Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! 
Обичам да посещавам съботни "битаци" където кой какво намерил (откраднал) го продава.
Днес се сдобих с една wimax антена 3.5 Mhz на na alvarion в комплект за 15 лева и не видиш ли даже и работи.
Въпрос изникна след доста ровене из дебрите на интернет и включително и този толкова удобен за мен форум - За какво мога да я ползвам ? Трябва ли да има специално друго оборудване за да направя мрежа между две отдалечени точки ? Мога ли да я ползвам като wifi антена/точка за достъп? Абе всичко що може да ми е от полза или ще трябва да подпирам вратата на терасата с нея защото не мога да я ползвам за друго .... 
Извинете ме ако има такава тема и не съм успял да я намеря преди да пусна нова такава! 

Предварително благодаря !  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, h1x0r1 написа:

Здравейте на всички ! 
Обичам да посещавам съботни "битаци" където кой какво намерил (откраднал) го продава.
Днес се сдобих с една wimax антена 3.5 Mhz на na alvarion в комплект за 15 лева и не видиш ли даже и работи.
Въпрос изникна след доста ровене из дебрите на интернет и включително и този толкова удобен за мен форум - За какво мога да я ползвам ? Трябва ли да има специално друго оборудване за да направя мрежа между две отдалечени точки ? Мога ли да я ползвам като wifi антена/точка за достъп? Абе всичко що може да ми е от полза или ще трябва да подпирам вратата на терасата с нея защото не мога да я ползвам за друго .... 
Извинете ме ако има такава тема и не съм успял да я намеря преди да пусна нова такава! 

Антена? АНтената е парче метал (евентуално с някаква изолация). Може би имате безжичен контролер или някакво устройство. Ако е така можете да се свързвате към WiMax мрежи (които мисля имаше няколко в България, платени)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/754/8754754q.jpg

Само единствено към тях ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това оборудване - свързване към тези доставчици:
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=wimax+%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%B8

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, h1x0r1 написа:

http://prikachi.com/images.php?images/754/8754754q.jpg

Само единствено към тях ? 

Значи не е само антена (квадратното) а и има и контролер. Да, както не можете с телефон, който поддържа GSM да се свържете към CDMA мрежа (Япония, някои мрежи в САЩ). Просто са различни стандарти. И вероятно вашето устройство не е сертифицирано от тези доставчици и те няма да ви разрешат да се свържете с тяхната мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори ! 

Какво друго ми трябва за да не ползвам услугите на тези доставчици ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти трябва да не ползваш мобилен оператор?

Няма такъв обяд!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, h1x0r1 написа:

Благодаря за бързите отговори ! 

Какво друго ми трябва за да не ползвам услугите на тези доставчици ? 

Нека го кажа по друг начин: нищо не можете да направите с това устройство (освен да се свържете евентуално към някой от тези оператори)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изясни ми се.
Благодаря за отделеното време ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, h1x0r1 написа:

ще трябва да подпирам вратата на терасата с нея защото не мога да я ползвам за друго .... 

Това остана.

Иначе и на мен ми беше интересно що за чудо е това. Знаех само, че може би има нещо общо с макстелеком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от crashgold
      Здравейте .. Днес докато бях на лаптопа . Ми излезе прозорец  acnom.exe - Application error 
      The application was unable to start correctly (0xc0000142).Click OK to close the application ...    след като ми излезе го затворих и не обърнах внимание... по късно ми се наложи да отворя Notepad ... и като го отворя се затваря сам след секунда... същото със Paint ... 2те неща имат ли връзка ... също и процесора почна да заглява повече  ? Погледнах в нета и там изтеглих някаква програма iExplore(тази) ... Та оправи това с затварянето на NotePad  и Paint ...  и ме е страх да рестартирам лаптопа или да си включа телефона през USB-то ...  незнам какво ще последва . Това всъщност някаква програма ли е ? Или някакв вирус ... Странна работа 

• от ImagineMe
      Здравейте!
      Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?
    • от asdfj
      Привет.
      Този "Wimax - wifi рутер" и флашката до него на МаксТелеком на снимката как действат.Когато включа рутера показва,че е свързан обаче няма интернет.Какво трябва да направя за да получа интернет на телефона или на лаптопа?
      Благодаря Ви предварително.

• от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ
      Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

• от loranst looa
      Здрасти , имам нужда от съвет купих си преди няколко дни ей такава антена за Интернет https://www.olx.bg/ad/wifi-kradets-na-internet-bezplaten-internet-s-3000mw-ralink-adapter-ID5En0v.html но въобще не върши работа само засилва сигнала на кодираните мрежи , а свободни мрежи въобще не намира . Пробвах с диска който е в самия комплект да разкодирам някоя мрежа но въобще няма полза  и нищо не става .     На мен по- скоро ми трябва някаква изключително мощтна антена която да прихваща сигнал от някоя отворена - свободна мрежа , а не да пробвам да хаквам заключена мрежа . Проблемът е че около мен явно няма на близко такава свободна мрежа или има една две но се появят отвреме на време и изчезват и всеки път като пробвам да вляза в тях нещо не става сащото показва 1 чертичка . За това ми трябва някаква наистина мощтна антена която да прихваща и увеличава сигнала от свободни мрежи.  Ако може препоръчайте ми нещо наистина ефективно защото аз се колебая между  още няколко   тази https://www.olx.bg/ad/wifi-antena-ID6dJvv.html  или 
      тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschna-antena-usilvatel-bezplaten-internet-adaptor-ID5zLYs.html
      или тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschnata-wi-fi-antena-ID6fyby.html

Моля да предложите нещо ефективно . 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.