Премини към съдържанието
sa6o

Проблем с TP-Link TL-WN722N

Препоръчан отговор

На скоро си взех ново PC и съответно му сложих TP-Link TL-WN722N. Проблема е , че периодично се дисконектва и след 4-5 секунди се конектва само. А примерно ако оставя PC-то включено през вечерта да тегли някоя голяма игра задължително по някое време спира напълно нета и после не се реконектва ако не рестартирам PC-то. Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кабел ли си свързан към рутера или безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

С кабел ли си свързан към рутера или безжично?

tplink-tl-wn722n.454A5022a-1024.jpg

Редактирано от Mr.Robot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с кабел, за да видим дали ще имаш същия проблем. На какво разстояние си иначе от рутера? Има ли прегради като тухлени стени? Какъв е обхвата на сигнала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с такова съм , което е показал Mr.Robot. Главния рутер е в другата стая , от която ме дели 2 метра коридор. За да пробвам с кабел от рутера трябва бая дълъг кабел да опъна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Mr.Robot написа:

tplink-tl-wn722n.454A5022a-1024.jpg

За такава джажа никога няма да дам пари имам от 5 години tp link 740 N никакви проблеми с сигнала ако се развали другия ми рутер ще е гигабитовия им вариянт само да намалеят още малко цените им , че 100 лв за рутер сега не ми се дават : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, emil644466 написа:

пробвай с последния драйвер http://www.tp-link.com/en/download/TL-WN722N.html#Driver

Там има само най-много за Windows 8.1 , а аз съм с 10. Изтеглих го все пак да го пробвам уж , но ми разархивира 3 файла , от които няма инсталационен. Как би трябвало да го инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко чертички е обхвата на рутера, с адаптера TPLINK.

Ако е на две примерно, може да е от лош обхват.

Позиционирайте рутера максимално високо от земята. И вижте дали ще има напредък.

Също, може да свалите програма wi-fi analizer (или подобно), ако имате смартфон с Andoroid, и да мерите обхвата, където се намира компютъра,

и в другите стаи (ако искате да има стабилен обхват).

При необходимост сменете канала на рутера, ако има доста рутера настроени на вашият канал.

Това пак ще Ви го покаже програмата анализатор за wi-fi сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, sa6o написа:

Там има само най-много за Windows 8.1 , а аз съм с 10. Изтеглих го все пак да го пробвам уж , но ми разархивира 3 файла , от които няма инсталационен. Как би трябвало да го инсталирам ?

Опитайте ръчно инсталиране на драйвера, през Divace Manager-а, като посочите пътя до папката с драйвера..

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, манго написа:

инсталира се от инфо файла

пп

кликаш десен бутон върху  *.inf  от изкочилото меню кликаш install , а после рестарт и си готов

варианта на Богатир е с включен адаптер, за да можеш да намериш устройството в диспечера на устройствата

Инсталирах драйвъра за Windows 8.1 64bit , тъй като няма посочена папка за Windows 10 предполагам 8.1 е най-близко и би трябвало също да става. Ще тествам и ще видя какъв ще е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, манго написа:

след като си инсталирал драйвър, очаквай в близките дни, микромеките да нахакат техен драйвър ...ъ-ъ-ъ... те така става при мен

Ще видя какво ще стане. Най-много накрая ако все така се дисконектва да сложа рутера в моята стая , а ттози TP-Link да го сложа в другата стая (където е сега рутера) на PC-то на нашите. На тях не им трябва нон стоп стабилна връзка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sa6o написа:

Точно с такова съм , което е показал Mr.Robot. Главния рутер е в другата стая , от която ме дели 2 метра коридор. За да пробвам с кабел от рутера трябва бая дълъг кабел да опъна. :)

С това си отговори на въпроса. Каквото и да правиш няма да имаш хубава връзка. 2 метра коридор и стени. Забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече няколко часа откакто сложих този драйвър , който каза emil644466 не се е дисконектвало. Вярно заради стените и т.н. сигнала не е много силен , но поне вече не се дисконектва. Ще видим до кога. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.