Премини към съдържанието
rado99

Проблем с Ethernet адаптера

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с Ethernet адаптера, а той е, че постоянно трябва да disable/enable от Настройките на адаптерите за да работи. При Wireless връзка нямам този проблем. Лаптопът е от подписа ми, Acer Aspire V3-571g, а ОС-Windows 10. Използвам рутер, но и с директна PPoE връзка имам този проблем. Драйвери не съм теглил, имаше ги вградени, а и официалният сайт няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реинсталирай адаптера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От ОС и драйвери е това..

Аз на една ос с едни драйвери ако дам дисейбъл на ададаптера и се шътдаунва десктоп машината.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, simtech написа:

Windows драйвери или други драйвери ползваш?

Windows-ките, но под Ethernet connection ми изписва Qualcomm Gigabit Ethernet, т.е го открива...

преди 10 часа, ExaFlop написа:

Реинсталирай адаптера

Какво имаш предвид точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Свали си драйвера за мрежовата карта от производителя, преди да инсталираш сваленият драйвер, деинсталирай и изтрий всички настройки на настоящите драйвери от девайс мениджъра..

При свалянето трябва да се съобрази с операционната система и битовете.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечера на устройства десен клик по мрежовата карта и избираш Uninstall, рестартираш и след рестарта системата ще инсталира отново драйвъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря момчета, изтеглих си драйвера от официалният сайт на Broadcom, инсталирах го от device меринджея, и се оправи, но за жалост осъзнах, че вградени драйвери на Windows 10 за този тип мрежови карти сами по себе си са дефектни, защото попаднах на много теми в чуждестранни форуми, за проблем, сроден на моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.