Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер : ) понеже последен UPDATE който правих на PC-to ми беше преди 5 - 6 години грубо казано може да се предположи на какво ниво е в момента... пък и честно казано вече не съм толкова навътре с частите и не ги следя от доста време поради факта че ме духна вятър в друга посока .... И ето че когато момента дойде за нова машина съм МНОГО БОС : (  реших да се върна и към друга моя МНООООГО голяма страст и това е GAMING-A като за целта съм отделил 2500 лв говоря за PC без периферия и монитор  

PS. SSD не ми е нужен за момента и ако може да споменете няква CD-DVD записвачка колкото да има :)

Редактирано от Cut X Kill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE 6144M GTX980Ti N98TWF3OC-6GD DDR5 PCI-E 3.0 

INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake 

KINGSTON 2 x 8GB DDR4 2400MHz HyperX FURY, CL15 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA100 

ASROCK B150M-HDV, B150, DDR4 2133, VGA, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, LGA1151 

SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  

Крайна цена 2 500 лв.

пс. Ако се вкарат парите в отключен процесор със скъпо дъно и охладител ще е за сметка на видеокартата (мрънкане за кутията и захранването също очаквам да чуя).

Ако ти се чака месеци за новите X80TI и смяташ че ще издържиш без видеокарта през това време няма лошо...

Записвачка са още 25-30 лв. а полза от такава в днешно време няма но ако ти трябва просто си купи най-евтината.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да прибяхвам до клок така че отключено не мисля че ще ми е необходимо : ) и понеже забелязвам че откъм процесори и видео игрите са ужас ... ако взема от видеото за сметка на ПРОЦЕСОР i7 на 4GHZ няма ли пак да е добре в случея или не си струва ? ( може да е тъп въпрос но с питане железни врати се отварят :P )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти е най-якия заключен процесор за сокета. По-скъпият отключен се продава без охладител та разликата в цената става значителна и не си струва ако няма да го мъчиш.

80 лв. ти е разликата в самия процесор без да броим парите за охладител.

http://ark.intel.com/compare/88195,88196

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско.. защото разпитвам доста за нещата в момента и доста хора ми казват че може да се резне малко от видео за сметка на CPU стига нали да не е някво фатално и много и затова питах иначе ако този процесор се държи прилично и след време говоря 2 - 3 год примерно поне до medium да подкарвам нещата ще съм доста доволен защото едва ли близките 5 г мисля да правя update. мерси за инфото : ))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 5 години няма да си помислиш за ъпгрейд, освен ако не излезе нещо невероятно което точи ресурси, а в това нещо не вярвам освен ако искат брутално да бутнат потребителя финансово. Което значи че няма как да стане.

За това че не се притеснявай, ми взимай конфигурацията и пляскай игри без да се боиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Греда ... там където съм сглобих 2 пц-та вече фирмата за тази конфиг ми обяви 2800 лв като ми казаха че захранването нямало даже и само за видеото да стигне.. проверих на още 2 - 3 препоръчани места но пак цената варира от 2600 до 2800 ... и всички мъцнаха за захранването any iadeas ?! + че сега видях дъното поддържа 2133 MHz RAM, вие сте избрали 2400 MHz.

Редактирано от Cut X Kill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Cut X Kill написа:

Греда ... там където съм сглобих 2 пц-та вече фирмата за тази конфиг ми обяви 2800 лв като ми казаха че захранването нямало даже и само за видеото да стигне.. проверих на още 2 - 3 препоръчани места но пак цената варира от 2600 до 2800 ... и всички мъцнаха за захранването any iadeas ?!

Захранване от 430 W за такава гейминг конфигурация е направо "смях в залата". С право са ти "мъцкали". Вземаш си ТОВА и си щастлив.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е напълно достатъчно за машина с консумация от 350W под товар а на другия въпрос се чудя има ли нужда въобще от отговор?

Очевидно цената и линковете са от определена фирма та защо гледаш в по-скъпи? Ако Скай не ти харесва алтернативата е Никем.

Това са двете фирми с най-малка надценка (сглобяването е безплатно) и очевидно навсякъде другаде ще платиш минимум 200 лв. отгоре при подобна сума.

Ако въпроса е че не си от София то доставката до вратата ти ще е около 30 лв. по-малко до офис на куриера и още по-малко при плащане по-банков път вместо при получаване.

пс. http://nikem-bg.net/cart/2203p1r2241p1r56696p1r2172p1r54300p1r56658p1r55002p1rf.html

Излиза малко по-скъпо понеже е с малко по-яко захранване не че е необходимо ама мир да има.

Видеокартата също е малко по-скъпа тъй като в Никем не е наличен модела на GB.

Ако се вземат 2 единични модула може да се спестят 7 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/8GB-DDR4-2133-KINGSTON/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С никем не съм работил до сега изцяло онлайн ли е или има и офис някъде ? а за тезу пари на 3 места удариха 1 и същи компоненти о.О

най вероятно ще се възползвам от никем-а

Clipboard01.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скай имат един а Никем няколко но говорим именно за офиси.

http://shop.sky.bg/index.php?route=information/contact

http://nikem-bg.net/kontakti.php

пс. Това от шота ти е много зле. От към производителност видеокартата е по-слаба. Между другото и струва над 300 лв. по-малко но като гледам плащаш същите пари все едно си взел по-скъпата.

Дъното е същата работа даже му липсва един порт например не че има значение но е и по-скъпо.

Захранването е някъв боклук. Не гледай ватовете а качеството така или иначе 600W е като за 2 карти 980TI а ти си сложил по-икономичната 980 та няма какъвто и да е смисъл от подобни.

Забелязвам че и гаранцията е скопена. Видеокарта, процесор, дъно и захранване са с 3 години а паметта с 8 години гаранция.

Единствено харда е с 2 г. но ако ти се дават 5 лв. повече този е с 3 години - http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR/description.html

пс. В Скай дават 5 години на Raider (в Никем нямам идея) - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=143&sort=p.price&order=ASC

Но надхвърляме още повече бюджета. Както казах читаво захранване около 400W е напълно достатъчно та всякакви допълнителни разходи в тая насока може да се спестят.

Примерно 980TI е 250W под товар съответно машината няма да надхвърли 350W а ако взимаш по-слабата 980 тя няма и 200W така че консумацията пада на 300W.

При СЛИ би имало смисъл от 600W захранване но самото дъно не поддържа такава опция а и не си споменал нищо за покупка на втора видеокарта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЕНИЕ на Roujin Z съм собственик на това бижу :) благодарности за помощта и съветите имаш бира от мен :)

1.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера при такъв бюджет такова резано дъно с два слота! И за звукова карта може да се помисли за игри и музика и хубави слушалки е нема да е 980Ti или 6700 на си има голяма разлика в звука! SSD пък нема няма логика! И защо FortronТук много спорове имаше някои са напуснали май!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е че за празните слотове а ще са именно празни се плаща 40 лв. та ще трябва да реже или количеството памет или видеокартата или процесора а както сам казваш бюджета позволява топ-компоненти.

Всичко от това дето си изброил са безсмислени разходи тъй като не е свързано със производителност. Разбирай глезотии които може да се купят в бъдеще вместо да се реже видеото или процесора.

Единствено захранването е смотано и безсмислено но вече е свършило пък и ще си работи та как да е. Издънки може да има при консумация над 600W а такава няма да има дори с втора видеокарта.

Колкото до качеството захранването има гаранция та проблема е по-скоро в тия 45 лв. отгоре за по-смотано захранване от XFX 500W. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го моето предложение мисля,че няма накъде да се "реже" повече за този бюджет оперделено бих заложил на някакво ssd но вие си знаете.

ASROCK B150A-X1 LGA1151
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
G.SKILL DDR4 2x8 2133 AEGIS F4-2133C15D-16GIS
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
GB GV-N98TWF3OC-6GD GTX980 TI
Zalman Case ATX Z1 USB3.0
be quiet SYSTEM POWER 7 500W Silver

Обща стойност - 2 516.35 лв. с ДДС

Edit: Опа не видях,че вече сте взели компютър безаварийно..

Редактирано от Т.Тодоров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито за машинката, да си я ползваш дълго и безпроблемно! Мислех да ти дам вчера моето мнение ,което е доста различно от това което си купил, но не остана време . Даже и сега пиша от телефона.

Да се намират кусури пред свършен факт е тъпо и мирише на завист така че ето нещо положително - с тази конфигурация вадиш най-високата производителност в DX 11 игри и имаш въздух за добри настройки до 4К резолюция.

Ако имаш желание може да я снимаш като е готова и да покажеш в темата за хвалби.

Иначе още веднъж честито и поздрави.  

