Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте можете ли да ми помогнете да си избера шлушалки.Кои са 3-те най-качествени от следните модели.
SONY MDRZX110
SONY MDRZX110AP
SONY MDRXD150
SONY MDRXB200
SONY MDRV150
SONY MDRXB400
SONY MDRZX300
SONY DRV150IP
SONY MDRZX310
PANASONIC RP-DJS200E-A
PANASONIC RP-HXD5-K
PANASONIC RP-DJS200E-K
PANASONIC RP-HXS200E-K
PANASONIC RP-DJ120E
PANASONIC RP-HX350E-
JVC HA-SR185
PANASONIC RP-HT265E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ohmy: Някой , ако си направи труда да копи-пейства всички модели, че да ги проверява да ми пише на ЛС. Обещавам да си разплета чорапите и да са линчувам с камшик.

Авторе-бива ли такова несериозно отношение към тази аудио ''техника''- слушалките?

От 2010 година сте регистрирам, а не знаете как се задават въпроси и създават теми!

пп. Сори за офтопика-вече почти не взимам участие в такива теми, ма тук не се стърпях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава, поне може ли някой да ми каже по-какво се определя качеството на слушалките и аз сам ще си ги избера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не кажеш бюджет, за какво ще се използват, от какъв източник, какъв формат и какво точно искаш да слушаш, както и  какво очакваш от слушалките не очаквай адекватни мнения!

Сори, ако си се засегнал от по-горния ми пост, но не изясниш ли тези ''условия'' ще има само драскане на постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги използвам предимно на компютъра за музика мп3-ки, не съм много наясно с термините. Искам да имат добър бас а цената-около 50лв, сигурно са доста малко, но не мога да си позволя повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, stranger1 написа:

Добре тогава, поне може ли някой да ми каже по-какво се определя качеството на слушалките и аз сам ще си ги избера.

Качеството го определя характеристиката на слушалките,но към тези които си се насочил са от евтин клас,което значи че не може да се вярва на техните данни.Единствено остава ако можеш да ги прослушаш и избереш сам това,което те устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едва ли ще мога да ги прослушам,ще избера нещо,а относно параметрите как се определя по тях- херцове децибели омове, кое трябва да е повече или по-малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички! И аз бях решил да си трая но този път не се стърпях!

Виж друже които и да вземеш от изброените по-горе слушалки еднакво добре ще сбъркаш! Но от друга страна виждам, че нямаш големи претенции към качеството на звука...../ "на компютъра за музика мп3-ки"/.....така, че аз бих ти предложил - Thomson, HED2303 NCL. Малко ти надхвърлят бюджета но са малко повече от тези, които си изброил.

Редактирано от Buhal55 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Томсон- а на са 99лв, за тези пари може да вземе Зенхайзер Px100ii, гледам май се е насочил към on ear сушалки, или Somic mh463, които са съвсем друга класа- стига да е решил да дава толкова пари, но като гледам бюджета му е към 30-40 лева. Може да разгледа моделите на Superlux  но и те са около  60-тина лева.

А има и за 66 лв. в такъв случай, ако се напъне за горепосочените Somic mh463- 89лв сигурно няма да остане недоволен, другите варианти са Superlux- това е в случай, че не държи на On ear- тогава най-доброто като цена/качество до 100 лв са горепосочените Зенхайзер-и, внимание заслужават и Koss Porta pro- които са малко по-евтини, но трудно се намират, и съществуват много ментета поради голямата им популярност.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще се замисля,може и да си взема от тези, които препоръчахте. Значи нито 1 от изброените не стават. Иначе по добре ли са от mdr ex50 които използвам на телефона.

Редактирано от stranger1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, stranger1 написа:

Благодаря, ще се замисля,може и да си взема от тези, които препоръчахте. Значи нито 1 от изброените не стават. Иначе по добре ли са от mdr ex50 които използвам на телефона.

Качеството на звука е субективно възприятие и затова винаги е по-добре да се прослушат слушалките. Посочените от мен Зенхайзер и Сомик са в кутии, които се отварят и прослушването е лесно, за сметка на такива, които са запечатани и няма да ти правят проблеми. Има и други субективни аспекти като комфорт например, Зенхайзер са леки, много удобни определено са по-добрият избор, ако се ползват в движение, с малки драйвери, Сомик са големи, по-тежки, малко по-добър звук-лично мнение. Superlux hd668b подоно на Сомик, но пък са по-евтини. също така и трите са отворени, което значи, че ще чуваш околните шумове-за мен това е предимство, когато ходиш на вън, защото не ти ограничава едно от сетивата-за други хора е недостатък.

Що се отнася до зхранването от телефона - съвремените смартфони имат доста мизерни Цап-чета- някои имат и по-добри, пак е въпрос на тестване. Предимството на слушалките on или over ear е, че са сравнително по-здравословни от тези, които се втъкват в ушите-разбира се и с тях не трябва да се прекалява.

Ето ревюта, ако искаш да четеш може и нещо друго да си харесаш от сайта(но все пак разчитай на своя вкус, а не на ревюиращите, защото ти ще ги слушаш)

Somic mh463

Sennheiser PX 100-II

Superlux hd668b

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Зенхайзер съм съгласен макар, че и те са в ниския клас. Всичко това поне за мен е компромис. Аз лично съм почитател на AKG. В тази връзка ето едно предложение но към 100 лв.....AKG K 514 MKII !   stranger1, ако си от София пиши ми на лични. Мога да ти кажа магазин където ще имаш възможност да чуеш различни модели и то на свой диск с музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Glory to Mankind
      Привет,за пореден път ще си взимам нови слушалки досега ползвах евтини модели до 50 лв и вече искам да скоча малко по нагоре като се надявам за повечко пари да получа и по-добро качество
      Възможности 150-270 лв ,бих стигна 300 само и единство ако е възможна покупката им на изплащане.
      стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има,внай-общи линии ще ги правя сандър...така да се каже.

насочил съм се към някои модели на аудиотехника
      и sehnnheiser
      може би и тази марка Beyerdynamic
      в случаи на нужда за слушането им от PC-та и лаптопи имам звукова карта Creative Sound Blaster PLAY! 3
      HELP!!! със избора
    • от Qnko Hristozov
      Здравейте, от много време искам да си направя мини студио в домашни условия с цел да правя музиката, която харесвам. Вече разполагам с някакъв бюджет и съм готов да вкарам някой лев в доста по - качествена техника, от която имам сега. 
      Отделил съм до 300 лева за слушалки, (с цел миксиране и мастеринг) като желая да чувам музиката чиста, ниските честоти са ми приоритет. Closed-back или затворени, понеже ще съм пред микрофона с тях и не искам микрофона да улавя звука от слушалките.
      Доста се поразрових за слушалки и това, което видях е, че повечето препоръчват няколко вида слушалки - 
      1. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms - Beyerdynamic DT-770 PRO;
      2. https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii - AKG K-240 MK II;
      3. https://www.muziker.bg/akg-k240-studio - AKG-240 Studio;
      4. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-280-pro  - Sennheiser HD 280 PRO.
      Като цяло, аз всъщност искам техниката да ми е малко по-скъпа, за да не се налага да я сменям скоро и да закупувам по-нова и по-добра... Не съм на ясно много за това какво точно да търся в слушалките или микрофона, затова се обръщам към вас.
      Моят избор за слушалки е този 
      1. https://www.muziker.bg/audio-technica-ath-m50-x-white - Audio-Technica ATH-M50 X
      2. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-m - Beyerdyamic DT-770 M
      3. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-300-pro - Sennheiser HD 300 Pro
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Не знам дали направих грешка, като пиша за две отделни неща..Ако е така, моля за извинение! Ако е проблем бих направил отделна тема за микрофона.
      Ориентирах се към към няколко вида микрофони - от 300 до 400 лева максимум (ще го използвам за звукозапис, вокали, бързо пеене)
      На първо място до колкото съм информиран ми трябва динамичен микрофон, който да е кардиоиден. Чудя се между тези - 
      1. http://velikovmusic.com/index.php?route=product/product&path=91&product_id=868 - sEelectronics X1 Vocal Pack
      2. https://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27878/BEHRINGER_T_47.html - Behringer T-47
      Пускам тук Аудио карта, която мисля да си закупя - https://www.muziker.bg/focusrite-scarlett-6i6-2nd-generation - Focusrite Scarlett 6i6 2nd Generation
      и MIDI Keyboard - https://www.muziker.bg/behringer-motor-49 - Behringer Motör 49 
      с цел ако има някакъв проблем в свързването, импенданса и други несъответствия, поради които е невъзможно да се свържат устройствата и да работят заедно..
      Моля препоръчайте ми или някои от тези, които споделих,  или други, които съответстват на дадената цена. Имам голямо желание да си направя мини студио като следващата крачка ще е да си направя студио извън дома с цел правене на музика!
      ПП: Ако има някакъв проблем относно темата и написаното вътре в нея, моля да ме извините! За пръв път пиша тук, ще се съобразя с нередностите, ако има такива! 
    • от VladkoJ
      Вече ми втръсна да поя навсякъде тоя кабел,искам цял чистак бърсак нов да си запоя.Слушалките са hyperx cloud.
    • от Потребител 1
      Здравейте, 
      Имам един въпрос. Имам телевизор JVC. Когато изтегля някой филм на компютъра във формат AVI, прехвърля го на флашка и го пусна на телевизора, ми пише: "Файловият формат не се поддържа". След това трябва да го конвертирам на компютъра във формат MP4 (чрез Format Factory) и така вече тръгва.
      Имате ли идея защо става така? Как мога да направя така, че AVI да тръгва. Моля пишете Вашите съвети. 
      Благодаря предварително! 
    • от Glory to Mankind
      Привет
      Доиде време за нови слушалки
      Бюджет 40-80 лв.
      Имам нужда от слушалки от които да слушам качествено музика(до колкото позволява бюджета).Слушам почти всичи стилове музика.
      През повечето време ще слушам от телефона.Предпочитам слушалките да са кабелни,но нямам против и някои bluetooth
      За сега съм се насочил към някои от тези модели   по точно към
      HP  Audio Technica  Koss  AT  Sennheiser  Philips  Audio Technica
      Последните са със голям импендас което доколкото знам отговаря за силата на звука
      Тоест маи от мобилно устроиство няма да мога да изкарам мн силен звук но честно казано бих прежалил малко сила на звука стига да от тях да мога да слушам качествен звук пък когато ги включа в компа ще им се наслаждавам на макс

Благодаря предварително за помоща
  • Дарение

• Добави ново...