Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Чувам всякакви мнения за кв. Дружба 1, които са доста противоречиви. Предимно от хора, които не живеят в този квартал. Затова искам да се обърна към хора, които живеят там, с по-адекватно мнение. Ако има такива тук, молбата ми е да споделите как ви се струва локацията на блок 23. 
Всеки ден ще ми се налага да ходя към центъра и да използвам метрото, а може да има вечери, в които да се прибирам в по-късни часове. Въпросът ми главно е - безопасно ли е за момиче? Има ли автобусна спирка близо до блока? 
Благодаря много на всеки отзовал се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал Надежда, много по хубав, удобен и приятен за живеене квартал а цените на имотите са горе-долу същите като на Дружба.

За Дружба освен че е близо до Христо Ботев(квартала), е и доста отдалечен от центъра.

Вече за останалото да каже човек живеещ там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bubbles написа:

Аз бих ти препоръчал Надежда, много по хубав, удобен и приятен за живеене квартал а цените на имотите са горе-долу същите като на Дружба. 

Ти пък направо я прати там, дето освен, че ще изнасилят бързо момичето, после и ще го ограбят качествено.

пп. Не знам кой ти ги говори тия за двата квартала, но явно не живее и в единия и в другия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, algor написа:

...

Аз живях в Надежда (срещу гробищата) над 4 години и си ми харесваше и не ми правеше такова ужасно впечатление... Само дето беше на 15мин от метрото.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години Люлин и Надежда бяха едни от най-опасните квартали и съм бил свидетел на доста неща.

Честно казано в последните 4-5 години нямам поглед и в контекста на това може би изказването ми е малко пресилено.
Близостта до метрото също си оказва положително влияние (предполагам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, algor написа:

Преди години Люлин и Надежда бяха едни от най-опасните квартали

Възможно е и още да е така - не знам дали има статистика - просто особено Надежда не ми правеше такова впечатление - може би е важно и коя част. А аз сега живея в Люлин по свой избор - обаче съм на 2мин от метрото :D

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Ти пък направо я прати там, дето освен, че ще изнасилят бързо момичето, после и ще го ограбят качествено.

пп. Не знам кой ти ги говори тия за двата квартала, но явно не живее и в единия и в другия.

Миии да кажем че аз леко съм се родил в Надежда, ся отдавна не живея там, но квартала е добър в сравнение с голяма част от другите квартали на София, включително Дружба.

Ся то навсякъде може да ти излезе късмета да те изнасилят и/или да те ограбят, щото боклуци навсякъде има, дори в моя квартал който се води хубав да не кажа най хубавия.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Bubbles написа:

моя квартал който се води хубав да не кажа най хубавия.

Е кажи кой е, пък автора ще си преценява сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Bubbles написа:

Миии да кажем че аз леко съм се родил в Надежда, ся отдавна не живея там, но квартала е добър в сравнение с голяма част от другите квартали на София, включително Дружба.

Ся то навсякъде може да ти излезе късмета да те изнасилят и/или да те ограбят, щото боклуци навсякъде има, дори в моя квартал който се води хубав да не кажа най хубавия.

Да. наясно съм, че в София се случват подобни работи, пък и не само там - навсякъде. Едва ли има място/квартал/град, където да отидеш, и да си изолиран от всякакви неприятни неща. Идеята ми с този пост беше да попитам дали в Дружба действително има много цигани, чувате ли там да се случват често инциденти и т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз живея в Дружба 1 от 2 години.

Изключително спокойно и приятно за живеене място. :) Особено до езерцето, аз съм там. Има си паркове, поддържани са. Цялата "икономическа мощ" е събрана на едно място ( магазини от всякакво естество, аптеки, пазарчета, заведения, детски градини.)

Колкото до ромското общество, са особено тихи и спокойни, всеки ден минавам през техните жилища. Най-вероятно защото районното е на 100 метра от тях.

Доволни сме за момента и не бих сменила кваартала за нищо.

Ако те инетерсува нещо дрго конкретно, питай.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, algor написа:

Е кажи кой е, пък автора ще си преценява сам.

Иван Вазов. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.