Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще помоля който разбира от подобен тип задачи, да ми помогне с решението на ето тази:

Зад. Да се получи краен автомат, разпознаващ езика, определен от ляволинейна граматика: 

Г=<{S,A,B};{0,1};S; { S -> A101 | B010; A->A1|0; B->B0|1 }>

Задачата може и да не е кой знае колко сложна на пръв поглед, проблемът съм аз и това че мразя всичко свързано с математиката, ще си го призная публично.

Редактирано от Klimbetza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Dancho^94
      Здравейте, съфорумци. Чудих се къде да излея мъката си и реших да го направя в IT-форум. Знам, че няма да съм нито първия, нито последния; целта ми не е и да се заяждам с някого и да се правя на "дръж ми шапката" или "виж ме кой съм аз". Затова направо към въпроса: Как да убедя, човек, който пише на маймуница, че не е редно да го прави, особено такъв, който се изкарва патриот в мозъка на костите си; такъв, който твърди, че е по-бързо и по-лесно; такъв, който допуска безбожно елементарни и много на брой правописни грешки не само докато пише, но и докато говори даже (както и да звучи това); някой, който наистина твърди, че няма смисъл, защото "така или иначе всички го разбират"?... Да не продължавам да изброявам. Всички се досещате. Уча във ВТУ, заобиколен съм от уж интелигентни момчета и момичета. Често обаче се стига до там, че като кажа на някого, че следвам и едва ли не трябва да се засрамя, защото "то сега кой не следва, всеки е виШист". И защо се срамувам ли - защото са прави! Един български народен представител преди няколко месеца каза, че "... 80% от българите са дебили и не знаят как да се подпишат...". Всички се сещате за кого става въпрос, но ще избягвам да политизирам темата, така че няма да споменавам имена. Лошото, е че почвам да си мисля, че тия 80% не са завишени, а напротив - смекчени са като цифра. Навсякъде около мен витае тотална неграмотност, включително от хора, които са високи постове, дори и в самия университет. Споделял съм с няколко човека това, но всички ми казват едно и също: "Смени си компанията, брат.", "Добре, какво правиш с тия?", "Зарежи! Едва ли ще постигнат нещо някога в живота си." и т.н. Има ли смисъл наистина да подтиквам хората да пишат чисто и просто нормално? Да, не всеки се ражда с правописен или дори тълковен речник под ръка, на малко от малко, мама му стара... Може би в мен е проблема, не знам. Но със сигурност гледам да не се заяждам току-така. Не съм скандалджия (освен, когато се налага). Не знам какво да им казвам на такива хора. Дайте идеи. Моя речник явно не е толкова богат, че да се наема да ги убеждавам.
    • от n.miroslavova
      Какво точно означава или от къде произлиза частицата "се" и защо я използваме за всички видове род и число - аз се събудих, ние се събудихме, не ми се спи.. и т.н. Един чужденец ме пита и направо не знаех как да му обесня, при положение, че даже и на мен не ми е ясно  
    • от JusttRelaxx
      Здравейте!

Извинете ме за некомпетентността ми, но все още съм нов в сноубординг-а

Попадна ми един доста стар (но и безплатен
      )сноуборд.

Проблема е, че автоматите му са доста странни и нямам идея как се слагат.

Aвтоматите са подобни на тези
      http://bit.ly/zVwP8U

Моля, кажете ми как точно се захваща крака за тези автомати..

Трябват ли ми по-специални обувки (до сега съм карал бордове с обикновенни автомати и със ботушите ми, които не са за борд)...

Благодаря ви предварително
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.