Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,от 2 месеца съм собственик на ЛеновоА6000.Когато си го купих беше с Киткат 4.4.4. След това си го актуализирах на 5.0.2 . След 1-2 седмици след актуализацията , почна леко да забива на игри и трябваше да изчаквам няколко секунди , докато ми зареди някоя интернет страница. Може ли в това да е проблема , и ако да - как да си върна старата версия ?

Благодаря Предварително !!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върна ли фабрични настройки след актуализация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си инсталирал нов къстъм ROM и за това се е получило така. От къде си го теглил и какъв е точно не се знае. Може и да е някаква модификация, при които подобни явления са напълно нормално нещо. Връщай се към стоковия ROM, можеш да го намериш в сайта на производителя, но може и да го няма, в повечето случаи. Може да се потърси някъде в интернет, като такива има много налични, но търсете да не е модифициран. Ако производителя Ви има някакво приложение, чрез което от компютъра можете да поправите системата при проблем, използвайте го. Най-вероятно, то ще върне стоковия ROM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Blue Ray написа:

Най-вероятно си инсталирал нов къстъм ROM и за това се е получило така. От къде си го теглил и какъв е точно не се знае. Може и да е някаква модификация, при които подобни явления са напълно нормално нещо. Връщай се към стоковия ROM, можеш да го намериш в сайта на производителя, но може и да го няма, в повечето случаи. Може да се потърси някъде в интернет, като такива има много налични, но търсете да не е модифициран. Ако производителя Ви има някакво приложение, чрез което от компютъра можете да поправите системата при проблем, използвайте го. Най-вероятно, то ще върне стоковия ROM.

Имам странното чуство, че той говори за OTA актуализация. (ако е инсталирал къстъм РОМ, щеше и да знае как да върне стоковия) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувството не е странно.. Много вероятно е точно за такава актуализация да става въпрос. Според мен, е инсталирам ROM, но не се знае нищо все още, преди да потвърди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувството не е странно.. Много вероятно е точно за такава актуализация да става въпрос. Според мен, е инсталирам ROM, но не се знае нищо все още, преди да потвърди. 

Ако е правил OTA актуализация (за да е ясно за автора - Over The Air), му препоръчвам да направи factory settings. 

Ако е слагал къстъм ром, не му препоръчвам да се връща към стоков, а да сложи някакъв кадърен, като например Mokee ROM.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Ако е правил OTA актуализация (за да е ясно за автора - Over The Air), му препоръчвам да направи factory settings. 

Ако е слагал къстъм ром, не му препоръчвам да се връща към стоков, а да сложи някакъв кадърен, като например Mokee ROM.

Много не разбирам от тези работи.Цъкнах върху системна актуализация после на телефона ми се теглиха някакви файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно OTA актуализация си правил! Изпълни това, което ти е написал @niki292002 ! Ако и след ресета, все още си с тази версия на Android, тогава потърси от сайта на производителя някакъв инструмент за поправяне на системата или възстановяване. Описвай всичко, което правиш, за да може темата да е полезна и на други потребители с подобни проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно OTA актуализация си правил! Изпълни това, което ти е написал @niki292002 ! Ако и след ресета, все още си с тази версия на Android, тогава потърси от сайта на производителя някакъв инструмент за поправяне на системата или възстановяване. Описвай всичко, което правиш, за да може темата да е полезна и на други потребители с подобни проблеми. 

Той пак ще си е с тази версия на Android. Порсто ще му се подобри работата, понеже започва на "чисто".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги е така. По някога актуализацията не е отразена след хард ресет. Предполагам случая е такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Blue Ray написа:

Не винаги е така. По някога актуализацията не е отразена след хард ресет. Предполагам случая е такъв.

преди 4 часа, markata99 написа:

Когато си го купих беше с Киткат 4.4.4. След това си го актуализирах на 5.0.2 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, niki292002 написа:

Той пак ще си е с тази версия на Android. Порсто ще му се подобри работата, понеже започва на "чисто".

1.За да отида на фабрични настройки трябва да отида на резервни копия и възстановяване ?

2.Колко време ще чакам докато се възстановят тези фабрични настройки

3.Обясни по-подробно , как точно на чисто и ще има ли ефект ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да.

2. 15-20 мин.

3. Да, ще има. (ще стане по-бърз) Просто още има остатъчни файлове от 4.4.2 което забавя неговата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, niki292002 написа:

1. Да.

2. 15-20 мин.

3. Да, ще има. (ще стане по-бърз) Просто още има остатъчни файлове от 4.4.2 което забавя неговата работа.

Може ли докато се връщат тези настройки да ми се зарежда батерията ?

Т.е. това е нещо като преинсталация на телефона ?

Редактирано от markata99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може. И не, просто го връща в начално състояние. (не връща ОС, а само му нулира всякакви настройки и изтрива всичко което си записвал на него)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, niki292002 написа:

Да, може. И не, просто го връща в начално състояние. (не връща ОС, а само му нулира всякакви настройки и изтрива всичко което си записвал на него)

Пуснах ги тези фабрични настройки , сега ми показва само черен екран и един надпис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Оправи ли се ? 

Да.Определено има ефект.Някой игри вече не ми забиват.Много Благодаря ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление няма да трае дълго, след известно време отново ще почне да цепи и забива и т.н. Просто телефонът си е за киткат. Ако имаш познат и разбира от тези неща да ти го върне на китката. Не е трудно, но все пак.;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.