лв. трябва да са( не знам точната цена).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.04.2016 г. at 9:28, simtech написа:

И какво му пречи да си вземе по-нова видео карта, която да ползва, когато смени конфигурацията? Тя видео картата да не би да е платформено зависима? Мислете, хейтъри!

Абе многознайко, ти игри играеш ли и осбиебнио CS? Чете ли човека какво пише - 15 fps  при димни гранати? А точно там ограничаващо звено е процесора. Не му трябва видеокарта, а по-добър процесор. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E

на April 11, 2016 at 16:35, m.markov12 написа:

8746292Y.jpg

Сложи отметка на multi core rendering и направи някой от настройките на медиум да пробваш как ще върви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване