Премини към съдържанието
JamesDean

Въпрос-как да избера коя от двете видеокарти да работи

Препоръчан отговор

Здравейте , първо се извинявам , ако темата не е за тук . Бих искал малко разяснение по въпроса с двете видеокарти на една машина , защото съм доста "бос" в тази област и като цяло с техниката . Прикачил съм и снимки да видите за какво става дума , ако не усепя да обясня добре . Та така .. когато пусна Everest-a и ми излиза , че имам две видеокарти , едната Intel , другата Nvidia . После като дам десен бутон на десктопа и от там Nvidia Control Panel ми излиза някакви опции за настройки , които са ми напълно непонятни . Ще може ли да ми кажете , как да си настроя по мощната видео карта да ми работи или пък те двете работят паралелно ?! Не знам . Просто , ако може да ми дадете информация как да ги направя нещата , да ми работят оптимално . Играя една игра само (дота 2)  , ако има значение де . Останалото време си ровя клипове и фейсбук . Ето ги снимките . 
http://prntscr.com/arjtb0 - тези настроийки не знам как и какво да пипам  ,ако може малко помощ .
http://prntscr.com/arjto7  http://prntscr.com/arjtwh  - това е от Everesta < защо аджеба имам 2 интел и един нвидиа ? .. 

Обяснил съм доста малоумно , така че , ако имате питане , давайте . Благодаря на всеки отзовал се . Основната ми идея , да се обобщя , е ,че искам да направя така настройките че да имам максимална ползва от картите . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на първата снимка цъкни на program settings и там настрой играта да ползва по-мощната карта(колегите да кажат коя).

картите ти са две,аз съм с една,но и на мен на втората снимка ми показва две еднакви.

п.п.ползвай AIDA64 вместо евереста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички съвременни процесори имат вградени видеочипове в тях. Съответно при лаптопите даже не се сещам за процесор без видеочип. Слага се външна карта, когато се изисква повече графична мощност. В случаят с вашият лаптоп е почти без значение коя видеокарта ще използвате, тъй като външната е съвсем малко по-добра от вградената. Линк. Не съм настройвал Нвидиа видео, да се зарежда вместо вграденото на лаптоп, но в интернет има тонове информация по тоя въпрос. Лесно може да я намерите.

Като насока - При АМД видеокартите се избираше от един списък с програми, коя да стартира на по-мощното външно видео. Вероятно е нещо подобно. Само в скоба ще добавя, че на някои от първите модели лаптопи с вградено и външно видео, вграденото видео е забранено фабрично и независимо от настройки се ползва само външното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на Nvidia софтуера избери всичко да се управлява от Nvidia картата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При интел + интел HD + Nvidia нещата са така при лаптопите.

Операционната система по подразбиране си работи с интел HD. Аз съм на мнение че това е достатъчно. Ако искате да стартирате нещо с Nvidia, просто десен клик с мишката върху иконката на софтуера или играта и изберете nvidia картата.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.