Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предложете линкове за измерване на международната скорост, примерно подобни на българският http://mirrors.unixsol.org/., които нямат ограничения на трафика или колко сесии ще направя от тях.

nvidia.com и amd.com стават, но търся още.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.speedtest.net и си избираш чужд сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога, модераторите бяха на по-високо ниво. 

Моля, все пак ако някой има интересни линкове да ги сподели. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти па какви претенции имаш? Има търсачки, търси си. Никой не ти е длъжен.

Да не би да плащаш гарантиран международен канал? Ако да, то ще знаеш отговора и няма да питаш тук

След като си на битов негарантиран какво следва? Обявена ти е скорост ДО <колкото е по тарифата ти> И обикновено има международна скорост до първи хоп, примерно Хамбург и нататък нищо не е гарантирано, особено до другия край на света.

От мен да мине http://realspeed.co.kz/

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам претенции към интернет фирмата си. Нямам и към някой друг.

Този форум е за взаимопомощ, потърсих сам, не намерих и се допитвам. 

Ако никой не желае да откликне, няма проблем.

Тези тестери, скенери и други подобни сайтове не дават ясна представа за връзката. За това и дадох пример, какви точно сайтове търся, за да не се напълни темата с линкове от рода на speedtest.net

Като се има предвид, че много хора разпитват във форума точно такива въпроси - смятам, че ще е полезна за всички.

Темата ми е обвързана с въпроси за линкове и скорости, а не за договорните ми отношения с фирмата. Не влизай в техните ботуши, да не ти се окажат големи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да измериш точна международна скорост, тъй като тази скорост не зависи само от твоя интернет доставчик. Най точния вариант е от другата точка да ти дадат възможност за директен download и тогава може да видиш , каква е скоростта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шегаджия, Sheky  ей ся штъ нахрани (виж по-горе)  :ph34r:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Няма как да измериш точна международна скорост, тъй като тази скорост не зависи само от твоя интернет доставчик. Най точния вариант е от другата точка да ти дадат възможност за директен download и тогава може да видиш , каква е скоростта.

Точно това имам предвид и аз. Директен даунлоуд. Примерно ftp. Я с линукс, я с нещо друго... каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Благодаря, ExaFlop,

Всъщност само вторият линк мога да отворя, но точно за това говоря. Аз току що се сетих и за www.kali.org, който отговаря на всички изисквания. 

Вариант е да теглиш iso и локално да мериш. Примерно от debian:

http://cdimage.debian.org/debian-cd/8.4.0/amd64/iso-cd/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият линк е ftp - пробвай с ftp клиент. Примерно WinSCP  или FileZilla...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, ще ги разгледам по обстойно, когато си седна на компютъра. В момента съм на една щайга.... няма значение.

Пак Благодаря. Ако и други се сещат, неща споделят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sheky написа:

Всъщност само вторият линк мога да отворя, но точно за това говоря. Аз току що се сетих и за www.kali.org, който отговаря на всички изисквания. 

Вариант е да теглиш iso и локално да мериш. Примерно от debian: http://cdimage.debian.org/debian-cd/8.4.0/amd64/iso-cd/

И това не винаги е вярно (меродавно - по-точно). Навремето, когато скоростта в БГ беше в килобитове (у дома 256 Kbps) ми се е случвало да свалям директно от сървър с моментна и средна скорост 5-600 Kbps. Понякога - от сървър на глобален доставчик - регионалния не ограничава. Ама към следващия пак си е "дърво"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.