Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам въпрос за батерията на лаптоп.Показва 100% че е заредена и като махна захранването работи 5-10 мин и изгасва.Преди на 10% предупреждаваше че остават и  не гасне.Зарежда се за 20-25 мин до 100%,така показва.AIDA-показва 94% степен на износване.Няма още 2години лаптопа,от батерията ли е или нещо друго.Признават ли гаранция,ако е от батерията.При включено захранване не гасне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От батерията е, тя се води консуматив, няма гаранция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, SIMO70 написа:

от батерията ли е или нещо друго.

Батерията просто си заминава.Износването се получава предимно от честото използване на батерията.Ако една година,всеки ден се разрежда и зарежда отново е достатъчно за да свърши по този начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, SIMO70 написа:

Здравейте,имам въпрос за батерията на лаптоп.Показва 100% че е заредена и като махна захранването работи 5-10 мин и изгасва.Преди на 10% предупреждаваше че остават и  не гасне.Зарежда се за 20-25 мин до 100%,така показва.AIDA-показва 94% степен на износване.Няма още 2години лаптопа,от батерията ли е или нещо друго.Признават ли гаранция,ако е от батерията.При включено захранване не гасне.

Колега от батерията е, аз имах същия проблем отидох в един сервиз измериха батерията и беше заминала. Сервиза беше нещо от сорта на "batteryland".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батериите на лаптопите и най-вече на тези от бюджетните серии се износват изключително бързо. Даже вероятно в гаранцията ви пише, че батерията е с 6 месеца гаранция (или най-много 12), а целият лаптоп е с 2-3. В момента само на бизне серии и много скъпи лаптопи могат да се срещнат добри батерии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заминала си е тази батерия .А какъв е лаптопа ,ако си решил да взимаш нова батерия все пак ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,явно ще се купува батерия.Като не ми трябва батерия,да я вадя ли и да карам на захранване само.Така ще се запази ли като е извадена и като ми трябва да я слагам.

fujitso-simens

Редактирано от SIMO70 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точния модел на лаптопа ,трябва да има номер .Не я вади ,все едно да си вадиш батерията на телефона като не го ползваш :) .Батериите са консуматив ,има определен цикъл на заряд и разряд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P\N CP567717-01-това пише на батерията.

CP5677170101120901120523501711

Product №FPCBP331

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симец тука ЛИНК .............скъпичка е обаче

Тук е по-евтина но не знам дали е оригинална или заместител  ЛИНК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората е с повече капацитет: 5200mAh ! Т.е. по издръжлива от оригиналната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.