Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! 

Решил съм малко по-малко ,защото не ми е толкова належащо да си сменя сегашната конфигурация.

Гледам наляво и надясно всякакви компоненти , но ме глождат едни мисли ...

Аз използвам компютъра за всичко.И под всичко - за абсолютно всичко !

Харесал съм си един Xeon със 20 МБ кеш ,но с тактова честота от 2,4 Ghz . Засега добре , но се замислих дали ще ми удовлетвори изискванията .Или по-скоро ,дали ще мога през свободното си време да "разцъкна" някоя игра или когато работя ,то да няма забиванки.Затова се обръщам към Вас с една молба - моля за адекватни отговори на следните въпроси.

Когато са играят игри , процесите какви ресурси взимат ? Знам ,че е важно конфигурацията да е балансирана , но проблем ли е ако играя игра с 2,4 Гхз процесор и по-добре ли е 2,4 Гхз с 20 МБ кеш или по-висока тактова честота ,но с по-малко кеш ?

Ясно ми е ,че се нуждая предимно от видео карта .Но мене въпроса е главно за процесора .

Кой процесор би бил достатъчно добър за игри както и за работа (Photoshop,CorelDraw) ? Този със по-високата тактова честота или този с по-малката , но с хипер високият си кеш ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите най-често обичат 2-4 ядра на висока честота, някои ААА заглавия, които са по-добре написани използват пълноценно 8 ядра, други като WoT, metro 2033 едно ядро, LOL две. Като това не би трябвало да е в сила за Vulkan и DX12. Новите API-та би трябвало да използват доста по-малко процесор в същото време доста по-правилно/ефективно. Ако ще играеш игри сериозно - честота. Или ако си оптимист, карай с 2,4 GHz, 1-2 години, докато се появят хубави Vulkan/DX12 игри, но никой не може да предвиди как ще се държат. 
Пък ако ще играеш на 30/60 фпс или не ти пречи да ръчно да си настроиш ефектите в игрите (главно сенки) можеш и с ниска честота да минеш. Вече случай по случай трябва да се разглежда за всяка игра, конфигурация, настройки и резолюция. 
Накратко за игри 4-8 ядра на висока честота сега е идеалното положение. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак. Очевидно говориш за процесор със стара архитектура на ниски честоти та колкото и кеш да има ще се представи зле сравнение с актуален на по-високи честоти с по-малко кеш а и ядра.

Фактически и Пентиум ще е по-добре за игрите. Ако говорим за съвременен по-става (едва ли е на 2.4) но пак няма смислена причина да се купува такъв.

пс. За Photoshop също няма особен смисъл от подобен процесор. I3-6100 е напълно достатъчен. Гледай да имаш поне 8ГБ рам не мухлясали процесори дето не случайно вървят евтино. 

Хората ползват дори лаптопи. Вярно с повечко рам и SSD но със скопени I3 (мобилните са на ниски честоти) и без видеокарти или такива на нивото на вграденото (GT610, 620 и 630). 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за този процесор : Intel Xeon Processor E5-2650 .8 ядра със 20 МБ  кеш , но със 2,4 Гхз тактова честота.Човек като мен като се разчете и направо губи смисъла на всичко изчетено . Дори и с тези характеристики ,един нов туко-що въведен модел с по-ниски характеристики би бил по-бърз ,така ли ? 

Редактирано от Petar Kalchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Petar Kalchev написа:

Харесал съм си един Xeon със 20 МБ кеш ,но с тактова честота от 2,4 Ghz . 

Ясно бе на всички(без Наруто), че такова чудо няма.

преди 21 минути, Petar Kalchev написа:

Говоря за този процесор : Intel Xeon Processor E5-2650 .8 ядра със 20 МБ  кеш , но със 2,4 Гхз тактова честота.

И такова няма.

Петре, напиши какво целиш, а не хлапетийте да се упражняват на твой гръб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.4 ако я заковеш някак ръчно, иначе от 2 до 2.8 ще работи, най-често на 2.7 или 2.8. Ще можеш да си играеш игри на него, но няма да е идеалният вариант за геймърски компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, XECUTIONER написа:

Ясно бе на всички(без Наруто), че такова чудо няма.

И такова няма.

Петре, напиши какво целиш, а не хлапетийте да се упражняват на твой гръб. 

Силен , производителен компютър ,който да не се нуждае от смяна дълго време и да ми върши работа както през работно ,така и през свободното ми време .

Явно съм от ония лапни-шарани щом съм скочил на този процесор . Странно е как с такива характеристики ,не става за нищо или аналога му е едва ли не някой двуядрен процесор...

Работя със програми като Photoshop ,CorelDraw

Когато играя ,желая и да стриймвам .

Отвреме навреме ми е нужно и рендване.

Редактирано от Petar Kalchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако споменеш и бюджета и след 3-4 поста ще имаш отговор на въпроса ти.Така без бюджет бих ти препоръчал само сериозно да избягваш двуядрените процесори. Независимо дали за работа или за игри. Чесно казано дори и двуядрени с HT са малко компромис(визирам вездесъщия i3-6100,който стига за всичко)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре си харесал този процесор  Intel Xeon Processor E5-2650

Но той е за сокет 2011 и дънните платки са скъпи, предполагам гледаш втора употреба но въпреки всичко тези дънни платки са скъпи и по-трудно се намират.
По-добре пиши наистина колко пари си предвидил за този ъпгрейд и може би може да се измисли нещо друго, не мисля че има смисъл точно от тези ксеони за твоите цели. По принцип като се търси цена производителност и не ти трябва вградено видео слагат от тези ксеони :Intel-Xeon-E3-1230-v5  Те са за сокет 1151 т.е. масовия сокет и предлагат 4 ядра и 8 треда. По-старата версия  Xeon E3-1230 v3 са за за по-стария сокет 1150.(т.е. v5 e за новия а V3  за по-стария). Също важен е и кода, от 1230 нагоре са с 4 ядра и 8 треда като i7 а по ниските например 1225 са с 4 ядра но и с 4 треда като i5.
Така че ако търсия втора ръка гледаш ксеон 1230 и според версията сокета и дънната платка. Но тези ксеони се взимат когато са ти нужни повече ядра.

Но за твоите цели май няма нужда  i3-6100 ти е достатъчен а i5-6xxx предостатъчен

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид абсолютно всичко, ще ти трябва доста голям бюджет за който не вярвам даже че очакваш да чуеш. Но кой знае може и да имаш парички.

Като трябва да приготвиш минимум 2500лв. за старт! 

Става дума за сокет 2011-v3 като най евтиния процесор ти е 823лв.  i7-5820K, 3.3GHz, 15MB, BOX, LGA2011-V3 а дъното е 420лв. минимум две по 16гб рам двуканални по възможност! в най лошия случай две по 8гб отново двуканални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.