Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! 

Решил съм малко по-малко ,защото не ми е толкова належащо да си сменя сегашната конфигурация.

Гледам наляво и надясно всякакви компоненти , но ме глождат едни мисли ...

Аз използвам компютъра за всичко.И под всичко - за абсолютно всичко !

Харесал съм си един Xeon със 20 МБ кеш ,но с тактова честота от 2,4 Ghz . Засега добре , но се замислих дали ще ми удовлетвори изискванията .Или по-скоро ,дали ще мога през свободното си време да "разцъкна" някоя игра или когато работя ,то да няма забиванки.Затова се обръщам към Вас с една молба - моля за адекватни отговори на следните въпроси.

Когато са играят игри , процесите какви ресурси взимат ? Знам ,че е важно конфигурацията да е балансирана , но проблем ли е ако играя игра с 2,4 Гхз процесор и по-добре ли е 2,4 Гхз с 20 МБ кеш или по-висока тактова честота ,но с по-малко кеш ?

Ясно ми е ,че се нуждая предимно от видео карта .Но мене въпроса е главно за процесора .

Кой процесор би бил достатъчно добър за игри както и за работа (Photoshop,CorelDraw) ? Този със по-високата тактова честота или този с по-малката , но с хипер високият си кеш ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите най-често обичат 2-4 ядра на висока честота, някои ААА заглавия, които са по-добре написани използват пълноценно 8 ядра, други като WoT, metro 2033 едно ядро, LOL две. Като това не би трябвало да е в сила за Vulkan и DX12. Новите API-та би трябвало да използват доста по-малко процесор в същото време доста по-правилно/ефективно. Ако ще играеш игри сериозно - честота. Или ако си оптимист, карай с 2,4 GHz, 1-2 години, докато се появят хубави Vulkan/DX12 игри, но никой не може да предвиди как ще се държат. 
Пък ако ще играеш на 30/60 фпс или не ти пречи да ръчно да си настроиш ефектите в игрите (главно сенки) можеш и с ниска честота да минеш. Вече случай по случай трябва да се разглежда за всяка игра, конфигурация, настройки и резолюция. 
Накратко за игри 4-8 ядра на висока честота сега е идеалното положение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак. Очевидно говориш за процесор със стара архитектура на ниски честоти та колкото и кеш да има ще се представи зле сравнение с актуален на по-високи честоти с по-малко кеш а и ядра.

Фактически и Пентиум ще е по-добре за игрите. Ако говорим за съвременен по-става (едва ли е на 2.4) но пак няма смислена причина да се купува такъв.

пс. За Photoshop също няма особен смисъл от подобен процесор. I3-6100 е напълно достатъчен. Гледай да имаш поне 8ГБ рам не мухлясали процесори дето не случайно вървят евтино. 

Хората ползват дори лаптопи. Вярно с повечко рам и SSD но със скопени I3 (мобилните са на ниски честоти) и без видеокарти или такива на нивото на вграденото (GT610, 620 и 630). 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за този процесор : Intel Xeon Processor E5-2650 .8 ядра със 20 МБ  кеш , но със 2,4 Гхз тактова честота.Човек като мен като се разчете и направо губи смисъла на всичко изчетено . Дори и с тези характеристики ,един нов туко-що въведен модел с по-ниски характеристики би бил по-бърз ,така ли ? 

Редактирано от Petar Kalchev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Petar Kalchev написа:

Харесал съм си един Xeon със 20 МБ кеш ,но с тактова честота от 2,4 Ghz . 

Ясно бе на всички(без Наруто), че такова чудо няма.

преди 21 минути, Petar Kalchev написа:

Говоря за този процесор : Intel Xeon Processor E5-2650 .8 ядра със 20 МБ  кеш , но със 2,4 Гхз тактова честота.

И такова няма.

Петре, напиши какво целиш, а не хлапетийте да се упражняват на твой гръб. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.4 ако я заковеш някак ръчно, иначе от 2 до 2.8 ще работи, най-често на 2.7 или 2.8. Ще можеш да си играеш игри на него, но няма да е идеалният вариант за геймърски компютър. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, XECUTIONER написа:

Ясно бе на всички(без Наруто), че такова чудо няма.

И такова няма.

Петре, напиши какво целиш, а не хлапетийте да се упражняват на твой гръб. 

Силен , производителен компютър ,който да не се нуждае от смяна дълго време и да ми върши работа както през работно ,така и през свободното ми време .

Явно съм от ония лапни-шарани щом съм скочил на този процесор . Странно е как с такива характеристики ,не става за нищо или аналога му е едва ли не някой двуядрен процесор...

Работя със програми като Photoshop ,CorelDraw

Когато играя ,желая и да стриймвам .

Отвреме навреме ми е нужно и рендване.

Редактирано от Petar Kalchev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако споменеш и бюджета и след 3-4 поста ще имаш отговор на въпроса ти.Така без бюджет бих ти препоръчал само сериозно да избягваш двуядрените процесори. Независимо дали за работа или за игри. Чесно казано дори и двуядрени с HT са малко компромис(визирам вездесъщия i3-6100,който стига за всичко)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре си харесал този процесор  Intel Xeon Processor E5-2650

Но той е за сокет 2011 и дънните платки са скъпи, предполагам гледаш втора употреба но въпреки всичко тези дънни платки са скъпи и по-трудно се намират.
По-добре пиши наистина колко пари си предвидил за този ъпгрейд и може би може да се измисли нещо друго, не мисля че има смисъл точно от тези ксеони за твоите цели. По принцип като се търси цена производителност и не ти трябва вградено видео слагат от тези ксеони :Intel-Xeon-E3-1230-v5  Те са за сокет 1151 т.е. масовия сокет и предлагат 4 ядра и 8 треда. По-старата версия  Xeon E3-1230 v3 са за за по-стария сокет 1150.(т.е. v5 e за новия а V3  за по-стария). Също важен е и кода, от 1230 нагоре са с 4 ядра и 8 треда като i7 а по ниските например 1225 са с 4 ядра но и с 4 треда като i5.
Така че ако търсия втора ръка гледаш ксеон 1230 и според версията сокета и дънната платка. Но тези ксеони се взимат когато са ти нужни повече ядра.

Но за твоите цели май няма нужда  i3-6100 ти е достатъчен а i5-6xxx предостатъчен

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид абсолютно всичко, ще ти трябва доста голям бюджет за който не вярвам даже че очакваш да чуеш. Но кой знае може и да имаш парички.

Като трябва да приготвиш минимум 2500лв. за старт! 

Става дума за сокет 2011-v3 като най евтиния процесор ти е 823лв.  i7-5820K, 3.3GHz, 15MB, BOX, LGA2011-V3 а дъното е 420лв. минимум две по 16гб рам двуканални по възможност! в най лошия случай две по 8гб отново двуканални.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Slavqn BG
      Здравейте! Наскоро си смених рам паметта и компютърa не се стартирва. Начина по който се пуска компютърa е че трябва преди всяко пускане да се изкарва и вкарва  рамта за да може да се стартира. Рамта е на Patriot Viper 2x8 GB Kit (16GB) 3600MHz . Дъното ми е на MSI H310M Gaming Plus което подържа до 2666Mhz. След ъпдейтване на BIOS-a продължава да прави този проблем. Ъпдейтнат е до версия  - E7B28IMS.190
      Благодаря предварително и се извинявам ако вече има подобна тема.
    • от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване