Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си закупих монитор Dell P2416D който би трябвало да е с резолюция 2560 x 1440, но поради някакви причини при мен нещо не иска да работи на тази резолюция. Максималната с която работи през HDMI e 2048х1152 като ми изписва, че препоръчителната е 1920х1080.  Като го включа през VGA и максимална и препоръчителната е 2048х1152.  Търсих доста в  Интернет, но не мога да разбера от къде идва проблема.

Според ме за сега възможните причини са:

HDMI кабела. Купувал съм го отделно и е philips swv5041/10 и пише, че поддържа  2160p резолюция, но в настройките ми излиза както се вижда на снимката с мах. резолюция  1920х1080  за Ultra HD, чак когато скролна на PC се появява резолюция 2048х1152. 

Видео карта. Тя е geforce GT210 в спеца. и пише следното Maximum Digital Resolution 2560x1600; Maximum VGA Resolution 2048x1536, но предполагам, че е възможно по някаква причина да не възпроизвежда максималната си резолюция?

Менте монитор. Фирмата от която го купих е с добра репутация, но знаели човек.

HDMI.jpg

HDMI2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На VGA, очевидно си получил максималната резолюция, поддържана от видеокартата ти за интерфейса. Относно дали монитора е въпросния модел, то е много малко вероятно да не е. Както и да има сериозни изменения в него от търговеца, които да доведат да подобно нещо. Той монитора си има много отличителни белези, които го разграничават от останалите модели. Най-вероятно проблема е от кабела или интерфейса. Опитайте с друг кабел, който поддържа по-висока резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен кабела и интерфейсите имат значение. С античния D-Sub или по-новия DVI няма да стане. Варианта е DP или HDMI. 

За съжаление GT210 е твърде стара карта та забрави за подобна резолюция.

пс. Ако си с машина от последните години вградената графика не само е по-добра от тая видеокарта но и повечето дънни платки порта им поддържа 4К (30Hz).

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Blue Ray написа:

На VGA, очевидно си получил максималната резолюция, поддържана от видеокартата ти за интерфейса. Относно дали монитора е въпросния модел, то е много малко вероятно да не е. Както и да има сериозни изменения в него от търговеца, които да доведат да подобно нещо. Той монитора си има много отличителни белези, които го разграничават от останалите модели. Най-вероятно проблема е от кабела или интерфейса. Опитайте с друг кабел, който поддържа по-висока резолюция.

В смисъл да пробвам с друг HDMI кабел ли?  Защото този пише, че поддържа 2160p което би трябвало да е достатъчно. А и то нямам друг и ще трябва да купувам нов, та ако може да препоръчаш някакъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Max Digital : 2560x1600 (Dual Link DVI Only)

Nvidia GeForce graphics card without Optimus

2560x1440 at 60 Hz in the Nvidia driver set menu (313.96 driver) 2560x1440 at 60 Hz in the Nvidia driver set menu (313.96 driver)

Status: successful, 2560x1440 60Hz tested

Tested with: Asus UL50VF (despite with Optimus, the HDMI port is directly connected to the GeForce G210M), driver: 313.96 and Fujitsu P27T-6 27-inch monitor with 2560x1440.

Instructions

In the Nvidia driver settings, add a new resolution with "Display -> Change resolution, Customize ..., Create Custom Resolution". In our test, a resolution of 2560x1440, 60 Hz, Progressive with Timing "CVT reduced blank" worked without image problems (automatic results in image errors and flickering on the Fujitsu P27T-6). Afterwards you can select the resolution in the Nvidia Control Panel under "Change Resolution".

Накратко картата ти не поддържа това по HDMI, а само по DVI (dual link). С малко бъзици по настройките можело да стане. Трябва да го пробва лично, аз няма как да знам дали при теб ще стане.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Roujin Z написа:

Освен кабела и интерфейсите имат значение. С античния D-Sub или по-новия DVI няма да стане. Варианта е DP или HDMI. 

За съжаление GT210 е твърде стара карта та забрави за подобна резолюция.

пс. Ако си с машина от последните години вградената графика не само е по-добра от тая видеокарта но и повечето дънни платки порта им поддържа 4К (30Hz).

Тоест да е от карта причината ли?   

DP има монитора, но картата няма, тя е с HDMI и DVI, та не знам дали няма да стане с някакъв преходник от DP към DVI?

