Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфоромци реших да си инсталирам защитната стена на Комодо и започнаха едни сини екрани след като се свържа към интернет.Антивирусната е Kaspersky Free.Пробвах първо комодо и след това Kaspersky,и обратното ефекта е същия.Като се свържа към интернет и син екран:ohmy:Дайте идея как да кача Minidump файла щото не ми позволява да го архивирам,ето какво излиза при опит за архивиране цък.Извинявам се ако темата не е за тука я преместете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това ако помага за разчитането тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрани автоматични рестарт на Windows и дай номера на BSOD грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване ,влез във safe mode и махни тая защитна стена,деинсталирай я .Или опитай да добавиш мрежовата връзка като изключение,вероятно ти прави мрежовия адаптер проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно че под safe mode не иска да се деинсталира:ohmy:

как да добавя тая мрежова връзка ако може малко по простичко;)

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Забрани автоматични рестарт на Windows и дай номера на BSOD грешката.

0х00000050 това ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ето повече информация. Ето и още един линк

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване мисля че си заразен,посети антивирусния отдел !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да съм заразен това се получава само като инсталирам стената на Комодо:ohmy:

като я махна няма никакви проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това не е типично поведение.

Комодо не може да е причина за сините екрани, нещо друго е.

Ползвам стената на комодо от година заради добрият мрежов мониторинг който предлага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Tanner Foost Foust написа:

Това не е типично поведение.

Комодо не може да е причина за сините екрани, нещо друго е.

Ползвам стената на комодо от година заради добрият мрежов мониторинг който предлага.

Защо без стената тогава няма нито един син екран,след като я инсталирам и се почва.И преди съм се пробвал да я сложа тая стена и пак същия проблем.Започвам да си мисля че моя комп е имунизиран срещу Комодо.

Редактирано от ivan1975 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Възможно е да си заразен с нещо.

Аз имам на седмицата комодо със нод 32. Хипса на единят от двата го изключвам.

Така съм бил и с 8.1.

Направи си бекъп на системният партишъна сега както е. Форматирай го. Сложи чиста инсталация на 7. По възможност си свали копие на 7 от МS. Свали си и комодо от уеб сайта им.

И виж дали ще се повтори проблема.

След това с бекъп на партишъна който си направил можеш да се върнеш в проблемната ситуация в която си сега.

Това с деинсталирането е още по странно.

Нещо не е наред.

Системата ти не е наред.

Или в операционната система има нещо или проблемът ти идва от касперски или си свалил заразен комодо.

Касперският ти лицензиран и купен ли е или ползваш пиратски боклук?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде свалихте комодо от торент или от официалния сайт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и с 7 същата история.Комодо от официалния сайт го свалям,дейнсталирах го по обичайния начин под safe mode не ми позволи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би става конфликт с Касперски. По-добре ползвайте или пълната версия на Kaspersky или пълната версия на Comodo. Комбинациите, често са добри, но и често са проблематични на различните системи дори и модулите да не се дублират. Въпрос на хардуерна и софтуерна конфигурация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tanner Foost Foust написа:

Касперският ти лицензиран и купен ли е или ползваш пиратски боклук?

Безплатната версия ползвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава можеш да видиш с Driver Verifier кой точно прави проблема, но ползването не е лесно.

Инструкции има в тези две теми:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Ако ти се занимава можеш да видиш с Driver Verifier кой точно прави проблема, но ползването не е лесно.

Инструкции има в тези две теми:

Погледнах в Event Viewer има много грешки за Комодо и Касперски ама не ги разбирам.Ще се опитам да направя тая проверка за проблемни драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах проверката за драйвери рестартирах и нищо не се случва,работи  нормално.Ето и логовете от Event Viewer http://dox.bg/files/dw?a=2abf4d0097

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързаш Ванка...остави проверката включена за няколко часа и си работи нормално през това време. Може и да не крашне, но е добре да се остави за поне 5-6 часа. После според ситуацията могат да се сложат отметки на още тестове за да се провери с тях как е положението. Сега се тестват само някои параметри на драйверите, не всичките такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От проверката ли товари процесора на 100%

само не разбрах под safe mode ли трябва да протече проверката или в нормален режим,щото си зареди в нормален:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нормален режим трябва да протече. В Safe Mode се влиза само ако системата не иска да зареди с пусната проверка на драйверите за да се изключи от CMD. Иначе да, най-вероятно от проверката товари на 100%. Като ти писне просто я изключи (става и от Normal Mode). Иначе в логовете няма кой знае какво. В Application-a има грешки свързани с WMI (нещо пречи на COMODO да се регистрира във WMI и може би в Security Center-a). В System има повече грешки, но те малко или много са свързани с доста неща, не конкретно с Comodo или Kaspersky. В момента нямам време да ги разгледам детайлно, но като цяло не са малко особено за прясно инсталиран Windows. Не и даваш спокойствие на тази машинка ей... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не иска да ме слуша:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах и сега съм чисто нов:) чудя се дали да опитам същата гимнастика Comodo Firewall+KFA.Кво ще кажете дали сега на чисто ще стане;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или да сложа Privatefirewall че с нея само при дейнсталиране се покаже някои син екран:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.