Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тази сутрин при пускане на рутера wan порта не светеше и нямах интернет . Пускам друг кабел на на порта свети къде е проблема в доставчика или в рутера достъп до настройките имах там всичко е тип топ . Само Wan порта като пусна главния лан кабел от достаячика не свети . Пусках го в настолния , на лаптопа и там няма реакция пише изключен лан кабел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

Тази сутрин при пускане на рутера wan порта не светеше и нямах интернет . Пускам друг кабел на на порта свети къде е проблема в доставчика или в рутера достъп до настройките имах там всичко е тип топ . Само Wan порта като пусна главния лан кабел от достаячика не свети . Пусках го в настолния , на лаптопа и там няма реакция пише изключен лан кабел ?

Проблема е в кабела/доставчика

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледах дали отзад блока някой човърка нещо в кутиите но никой нямаше снощи имах нет кабела не ми е срязан ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, adersa написа:

гледах дали отзад блока някой човърка нещо в кутиите но никой нямаше снощи имах нет кабела не ми е срязан ...

ТО този кабел сигурно е по-дълъг, вероятни някъде по трасето има проблем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може :) а може да подменят устройства защото забелязвам няколко дни скоростта ми е на приливи и отливи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, adersa написа:

може :) а може да подменят устройства защото забелязвам няколко дни скоростта ми е на приливи и отливи

Добре де! Тествал си рутера с друг кабел и си видял, че WAN свети. Кабела от доставчика си го тествал в рутер и отделно в компютър и виждаш, че нямаш интернет. Какво толкоз се чудиш. Вдигай телефона и си пускай рекламация. 

Вероятните причини за проблема са:

1. Повреден UTP кабел - не е задължително кабела да е скъсан. Достатъчно е някой от кабелчетата вътре да се прекъсне.

2. Повреден порт на суич или повреден суич - сменя се порт или се сменя целия суич.

3. Технически проблем при самия ISP - чакаш да се отстрани.

4. Проблем при теб - тази част вече си я проверил и се вижда, че при теб всичко работи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя кабел е FTP :) преди малко се обадих в нас тръгнал е нета :) аз преди да звънкам на доставчика тествам каквото да ми дойде на акъла и ако при мен не е авария тогава звъня :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

Моя кабел е FTP :) преди малко се обадих в нас тръгнал е нета :) аз преди да звънкам на доставчика тествам каквото да ми дойде на акъла и ако при мен не е авария тогава звъня :)

Същото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние тука в добрич не сме свикнали като софиянци всеки ден да спира нета за 1  2 часа тук да спре нета е в рамките на 1 година и то за 15 20 мин .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

Ние тука в добрич не сме свикнали като софиянци всеки ден да спира нета за 1  2 часа тук да спре нета е в рамките на 1 година и то за 15 20 мин .

Никъде в София не спира интернета всеки ден за 1 или 2 часа. Да, има повреди както и в Добрич. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата зависят от доставчика, а не от населеното място. Ако някой иска да си похвали родния град, има много други по-смислени начини. Вярно е, има и доставчици в София, при които интернет връзката прекъсва всеки ден или между два-три дни, но има доставчици, при които интернет връзката не прекъсва с месеци, а дори и години... Нещата зависят от инфраструктурата, климатичните условия и много други неща. При нас тук пък в София, се наблюдава по-качествено сплайсване на оптичните кабели, от колкото при вас, в Добрич.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, adersa написа:

Е така си е. Привилегия е да живееш в Добрич. Там целия ви ринг е 100 G. и само оптика до дома. В София нета основно идва през релейки от Копитото и на всеки 15-20 мин. прекъсва връзката. А па като ма бурии, нета никакъв го няма. Да ти не казвам зимата какъв ад е. Като падне снега и бай Кольо е болен от грип, няма кой да брули релейката с дървен прът и стоят хората без интернет по цял месец. Ценете това, което имате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.