Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

i5 4460

gb h81-d3h

nvidia/amd няма значение 

В момента съм с 460W захранване без PCI-E кабели за това искам да го сменя ако се наложи естествено ;) 

Ако трябва допълнителна инф. казвам

Редактирано от VladkoJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 

501 лв. и ти остават за доставката. Хубаво е да вземеш и още поне 8ГБ рам.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 

501 лв. и ти остават за доставката. Хубаво е да вземеш и още поне 8ГБ рам.

защо ми е 430W захранване като моето е 460 :D ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално консумацията под товар няма да прехвърли 200W така че и 350W захранване би те оправило стига да е читаво. Така че защо ти е повече?

Твоето не го знам какво е но не се сещам за читави захранвания маркирани като 460W. А и щом искаш да го сменяш предположих че си наясно?

пс. 430W Сиисоник е достатъчен за всяка актуална карта на Nvidia. Може да вържеш и 980TI за 1 500 лв. ако ти е кеф а новите ще са даже малко по-икономични.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Roujin Z написа:

Реално консумацията под товар няма да прехвърли 200W така че и 350W захранване би те оправило стига да е читаво. Така че защо ти е повече?

Твоето не го знам какво е но не се сещам за читави захранвания маркирани като 460W. А и щом искаш да го сменяш предположих че си наясно?

пс. 430W Сиисоник е достатъчен за всяка актуална карта на Nvidia. Може да вържеш и 980TI за 1 500 лв. ако ти е кеф а новите ще са даже малко по-икономични.

6-7 години съм с него и до сега не съм го пипал моето захранване обаче няма pci-e кабели за това ще се наложи да го сменя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, VladkoJ написа:

6-7 години съм с него и до сега не съм го пипал моето захранване обаче няма pci-e кабели за това ще се наложи да го сменя

А да си търсил кабел-преходник? Сигурен съм, че има такива. Ако няма друга причина да сменяш захранването - помисли си добре за какво друго би могъл да похарчиш тези пари. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sten90 написа:

А да си търсил кабел-преходник? Сигурен съм, че има такива. Ако няма друга причина да сменяш захранването - помисли си добре за какво друго би могъл да похарчиш тези пари. :)

Ако има преходник ще трябва да бъде 8 пинов + още 2 за процесора щото сега седи на 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора работи ли в момента? Кабел ти трябва само за видеокартата, нали?

Преди имах дъно, на което за захранване на процесора имаше 8-пинов конектор, а от захранването беше 4-пинов и нямаше проблем.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, sten90 написа:

Процесора работи ли в момента? Кабел те трябва само за видеокартата, нали?

Преди имах дъно, на което за захранване на процесора имаше 8-пинов конектор, а от захранването беше 4-пинов и нямаше проблем.

и аз съм така обаче май на мен са ми 6 или не 8 са пиновете обаче не знам ако сложа 8-те може да дърпа повече или не го знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо провери колко е 12В линия и тогава си прави сметките. Ясно че захранването не е 460W а ще се учудя ако има и 300W но както казах и 200W ще свършат работа. 

От друга страна 6-7 годишно китайче просто е риск за компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Roujin Z написа:

Първо провери колко е 12В линия и тогава си прави сметките. Ясно че захранването не е 460W а ще се учудя ако има и 300W но както казах и 200W ще свършат работа. 

От друга страна 6-7 годишно китайче просто е риск за компонентите.

щом е 7 годишно значи не е китайче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вилата имам още по-старо китайче купувано за стотинки и все още работи. Всичко е въпрос на късмет.

В случая обаче спестените защити нямат връзка с мощността. Съвета ми беше да провериш колко е 12В линия защото консумацията ще скочи с новата карта.

пс. 5670 принципно не и трябва допълнително захранване и под товар е 60W което е двойно по-малко от 960.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вилата имам още по-старо китайче купувано за стотинки и все още работи. Всичко е въпрос на късмет.

В случая обаче спестените защити нямат връзка с мощността. Съвета ми беше да провериш колко е 12В линия защото консумацията ще скочи с новата карта.

как се проверява :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, VladkoJ написа:

как се проверява :D

P(W) = I(A) × V(V)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На захранването има лепенка на която пише +12V (и примерно 20А). Интересува те цифрата срещу 12В линия понеже тя храни видеото. Умножава се х12 за да разбереш колко максимум ги докарва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Roujin Z написа:

На захранването има лепенка на която пише +12V (20А). Интересува те цифрата срещу 12В линия понеже тя храни видеото. Умножава се х12.

20160416_180953.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

На захранването има лепенка на която пише +12V (и примерно 20А). Интересува те цифрата срещу 12В линия понеже тя храни видеото. Умножава се х12 за да разбереш колко максимум ги докарва.

вижда ли се снимката щото качих 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се и по-спецификации е достатъчно за 960.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се и по-спецификации е достатъчно за 960.

обаче няма pci-e кабели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах старо китайче което бих сменил моментално всъщност въобще не бих ползвал компютъра си с такова но въпроса ти беше достатъчно ли е и отговора е да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах старо китайче което бих сменил моментално всъщност въобще не бих ползвал компютъра си с такова но въпроса ти беше достатъчно ли е и отговора е да.

а какво им има на тея китайчета да знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и на значително по-скъпите са им спестени наякой неща за да се намали цената именно защото са бюджетни разбирай възможно най-ниския клас захранвания.

А това което имаш ти е стара бомбичка с тотално спестени защити и само Бог те е пазил досега.

И въпроса не е че скапаното захранване може да се скапе щото струва няколко лева и поначало е за боклука а че може да повлече части за стотици левове.

А това че не е предвидено за карти с по-висока консумация ме прави и много подозрителен доколко може да се вярва на спецификациите му. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

То и на значително по-скъпите са им спестени наякой неща за да се намали цената именно защото са бюджетни разбирай възможно най-ниския клас захранвания.

А това което имаш ти е стара бомбичка с тотално спестени защити и само Бог те е пазил досега.

И въпроса не е че скапаното захранване може да се скапе щото струва няколко лева и поначало е за боклука а че може да повлече части за стотици левове.

А това че не е предвидено за карти с по-висока консумация ме прави и много подозрителен доколко може да се вярва на спецификациите му. 

okay мерси значи включвам захранването в цената :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

да взема ли тая http://olx.bg/ad/prodavam-moschna-video-karta-na-amd-r9-280h-amd-r9-280x-ID5XU5Y.html#f84a49a7fc;promoted

човека дава + захранването за 460 лв и ще си взема още 4 гб рам 

Редактирано от VladkoJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

или тая http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit/geforce-gtx-960-jetstream-4gb-gddr5-128bit-pci-e-ne5x960010g1-2062j-p274244555/#opisanie ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.