Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

Мисля да си взема нови слушалки, тъй като сегашните ми (Phillips SHM1900/00) вече сдават багажа след близо 3 години работа. Искам да си взема нещо по-качествено (като звук и изработка), тъй като слушам музика доста време от денонощието :) Бих искал слушалките да покриват напълно ухото и по възможност кабела да е от едната страна. 
Гледайки спецификациите на сегашните ми, виждам, че са с 40mm мембрани и са от затворен тип, т.е. искам да си взема отново такива. Бюджета ми е до 150 лева. Ще се радвам на предложения от по-запознатите :)

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери си реномирана марка за слушалки,за да усетиш че слушаш качество:Sennheiser

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ще е източника на сигнала (pc , телефон предимно или как) ? Усилвател имате ли ?

http://www.musicworld.bg/bg/m_4440000/i_48900/Audio_Technica_mics_headphones_ATH_M30X.html - Audio technica m30x.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Julius Decimus написа:

Какъв ще е източника на сигнала (pc , телефон предимно или как) ? Усилвател имате ли ?

http://www.musicworld.bg/bg/m_4440000/i_48900/Audio_Technica_mics_headphones_ATH_M30X.html - Audio technica m30x.

Източника е компютърни колони с усилвател. Иначе тези наистина ми харесват, поне на външен вид :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и други - http://www.musicworld.bg/bg/m_1380000/i_45950/SHURE_SRH440_Professional_Studio_Headphones.html

Като цяло ако не бързате с покупката , влизате да речем тука - http://www.head-fi.org/a/head-fi-buying-guide-over-ear-headphones - разглеждате какво ви харесва и четете ревюта. Има много модели и няма как да постнем всичко в темата. А може и да ви харесват съвсем различни модели от тези. Най-добре разгледайте какво на вас ви харесва , спрете се на 2-3 модела и питайте за тях. Добре ще е също тъй и да има къде да чуете на живо каквото сте харесали.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Julius Decimus написа:

Ето и други - http://www.musicworld.bg/bg/m_1380000/i_45950/SHURE_SRH440_Professional_Studio_Headphones.html

Като цяло ако не бързате с покупката , влизате да речем тука - http://www.head-fi.org/a/head-fi-buying-guide-over-ear-headphones - разглеждате какво ви харесва и четете ревюта. Има много модели и няма как да постнем всичко в темата. А може и да ви харесват съвсем различни модели от тези. Най-добре разгледайте какво на вас ви харесва , спрете се на 2-3 модела и питайте за тях. Добре ще е също тъй и да има къде да чуете на живо каквото сте харесали.

От гледна точка на аудиото търся слушалки с възможно по-широк спектър за дълбок и мек бас и отличаващи се високи честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да се пазариш с този човек Grado SR60- може да ти ги намали, а и дава не лош подарък към тях, здължително с възможност да се тестват.

Макар че са с два кабела и отворени- което не отговаря на твоите първоначлни изисквания, но може да се пренебрегнат в името на звука.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pazaruvaj.com/slushalki-c3109/sennheiser/hd-449-p58550683/#opisanie  Тези също стават като за парите които можеш да дадеш.

Аз ползвам HD598 от няколко години и съм изключително доволен, но са отворен тип. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Superlux hd330 (също добри) - http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46251/Superlux_HD330.html

900x900px-LL-3c5ed4e4_millanhd-330.jpeg

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Julius Decimus написа:

Това съпротивление,което им дават на тези -150 ома,означава че трябва да има специална звукова карта с предусилвател.Т.е. направо в компютър,телефон или друг източник,ще свирят слабо.От предложените до тук,тези са за последното място.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега съм се спрял на тези два модела , готов да направя малко компромис с цената и евентуално да вдигна малко бюджета:
ATH-M40X
ATH-AVC500
като някак си вторите ме изкушават страшно много заради големината на говорителите и заради много широкия спектър (10Hz - 25 kHz);
Чудя се какво предимство дава неодимовият магнит на първите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих избрал вторите ,500. Наушника е по-голям,съответно са по-удобни. По-големия говорител обикновенно ще даде по-ясен звук,без кривене или пращене ако ги усилиш МНОГО. Това обаче няма как да стане от телефон или от PC без усилвател. Заради удобството препоръчвам вторите. Но...да се има предвид ,че м40 е от студио монитор серия. Би следвало да са с малко по-детайлен звук спрямо 500. И все пак...почети за сравнение между тия модели..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Julius Decimus написа:

Бих избрал вторите ,500. Наушника е по-голям,съответно са по-удобни. По-големия говорител обикновенно ще даде по-ясен звук,без кривене или пращене ако ги усилиш МНОГО. Това обаче няма как да стане от телефон или от PC без усилвател. Заради удобството препоръчвам вторите. Но...да се има предвид ,че м40 е от студио монитор серия. Би следвало да са с малко по-детайлен звук спрямо 500. И все пак...почети за сравнение между тия модели..

Като цяло не слушам толкова силно музика, а и не съм от тези, които целенасочено тормозят техниката. Освен това слушам с VLC, като съм му направил звука да не превишава определено ниво и да усилва плавно, с малка стъпка, както и ползвам някои от неговите аудиокомпоненти (stereo enhancer, параметричен екулайзър и компресор, благодарение на който се старая да орежа пиковете и да изкарам възможно най-добър звук, доколкото може от колоните).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! :)

Последно си харесах тези слушалки и ги поръчах през въпросният сайт, където е указано, че са по заявка, която се изпълнява до 30 работни дни. На следващият ден ми се обаждат и ме сюрпризират, че заявките към Behringer се правят периодично и на нещо като пакети и съвсем наскоро са имали такава, в която няма слушалки от този модел. По тази причина следващата им заявка е чак след 3 (!!!) месеца и ми казаха, че мога да откажа или да си избера нещо друго. Сценария за мен е изключително непрофесионален и несериозен и се интересувам има ли други места в България, от които мога да си ги намеря или заявя?

Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка успях да уредя покупка на Shure SRH440 и вече съм собственик на един комплект от тях :) Учудвам се как студийни слушалки, които уж са предназначени за мониторинг, могат да извадят толкова много бас, при все че съм изключил всички корекции :) Но съм доволен :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре. Поздрави и приятно ползване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎5‎/‎22‎/‎2016 at 23:31, HotMusicFan написа:

В крайна сметка успях да уредя покупка на Shure SRH440 и вече съм собственик на един комплект от тях :) Учудвам се как студийни слушалки, които уж са предназначени за мониторинг, могат да извадят толкова много бас, при все че съм изключил всички корекции :) Но съм доволен :) 

Честито! Слушалките са добри, но няма какво да се чудиш за звукът. Слушалки с добра линейност са от 400 лв. нагоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/26/2016 at 14:57, AGD написа:

Честито! Слушалките са добри, но няма какво да се чудиш за звукът. Слушалки с добра линейност са от 400 лв. нагоре.

Благодаря! :)

Знам, че наистина качествените слушалки са от 400 - 500 нагоре, но просто не мога да отделя такъв бюджет. Иначе, upgrade-a спрямо предишните е огромен, но за жалост трябва да продължа да използвам корекции, най-вече на високите, защото и тези, въпреки че ги възпроизвеждат много по-ясно, ги омазват със средите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварям отново темата, тъй като си взех Shure SRH 440, от които като звук съм изключително доволен. Само че излезе един малък проблем - наушниците им се напукаха и то за толкова кратко време. Четох, че могат да се заменят с наушници на SRH 840 и на SRH 940 (които са даже велурени). Освен от официалния дистрибутор, от къде другаде мога да потърся такива?
HPAEC940

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се спрях на тези слушалки http://dice.bg/ministry-of-sound-audio-on-plus-bezjichni-bluetooth-slushalki-s-mikrofon-i-upravlenie-na-zvuka-za-mobilni-ustroistva-beli-item28158 . Те малко надвишават бюджета ми, но в този магазин ще има Black Friday с отстъпки над 50 процента на 25.11 , така че ще се възползвам да си взема качествени слушалки на изгодна цена. Какво мислите за тези слушалки? 

Редактирано от peshomiroslavov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са готини тези слушалки. И днес са с 90 лв. намалени, супер, ще си взема едни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.11.2016 г. в 19:30, peshomiroslavov написа:

Какво мислите за тези слушалки? 

Интересно,че като потърсих техническите им характеристики в други сайтове ,не открих такива!Вместо това просто пишат:„Безкомпромисен дизайн и професионални аудио характеристики.“Дизайна не изглежда  чак толкова безкомпромисен,а аудио характеристиките не се знае какви са.В общи линии не изглеждат като професионални качествени слушалки,а са предназначени за мобилни устройства.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На "перфектните слушалки" не им трябват технически характеристики. Тях славата и "безкомпромисният дизайн" ги продава.

За мен това са 300 лв. на вятъра. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Виждам, че станах за подигравка.Моля темата да се изтрие.Няма да давам повече акъл.
      Идеята беше да помогна с каквото мога.
    • от JayBird
      Здравейте! Преди година брат ми ми подари едни слушалки Jaybird freedom sprint, които са безжични bluetooth. Работеха много добре, нямах никакви оплаквания, но нещо спряха да се включват. Тогава ги бях разглобил, за да видя що е то вътре. Осъзнах, че едното кабелче се беше разкачило. Закарах ги на един сервиз където ги помолих да го запоят това кабелче, направиха го но само тази слушалка работеше и реших сега да намеря някой който се занимава дори малко повече от онези момчета в сервиза(все пак бяха сервиз за компютри и не се занимаваха със слушалки) да ми помогне поне да каже къде мога да се допитам за помощ, а пък ако има някой тук който се занимава със слушалки пак ще ми е от помощ. Също така някой ползвал ли е такива слушалки Jaybird?
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от 8bit
      Здравейте, накратко аз съм студент и пътувам доста (летя), до сега винаги съм ползвал тапи, за жалост евтини. Казаха ми, че на apple били доста добри, взех си ги но за жалост не са моят размер и пластмасата кара ушите ми да болят повече от търпимото (прекалено големи). Средно нося слушалки за не по-малко от 3 часа, понякога стигайки се до 6+. Може ли да ми препоръчате слушалки или тапи (не съм сигурен дали със слушалки ще ми е удобно да пътувам или евентуално да не ги прецакам без да искам въпреки, че си пазя техниката доста) до едно 100 лева (максимум 25 отгоре), като просто искам да са удобни за продължителна употреба (досега единствените, които са ми били неудобни са тези на apple, предполагам всички други са ми наред) и да имат бас (обичам си го, не мога без него) и качество на звука до колкото позволява този ценови клас. 
    • от Daniel Jordanov
      Търся слушалки до 50-60 тапи ако може с микрофон.Не съм bass-head и предпочитам да са балансирани.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.