Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Не съм сигурен дали тук е правилната част от форума за моят въпрос затова съжалявам ако съм згрешил.

Въпросът ми е следния, никотинът който поемаме от електронната цигара различен ли е от този който се приема при пушене на истинска цигара?

До колкото знам един пушач когато спре да пуши му се забавя метаболизма (поне така съм чул от лекари) и има страшен апетит и затова обикновено се качват килца.  Тоест ако мина на електронна цигара ще ми се забави ли метаболизма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или ги откажи или си пуши истински цигари,тия електронни цигари са по вредни от истинските.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо спри цигарите и започни да спортуваш. И Ivan1975 е прав. Електронната цигара е много по-вредна, макар че нещата са на кантар.

С обикновената приемаш катран и никотин, а с електронната повече никотин, никакъв катран, но пък приемаш други химикали, които са вредни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, De Santa написа:

До колкото знам един пушач когато спре да пуши му се забавя метаболизма (поне така съм чул от лекари) и има страшен апетит и затова обикновено се качват килца.  Тоест ако мина на електронна цигара ще ми се забави ли метаболизма?

Така е аз ги отказах за две години ма се почнах да се тъпча с фъстъци и други ядки! Може да има надебеляване. И ако си взимаш електронна цигара да е от скъпите. От 100лв. примерно защото има китайски такива и случаи да ти гръмнат в лицето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, _Alex&Vanko_ написа:

Така е аз ги отказах за две години ма се почнах да се тъпча с фъстъци и други ядки! Може да има надебеляване. И ако си взимаш електронна цигара да е от скъпите. От 100лв. примерно защото има китайски такива и случаи да ти гръмнат в лицето.

Мойта е от тези големите черните г/д към 75 лева е ама доста добре се справя. Просто се чудех дали ефекта на никотина от електронната и от истинската цигара действат по един и същи начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нема значение от колко пари е важна е течноста в нея е отровата,единственото предимство на електронната цигара е че не миришеш на дръгел,другото е абсолютна  отрова Лекар ми го е казвал това не си го измислям;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В електронната в течността мисля няма катран и въглероден оксид. Но пък те усилват действието и е по-лека така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _Alex&Vanko_ написа:

В електронната в течността мисля няма катран и въглероден оксид. Но пък те усилват действието и е по-лека така мисля.

Да, няма катран и CO2, но силата на никотина е в пъти по-голяма ( проблема е че си го дозираш сам) и самата течност съдържа доста химикали, които са си направо отровни за организма. Да не говорим, че с електронната цигара се пуши в пъти повече. А лично пък имам познати дето смесват и двата вида цигари, та там резултата е просто страшен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да смесват ги! За другите химикали не съм знаел.Щом ги смесват предположих,че ефекта от истинската е по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви се чуди човек от толкова пороци защо баш на най вредния сте се спрели !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре ги спри като мен 1 година и 3 месеца не си струва просто малко късно го осъзнах .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

По добре ги спри като мен 1 година и 3 месеца не си струва просто малко късно го осъзнах .....

Е кажи как успя. По какъв начин. Това ще е доста полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Цитат

Най-лесното нещо на света е да откажеш пушенето. Аз самият съм го правил хиляди пъти.

Марк Твен

преди 3 часа, De Santa написа:

До колкото знам един пушач когато спре да пуши му се забавя метаболизма (поне така съм чул от лекари) и има страшен апетит и затова обикновено се качват килца.

Качването на килограми не е свързано с отказването (пряко), а с това че бившия пушач яде повече и предимно сладки неща, за да компенсира липсата на пушенето. Направо "от скука"

По време на най-дългото ми непушене (2 години) съм отслабнал с 30 килограма. Но не заради не-пушенето или по-малкото храна. Даже ядях повече, но и повече физическо натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде който твърди, че електронните цигари били по-вредни, да приведе поне едно СМИСЛЕНО доказателство. Въздържам се да не обидя някои колеги, но на някой лекаря му бил казал, на друг така бил чул по телевизията и т.н. Ако на някои от тези, които ги твърдят тези глупости, им е останала малко способност да разсъждават, да вземат да се поинтересуват малко и тогава да дават мнение! Не казвам, че изпаряването е полезно за здравето! Все пак не е чист планински въздух. Но да се сравняват тютюневите с електронните и да се твърди, че електронните били дори по-вредни, това може да го каже само някой пълен... абе неинформиран човек. Електронните цигари помагат на пушачите да захвърлят цигарите, така направих и аз, вече 40 дена. За това време съм изпушил има-няма 10-20 цигари. Само ще препоръчам да се вземе нещо качествено, старите устройства не ставаха за нищо, два пъти съм пробвал. Сега вече е съвсем друго.

Колкото до отказването от раз, всеки знае как става това - с много воля!

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е трудното толкова на отказването... Кутията в коша и край. И повече пари за полезни неща ще остават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Да, няма катран и CO2, но силата на никотина е в пъти по-голяма ( проблема е че си го дозираш сам) и самата течност съдържа доста химикали, които са си направо отровни за организма. Да не говорим, че с електронната цигара се пуши в пъти повече. А лично пък имам познати дето смесват и двата вида цигари, та там резултата е просто страшен.

Пълни глупости! Но не знам от къде да почна да ти оборвам твърденията, след като няма нищо вярно в тях! Разбира се, не трябва да се смесват, логично, че така ще пушиш повече. Въпрос на... преценка на хората. Те имат електронни, именно за да пушат повече и навсякъде, а не с цел да спрат тютюневите. А явно и са им ниско качество моделите, защото с една качествена ел. цигара напълно забравяш за другите, нямаш и нужда.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве пушете си електрониите цигари -- така поне само вие ще се тровите а не и околните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ined написа:

Аве пушете си електрониите цигари -- така поне само вие ще се тровите а не и околните.

За това си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе много дращите по клавиатурите, та чак и в бисерите го турихте djagi, ма той си е отговорил най-точно и вярно.

Колкото до течностите дали са вредни...ами не знам кой какво слага в тях (никой и не може да знае със сигурност -говоря за тия купешките), но по аптеките си има ''вещества'' от които могат да се правят и които са безвредни!

Аз пуша електронна цигара от...може би 3 години и затова изказвам такова мнение. Който се интересува кое, какво и кат да чете из специализираните форуми за електронни цигари. Там има достатъчно дискусии от хора, които ги ползват, а не само от такива чули-недочули.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ined написа:

Замених една отрова с друга, но в десетки пъти по-безвредна. Никога не съм искал да спирам цигарите, но ги спрях без стрес и проблеми, просто вече нямам нужда от тютюн. Сега ми е удоволствие, бих казал и повече, отколкото тютюна. Дразни ме това, че се опитват да приравнят електронните към тютюневите, а би трябвало да е точно обратното, защото електронните РЕАЛНО помагат на пушачите. Сега предстоят да влезнат в сила закони (европейски), които на практика са в услуга на тютюневите компании. Общественото мнение се подготвя за това, със статии на поръчкови журналисти и изфабрикувани изследвания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Как ги спрях ами последните дни преди да спра да пуша не ми се пушеше сякаш изобщо и си викам защо не ги спра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.