Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте взех си стойка за кофички и набирания , с нея ми пратиха и анкерни болтове но мога да я монтирам само в бетон.Може ли да ме посъветвате как да я монтирам в тухла, и да е здраво защото трябва да отнася доста напрежение, самия аз съм около 100 кг  а понякога и слагам тежест на краката .Посъветваха ме да сложа цимент около анкерните болтове в дупката и да изчакам да стегне, и след това да монтирам стойката, ще го пробвам но искам да попитам някой който по разбира.Благодаря ви много !

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне една снимка да беше сложил на стойката !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, BMW Маниак написа:

Поне една снимка да беше сложил на стойката !

Извинявам се ето . Размери 50 см. диаметър на тръбата 32 мм. Отворите са 10мм.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с тия рамена и килограми де спомена и на бетонна стена не съм сигурен дали ще ти държат анкерните болтове а за тухлена просто забрави.

Зад стената имаш ли достъп ? В смисъл обратната страна на стената в комшиите ли е ?

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам достъп да . Да пробия дупка през стената и да ги захвана с по дълги болтове от другата страна, така би трябвало да издържи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, stoian32 написа:

Имам достъп да . Да пробия дупка през стената и да ги захвана с по дълги болтове от другата страна, така би трябвало да издържи.

Е ще има и някои допълнения ! Хубаво е да сложиш зад стената някакъв по широк профил през които да ти минат шпилките за стягане а отпред дебела листова ламарина поне 3-4 мм. Аз поне така бих го направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

Е ще има и някои допълнения ! Хубаво е да сложиш зад стената някакъв по широк профил през които да ти минат шпилките за стягане а отпред дебела листова ламарина поне 3-4 мм. Аз поне така бих го направил.

За да не се впият болтовете в стената когато видят зор ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, stoian32 написа:

За да не се впият болтовете в стената когато видят зор ли ?

Именно! Не се подлъгвай на тухла да разчиташ на дебели шайби отзад. Сложи ми някой П образен профил ако не гониш естетика от задната страна на стената. А от предната страна подложи преди стойките листова ламарина 3-4мм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, BMW Маниак написа:

Именно! Не се подлъгвай на тухла да разчиташ на дебели шайби отзад. Сложи ми някой П образен профил ако не гониш естетика от задната страна на стената. А от предната страна подложи преди стойките листова ламарина 3-4мм.

От другата страна има гардероб така че няма дори да се забележи.Да добра е идеята и така ще е най-сигорно че няма да се счупи докато съм на нея.И аз си мислех за този вариант то реших да попитам.Но нямаше да се сетя за по широки профили за по голяма сигорност .Благодаря ви много.

Стената е широка 55см дядо някога явно е държал на масивната конструкция.Ще ми трябва доста дълга шпилка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, stoian32 написа:

Стената е широка 55см дядо някога явно е държал на масивната конструкция.Ще ми трябва доста дълга шпилка.

Това ти е варианта. Шпилката едва ли ще е проблем да се намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, stoian32 написа:

От другата страна има гардероб така че няма дори да се забележи.Да добра е идеята и така ще е най-сигорно че няма да се счупи докато съм на нея.И аз си мислех за този вариант то реших да попитам.Но нямаше да се сетя за по широки профили за по голяма сигорност .Благодаря ви много.

По магазините за строителни материали има различни диаметри шпилки готови с резба с дължина 1 метър. Купуваш си 6 броя , които ще са около 9-10 лева и  гайки за тях, които се продават отделно. Но слагай минимум по две гайки, щом силата ще е толкова голяма. Не забравяй пред самите гайки да сложиш и по една шайба, за да можеш лесно да навиваш самите гайки. Диаметрите са от 4 мм до 24 мм.

019 ANS 281.jpg

e5540a6cfb861835b460e62fcc0dcc33ddfe573c.jpg

tige-filetee-pas-trapezoidal-m32-x-600-x-1500mm-acier-e24-1.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и така наречения ,,химически'' анкер(полиестерна или епоксидна смола ),който запълва част от кухините в тухлите и същевременно държи основната шпилка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите днес взех материалите . Пробих стената сложих по 2 гайки и широки П образни планки през който минаваше шпилката и една широка и дебела шайба пред болтовете.От мойта страна преди да сложа стойката сложих парче ламарина около 5мм и пак 2 болта и по една П образна планка за всеки случай и пак по една шайба , натегнах с нечовешка сила .И стана ужасно стабилни са . Сложих щанга около 200 кг върху тях за проба , не мръднаха ужасно стабилно е дано и да остане така. Благодаря ви ужасно много !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Виждам, че станах за подигравка.Моля темата да се изтрие.Няма да давам повече акъл.
      Идеята беше да помогна с каквото мога.
    • от ivanov11
      Здравейте,
      бих искал да се посъветвам с вас за закупуване на нов компютър, който да е до 3 000 лв. Компютърът ще се използва само и единствено за монтаж. Към цената не влиза монитор. Бих искал да има здраво захранване и добро дъно, тъй като в даден момент може да се наложи да ъпгрейдвам конфигурацията. Относно монитор съм се насочил към 34'' на LG, който е UltraWide Screen. Бих искал да има 4TB хард, 256 SSD. Рам паметта не съм сигурен, че 16гб ще е достатъчно, но може отначало да сложа 16, а да има слотове за допълнителни платки.
      Общо взето е това.
      Благодаря!

• от izashev
      Купих си от промоция на еМаг инверторен климатик от горната марка и още не е монтиран. При ваденето му от кашоните не открих никъде захранващ шнур, нито към вътрешното нито към външното тяло. Промоцията е с включен монтажен комплект. В придружаващите го упътвания (които изненадващо бяха и със съдържание на български) не е указано от къде следва да се захрани цялата машина. По подразбиране следва да е от вътрешното тяло, но разпитвайки "майстори" на климатици твърдят, че следва да е от външното. Разглеждайки схемите залепени от вътрешната страна на капачките отвън и вътре не намирам логика да е отвън след като клемите за L и N се свързват с приложения монтажен кабел в паралел.
      Ще съм благодарен ако някой ми отговори възможно скоро след празника, че ще дойдат монтажниците към 4.1.18 и искам да съм наясно.
      Желая на всички съфорумници весело посрещане довечера на НГ!

• от whitegambit
      Здравейте, дали бихте могли да ми дадете малко съвет и предложения
      Постоянно си троша микрофоните и проблема не е само с евтините. Използвам го предимно за разговор или в караоке сайтчетата от настолния си компютър, но след 2-3 месеца все започват да пръщят и да не се чува нищо от мен, освен досадно статично бучене. Най вероятно прекъсвам кабелчетата някъде, че стоя на повече от метър и половина от компа и обикновенно има кабели навсякъде. Иска ми се да си взема някаква телескопична стойка, захващаща се за самия монитор и с възможност за разпъване и прибиране. Уви не намирам нищо, имам спомен че съм виждал подобни някъде, но не се сещам въобще какво да потърся (чичо гугъл ми препоръчва само студийни микрофони :/ ). Предварително тенк ю за отделеното време
    • от plmen88
      Някъде в България да се продава подобна стойка? Ако не е нова, то поне втора ръка -  http://www.wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-t300rs--tx--tmx-and-t150-racing-wheels---deluxe-v2
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.