Премини към съдържанието
Zdrravko

Системен образ от Windows 8 на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.

Искам да попитам дали е възможно възстановяването на компютъра, чрез системен образ от Windows 8 на Windows 7. Искам да се върна на 7-ца, но не ми се занимава да преинсталирам всичкия софтуер, който имам на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имаш ли създаден образ на Windows 7? Oт Windows 7 на Windows 8 с ъпгрейд ли промени или инсталира на чисто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мисля че както е формулирал темата няма никакви бекъпи. имиджи и образи. Ще преинсталира ми се струва.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ъпгрейдвал към 8 и нямам бекъп от 7. Затова се питам дали ако създам бекъп на 8 и го сложа на 7 ще проработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Бекъп е операция, която архивира данни и при възможност дори ги компресира.

Конкретно в операционните системи бекъп се прави на системният партишън, където се намира операционната система с всичките си файлове, драйвери, програми и настройки.

При срив на системата без процедура по преинсталация може да се върне бекъпа.

Използват се популярни програми за бекъп, няма да давам имена, не ми се прави реклама, в интернет ще попаднете на най използваните.

Тези програми работят както под Windows така и без Windows.

Ако вие в момента сте с Windows 8 и направите бекъп, този бекъп ще е на Windows 8. Ако направите бекъп на Windows 8 днес на 11 04 2016, ако го върнете този бекъп в системата на 11 05 2016 тогава на 11 05 2016 след завършване на качване на бекъпа системата ще е непокътната както си е била на 11 04 2016. Всичко правено в системата между 12 04 2016 и 11 05 2016 ще изчезне.

Правите бекъп на 8 и връщате бекъп на 8.

Правите бекъп на 7 и връщате бекъп на 7.

Ако имате два компютъра, компютър А и компютър B с различна хардуерна конфигурация, имате бекъп на компютър А и го сложите на компютър В, то най вероятно няма да ви позволи да изпълните тази операция а ако я изпълни няма да е от полза.

За компютър А ако се направи бекъп то този бекъп си важи само за компютър А, съответно ако се направи бекъп само за компютър В то този бекъп си важи само за компютър В.

Кога един бекъп важи за много компютри? Когато компютър А,B,C,D,E и F са компютри с една и съща хардуерна конфигурация.

По просто ако трябва да се изразя, например вие в гаража си имате Порше 911 с двигател А. Купили сте си тир Волво той е с двигател Б.

Но за да си купите тир Волво сте си продали Поршето.

Сега задавате въпроса как да направя тир Волво в спортен автомибил Порше.

Това което искате е невъзможно.

Ако бяхте си направили бекъп на системният партишън преди да минете на 8. Само форматирате 8 и чрез бекъп си качвате 7.

Бекъп на нещо се прави преди да се изтрие не след като се изтрие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Zdrravko написа:

Не съм ъпгрейдвал към 8 и нямам бекъп от 7. Затова се питам дали ако създам бекъп на 8 и го сложа на 7 ще проработи.

Да, можеш, ако създадеш бекъп имидж на Windows 8, можеш да възстановиш Windows 8 върху вече инсталиран Windows 7. Но само ако възстановяваш от имидж.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От системен образ на Windows 8 да се върнеш на 7?

Как става този меджик?

Ако преди да е минал на 8 е направил образ на 7 до като още е бил на 7. Да тогава може от 8 да си върне 7.

Но ако не е направил нищо на 7 и е минал с чиста инсталация на 8. Как от 8 се става 7?

Може би аз не тълкувам правилно въпроса :D

Четох въпроса още няколко пъти.

Най вероятно смисълът е този:

На 8 съм. Правя бекъп на 8. Запазвам бекъпа на 8 някъде. Преинсталирам си 7.  Вече имам операционна система 7 и съм го сложил върху партишъна на 8.

Ако искам да се върна на 8 мога за 20 минути със онзи бекъп на 8, който съм съхранил някъде и така няма да ми се налага да преинсталирам софтуер.

В този случай отговорът е да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.04.2016 г. at 23:30, Tanner Foost Foust написа:

От системен образ на Windows 8 да се върнеш на 7?

Как става този меджик?

Ако преди да е минал на 8 е направил образ на 7 до като още е бил на 7. Да тогава може от 8 да си върне 7.

Но ако не е направил нищо на 7 и е минал с чиста инсталация на 8. Как от 8 се става 7?

Може би аз не тълкувам правилно въпроса :D

Четох въпроса още няколко пъти.

Най вероятно смисълът е този:

На 8 съм. Правя бекъп на 8. Запазвам бекъпа на 8 някъде. Преинсталирам си 7.  Вече имам операционна система 7 и съм го сложил върху партишъна на 8.

Ако искам да се върна на 8 мога за 20 минути със онзи бекъп на 8, който съм съхранил някъде и така няма да ми се налага да преинсталирам софтуер.

В този случай отговорът е да.

Благодаря за съдействието. Попитах от любопитство, защото никога не се бях замислял и опитвал дали би се получило. Явно ще се преинсталира всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.