Премини към съдържанието
NerdyBurdy

Проблем, със някои wdiget-и на GTK тема.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Опитвам се да преработя една GTK Тема, да изглежда по мой вкус. Темата се казва "Yosembiance", изтеглил съм 1.1 версията за Ubuntu 14.10, но я ползвам на Ubuntu 14.04, не мисля, че това предизвиква някакъв проблем.

Целта ми е да сменя акцентният цвят от оранжево да стане  ето този цвят #9E9EB3. Ето стъпките кои съм направил за да стане това:

• gksudo gedit Yosembiance/gtk-3.0/gtk-main.css промених стойноста на selected_bg_color от оранжево на #9E9EB3 и сейвнах файла.
  • gksudo gedit Yosembiance/gtk-3.0/settings.ini промених стойноста на nselected_bg_color от оранжево на #9E9EB3 и сейвнах файла.
  • gksudo gedit Yosembiance/gtk-2.0/gtkrc промених стойноста на nselected_bg_color от оранжево на #9E9EB3 сейвнах файла.
  • Във Yosembiance/gtk-3.0/assets  папката промених пекселите на всички иконки, които имат оранжево на #9E9EB3, чрез Photoshop. 
  • Преработих някои иконки във Yosembiance/unity.

Проблема

Някои widget-и, имат миксирани цветове от #9E9EB3 и оранжево и не знам кой файл трябва да модифицирам за да оправя проблема. Не знам точно как се наричат такъв тип widget, но само тези widget-и, които представляват една линия която може да се настройва, чрез мишката имат такъв миксиран цвят от #9E9EB3 и оранжево.

Ето линк със темата, която съм модифициралЦъкнете тук.
GW3dM.png

hagVw.png

ПС: Ако някой може да каже как се наричат този тип widget-и също ще е полезно. Предполагам има някакво име както различните бутони имат имена. Пример: "ComboBox" "CheckBox" "TextBox".

Редактирано от NerdyBurdy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.