Машината ми е много стара и вградена е доста зле, затова и сложих gt 210.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен с DVI трябва да стане. Моят монитор е Dell със същата резолюция, но 27 инча. С HDMI ако изобщо стане, ще работи на по-ниска честота доколкото знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, danchobg написа:
  • Max Digital : 2560x1600 (Dual Link DVI Only)

vidia GeForce graphics card without Optimus

2560x1440 at 60 Hz in the Nvidia driver set menu (313.96 driver) 2560x1440 at 60 Hz in the Nvidia driver set menu (313.96 driver)

Status: successful, 2560x1440 60Hz tested

Tested with: Asus UL50VF (despite with Optimus, the HDMI port is directly connected to the GeForce G210M), driver: 313.96 and Fujitsu P27T-6 27-inch monitor with 2560x1440.

Instructions

In the Nvidia driver settings, add a new resolution with "Display -> Change resolution, Customize ..., Create Custom Resolution". In our test, a resolution of 2560x1440, 60 Hz, Progressive with Timing "CVT reduced blank" worked without image problems (automatic results in image errors and flickering on the Fujitsu P27T-6). Afterwards you can select the resolution in the Nvidia Control Panel under "Change Resolution".

Как да го разбирам това. Че трябва от настройките да си направя резолюцията и ще работи на 2560x1440  или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според тези чиляци можело да стане номера да използваш 1440р на тая карта ако се направят съответните настройки от снимката. 
"Тествано с Asus UL50VF и  Fujitsu P27T-6 27-inch
Инструкции: 
В настройките на Нвидия драйвера добавете нова резолюция чрез  "Display -> Change resolution, Customize ..., Create Custom Resolution" . В нашият тест резолюция от  2560x1440, 60 Hz прогресивна с тайминг  "CVT reduced blank"  работеше без проблеми по картината(автоматичната настройка показваше грешки и мигане при Fujitsu P27T-6 ). След това можете да изберете резолюцията от Нвидия контролния панел ( Nvidia Control Panel under ) в раздела "Change Resolution".  " Малко сакат превод, само идеята е важна. Трябва сам да създадеш нова резолюция с нови настройки и след това да избереш и използваш нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, danchobg написа:

Според тези чиляци можело да стане номера да използваш 1440р на тая карта ако се направят съответните настройки от снимката. 
"Тествано с Asus UL50VF и  Fujitsu P27T-6 27-inch
Инструкции: 
В настройките на Нвидия драйвера добавете нова резолюция чрез  "Display -> Change resolution, Customize ..., Create Custom Resolution" . В нашият тест резолюция от  2560x1440, 60 Hz прогресивна с тайминг  "CVT reduced blank"  работеше без проблеми по картината(автоматичната настройка показваше грешки и мигане при Fujitsu P27T-6 ). След това можете да изберете резолюцията от Нвидия контролния панел ( Nvidia Control Panel under ) в раздела "Change Resolution".  " Малко сакат превод, само идеята е важна. Трябва сам да създадеш нова резолюция с нови настройки и след това да избереш и използваш нея. 

Пробвах и стана. Благодаря много! При съставянето на резолюцията имаше поле scan type в което има опции progressive и interlaced имали значение кое ще избера, защото беше нагласено на progressive? Освен това се чудя като за HDMI пише препоръчителна резолюция 1920х1080(в контрола на картата), а аз му пускам 2560x1440 дали може да има някакъв проблем за монитора?

HDMI3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези въпроси не мога да отговоря :Д нито го имам този монитор или картата. Само знам че за 1080р се иска HDMI 1.2, а за 1440p HDMI 1.3. Не мисля че може да се случи нещо с монитора, би трябвало да е добре. А   progressive и interlace, старите кабелни телевизори използваха interlaced, поради технически ограничения -> предполагам че трябва да е на progressive. Ако ти е интересно можеш да провериш как се представят и двете, ама внимавай да не цъкнеш на OK без да искаш :Д. Към съфорумниците, трябва да се използва гугъл повече, преди да пращате човека за кабели и видеокарти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, danchobg написа:

На тези въпроси не мога да отговоря :Д нито го имам този монитор или картата. Само знам че за 1080р се иска HDMI 1.2, а за 1440p HDMI 1.3. Не мисля че може да се случи нещо с монитора, би трябвало да е добре. А   progressive и interlace, старите кабелни телевизори използваха interlaced, поради технически ограничения -> предполагам че трябва да е на progressive. Ако ти е интересно можеш да провериш как се представят и двете, ама внимавай да не цъкнеш на OK без да искаш :Д. Към съфорумниците, трябва да се използва гугъл повече, преди да пращате човека за кабели и видеокарти. 

Като гледам  описанието  на кабела пише "with resolutions up to 4 x 1080p+." , а по-надолу "Supports video resolutions up to UHD 2160p."  което е малко объркващо какво точно искат да кажат, но се надявам да е от тези които поддържа  1440p. Както и да е... благодаря за помощта на всички. 

Редактирано от Барабой (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.