Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Имам фирма за доставки и разполагам с няколко автомобила и искам да налагам постоянен контрол над куриерите. Тъй като фирмите, които предлагат GPS Мониторинг в реално време са абсолютни главорези и цените при тях са космически, а знам, че това не е безкрайно скъпа технология, бих искал да попитам дали знаете за начин, който да предлага мониторинг в реално време. Всеки от куриерите разполага със служебен смартфон, който има GPS и е с операционна система Андроид. За момента единственият безплатен начин за следенето им е като използвам "Администратор на Устройства с Андроид", като всичките телефони са логнати в един Андроид профил, но по този начин не мога да наблюдавам всички едновременно на картата и всеки път, когато искам да намеря някой куриер трябва да цъкам на устройството му. Моето запитване е дали има вариант в който, чрез инсталирането на приложение на смартфоните, могат да се свържат с Desktop версия на приложението, което ще отразява в реално време моментната локация на всички куриери?

Поздрави,
Христо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето. С Free едишъна можеш да следиш САМО в реално време. А ако искаш да гледаш къде са били и до 7 дена назад, купуваш standart edition. (няма да ти излезе скъпо, само 2.50$ на всяко устройство)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много начини и приложения като цяло. Тези "космически" цени, за които говориш, предполагам са за съвсем друго нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен най-смисления начин би бил да използва GPS тракери, които да монтира в колите. Така ще знае къде са служебните коли, а не самите служители през цялото време. Отгоре на всичкото, този GPS тракер има и друг бонус: При кражба можеш да проследиш колата. (всичко се случва)

Също не е зле автора да спомене каква версия на Android използват служебните смартфони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че FollowMee ще свърши работа. Изпробвах го, сега ще го инсталирам на всички куриери, що се отнася до версията на Android, тя е  4.4.2. За тракери на автомобилите съм го мислел, но предвид набиващият се вид (брандирани с колички на таваните) не бих предположил, че някой би ги откраднал, а и е по-скъпо. За момента следенето в реално време на всички куриери ме устройва. 

Благодаря за адекватните и полезни съвети, и все пак ако някой знае за по-desktop интерфейс от този да влизам в сайта на издателя и да отварям картата от там, отворен съм за идеи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 10 лв. абонамент на месец на автомобил за теб е космическа цена, то по-добре е да смениш бизнеса. ;) 

Иначе еднократната такса за монтаж на автомобил е около 150 лв. След това всичко се случва в релано време със безброй видове справки за всяко действие. И това през услугата на главорезите от Мтел. Вече около година ги ползвам и смея да твърдя, че всичко е перфектно. Справки, статистики и т.н. ... без грешка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нелегално! Ако сикаш да следиш работниците си, те трябва да са информирани и съгласни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпотия било - нищо подобно! Защо е нужно да откривате топлата вода след като вече е открита!

преди 2 часа, Desdinova написа:

Това е нелегално! Ако сикаш да следиш работниците си, те трябва да са информирани и съгласни.

Кой казва това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Desdinova написа:

Законодателят :).

Не съм сигурен! Още повече,че в 90% от случаите работодателя предупреждава! Темата обаче е друга и правилното решение вече бе посочено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновенно служителя подписва документ, че е съгласен работодателя му да го следи. А там вече е уппменато кога и как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Разполагам с 5 автомобила, респективно 5 служителя и 150 лв. на автомобил (750 лв. за всички) и 50 лв. месечна такса за всички автомобили, считам за излишен разход. Това да ги виждам в реално време ме устройва напълно, защо да заплащам допълнително за нещо, което не ми е нужно. Момчетата са плътно заети през работния си ден и във фирмата се водят достатъчно статистики, които да следят изминатите им километри, изразходеното гориво, маршрутите им и прочие.
2. Куриерите са известени за това, че ги търсим чрез GPS и те сами ми казват, когато имаме проблем с Google Администратор на У-ва.
3. Относно законосъобразността - Не описано в договорът им като отделна точка това, че ще бъдат следени, но го има в длъжностната им характеристика, която е неразделна част от него. Позовавайки се на счетоводителя ни, това е напълно достатъчно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място бих се консултирал с юрист.