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шибания процесор прецаква всичко, още повече в бъдеще. Ама честито :),  само да не стане като моя случай - GTX460+ E6750. Ако имаше начин, досега да съм си изял ушите. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли сравняваш различни класове процесори а и видеокарти? Човека е взел най-доброто и от двете та по-добре няма как докато ти навремето си купувал доста по-нисък клас.

Ако намекваш че е трябвало да вземе отключен човека изрично е подчертал че клок няма да има а и това би означавало да падне на по-слаба видеокарта.

пс. Между другото нали постоянно говорите за DX12 а и за старите игри как след еди каква си оптимизация процесора вече не се товарил и товара се изнасял още повече към видеокартата?

Помня с голяма сигурност че се тръшкаше в една тема колко пари си налял в процесор вместо да вземеш 980TI ама кой да знае че така ще се завъртят нещата...

Та кажи си заключения I7 + 980TI ли би взел сега или 970 + отключен I7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско ^^ За сега толкова пък и по натам ако се наложи надявам се не поне в близкото бъдеще и ако финансите го позволят ако е супер наложително ще се вземе друг CPU въпреки че ме съмнява при положение че нямам времето да вися 24/7 на PC-то и да врътвам всяка игра която ми хване окото :  )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият друг процесор които може да вземеш е отключения което е абсолютно безсмислено дори изведнъж да си промениш мнението за клока.

Причината е че евтино дъно за целта е 233 лв. евтин охладител 80 лв. а самият процесор е 722 лв. демек над 1 000 лв. за малко повече производителност.

След около 5 години сменяш цялата машина и пак си в джаза.  Тоест ако тогава все още държиш да играеш на макс актуалните игри иначе едва ли ще е нужно.

Повечето хора след определена възраст която е различна за всеки губят интерес към игрите дори да имат голяма банкова сметка и много свободно време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Roujin Z написа:

пс. Между другото нали постоянно говорите за DX12 а и за старите игри как след еди каква си оптимизация процесора вече не се товарил и товара се изнасял още повече към видеокартата?

Помня с голяма сигурност че се тръшкаше в една тема колко пари си налял в процесор вместо да вземеш 980TI ама кой да знае че така ще се завъртят нещата...

Та кажи си заключения I7 + 980TI ли би взел сега или 970 + отключен I7?

Леко си в грешка тук - говорим за това как процесора се товари по равномерно на всички ядра и може да подаде повече материал на картата. Което води до "оттапване" на картите на АМД,които по начало като архитектура печелят от паралелизиране. Докато картите с архитектура Максуел са заложени за бързо серийно захранване с данни и затова не им пречи и дори и при 1-2 натоварени ядра на процесора разгъват пълния си потенциал.

В конкретния случай ти сам посочваш единствения недостатък на конфигурацията. А именно ъпгрейд няма - има смяна на цялата машина. Към днешна дата отключения процесор не ти носи нищо,но след тези 5 години хората с такъв го клокват(да,времената и намеренията се менят) и си купуват "само" една топ карта. Дори и с цената на това сега да се вземе примерно 980,като трябва да е Нвидиа или ако са стигнали ниските цени при вас едно Фюри(има ги вече по 420 евро).За игра на 1080 повече от достатъчно,но имаш бъдеще с конфигурацията и сменяш само графични карти.Като опънеш чертата след примерно 5 години и след някой и друг ъпгрейд, това да има топ карта и посредствени части ще му излезе доста по-скъпо от това да има топ части и една идея под топ карта.

Та така ,но частите са поръчани и това което казвам е въпрос на гледна точка. Това ми говори практиката на мен, на друг му говори друго. Накрая всеки си знае за него.В момента зад мен седят чаркове точно с обратната логика. Всичко на макс,половината работи остарели,защото купени миналата есен,но пак от горен клас и графична карта среден клас. Само че човека няма да играе игри а ще си върши работа и когато опре до картата ще е заради OpenCL........

Още веднъж  @Cut X Kill честито за покупката и не се оставяй нашите принципни раздумки да ти помрачат радостта от придобивката. Машината ти ще хвърчи на всичко ,което и измислиш за товарене,така че смело напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти 10 месеца след направата на машинката се връщам да коментирам и още веднъж да кажа ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ! Въпреки че ако трябва да съм честен точно 3 - 4 игри по тежички съм играл : ) Но за останалите неща ми върши топ работа ! било за музикални програми било за рендер на видео и т.н едва ли ще ми трябва скоро update на pc-то ако съм толкова на зад с игрите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.