Да питаш счетоводител по юридически въпроси е все едно да питаш автомеханик, когато те боли главата.
Но прави каквото искаш все пак, това е твоята фирма :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Христо Момчилов написа:

1. Разполагам с 5 автомобила,  ххххххххххххххх

За да получите, то трябва и да дадете! Не бъдете пишман бизнесмен! Посочените суми от вас са смешни за един бизнес и още повече, че в голям процент те се яввяват, като еднократен разход! Има готови решения - платени разбира се, които вършат идеална работа! Другото е много аматьорско! Много фирми използват въпросното проследяване, което не е незаконно при положение, че по някакъв начин служителите са уведомени за това! Все пак ако си милслите, че ще държите служителите си на "къс повод", то жестоко се лъжете защото "хитринки" има за всичко! Колкото повече рестриктирате и не уважавате персонала, то толкова помвече ще хитреят. Както казах - трябва да дадете за да получите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

За да получите, то трябва и да дадете! Не бъдете пишман бизнесмен! Посочените суми от вас са смешни за един бизнес и още повече, че в голям процент те се яввяват, като еднократен разход! Има готови решения - платени разбира се, които вършат идеална работа! Другото е много аматьорско! Много фирми използват въпросното проследяване, което не е незаконно при положение, че по някакъв начин служителите са уведомени за това! Все пак ако си милслите, че ще държите служителите си на "къс повод", то жестоко се лъжете защото "хитринки" има за всичко! Колкото повече рестриктирате и не уважавате персонала, то толкова помвече ще хитреят. Както казах - трябва да дадете за да получите!

То е така. През Android смартфон е много лесно да излъжеш за реалното GPS местоположение. За пример на автора ще дам това:

За това му предложих варианта с GPS тракер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от Jesus Kostov
      Здравейте, преди седмица си изгубих телефона или са ми го откраднали, направо няква мистерия се получи, просто изчезна.. Веднага след това си влезнах в гугъл профила от друг телефон за да намеря телефона си и ми показва, че го локализира в един блок, веднага след което запалих колата и отидох на това място, потърсих отпред пред блока, скамейки, маси, пакринг място и т.н., а като се има напредвид, че аз изобщо не съм посещавал това място преди, вероятно някой ми го е откраднал и този някой живее в този блок, в който ми показва gps-а, но аз не мога да влезна във входа и да чукам на всеки апартамен и да ги питам дали са намирали телефон.. не че някой ще ми каже и да го е взел.
      Отидох в полицията, в 12:00 през ноща, в същия ден да съобщя за телефона, дори им показах къде ми го вади gps-а. Те ми казаха, че трябва да изчакам 7 дена и тогава да подам жалба и да донеса кутията на телефона, на тази кутия имало Imei код и чрез този код ще го проследят. Прибрах се аз и веднага започнах да търся как да го намеря с този Imei код по мой си начин, но явно няма как, защото това е защитена база дани. Дори търсих из deepweb-а и пак нищо. Таа ако имате някакви идеи как да го намеря, какво да пробвам, какво да правя ще ви бъда много благодарен, защото имам силно чувство, че ченгетата никва няма да я свършат, имам предвид, че не им се занимава с изгубени, откраднати и т.н. телефони ... (телефона е Xiaomi Mi A1)
    • от Fusion Netlabel
      LiteManager 4.8 and client for Mac OS and iOS
      LiteManagerFree е мощно и интелигентно приложение, предназначено да ви позволи да управлявате един компютър от друг. В прозореца на програмата ще видите работния плот на отдалечения компютър и можете да го управлявате с мишката и клавиатурата.
      Програмата се състои от две части: клиентски модул Viewer LiteManager инсталиран на компютъра на администратора и Сървър- сървърен модул LiteManager, инсталиран на отдалечени компютри. За да добавите нова връзка в списъка LiteManager Viewer само трябва да зададете нейния IP адрес и може да се свържете след инсталиране на LiteManager и парола на сървъра.
      Забележка: LiteManagerFree позволява управление на до 30 компютри.
      Операционна система: Windows / Linux / Android / Mac / iOS
      Официална страница:http://www.litemanager.com/produkts/LiteManagerFree/
      Размер: 32.6MB
      Лиценз: Безплатен

• от Milen Nenov
      Може ли който разбира да направи apk за 
      Аз те виждам КАТ...?
      Ще бъде интересно и полезно.
    • от Venci Velikov
      Здравейте забелязах че "Преглед на снимки с windows" е премахната от операционната система и на нейно място са сложили някакви измишльотини, които са крайно неудобни за ползване а и отварят една снимка за над 30 секунди което е отвратително дразнещо. Търся програма подобна на гореспоменатата не ми трябват други екстри освен да отварям и завъртам снимките максимално бързо.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.