Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой си е изтървал Харда?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

днес ми се случи най-лошото нещо което може да се случи на човек, който има голям хард. Иътървах го!

Има ли някава възможност да се възстанови информацията? Какво мога да направя в този случай?

Много ми е тъжно...160ГГБ...направо съм болен. Зная че почти няма шанс, но...ако някой има предложения...нека ги сподели.

И още нещо, дали ще ми признаят гаранцията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма никакви следи от падане. изтървах го от 10см на мокет. дори си помислих че нищо няма да му има, но уви, само съм си мислил.

Знам че е глупаво...но дали ще разберат че е от падане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е ефекта от падането? Какво прави харда, като го включиш? BIOS-а познава ли го? А, и какъв модел е диска?

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Биоса не го разпознава, от харда нищо не се чува, имам предвид обикновенните шумове . Просто пря да работи, и като го раъклатиш леко на страни, се чува много странен звук...нещо като...като по филмите като се движат роботите :hush:. мисля че се е разбила системата на главите, или стъпковия мотор на главите.

Иначе харда си е като нов. ако ти го дам няма да раъбереш че е употребяван. И все пак възможно ли е да се възстанови нещо от него, евентуално ако се подмени системата с главите, която най-вероятно струва колкото харда. преди доста време, бяхме сменили на два Quantum Big Foot, плочата на единия и главите на другия. опита беше успешен, но...и раъмерите бяха подходящи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Първо е трябвало да отидеш да ти го подменят с нов, а после се хвали с твоите успехи. А сега наистина гледаш , как най трудно да се сдобиеш с нов!!! Изтъйрви го още веднаж. Може и признават гаранцията, ако си го изтървал, но само 3 пъти!!!!!

Успокойсе и тичай към магазина.

Поздрави от чичо Стефан!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да идеш в магазина ще ти кажат ,, битова грешка ,, предизвикана по твоя вина и забрави cool.gif

Редактирано от home (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Биоса не го разпознава, от харда нищо не се чува, имам предвид обикновенните шумове . Просто пря да работи, и като го раъклатиш леко на страни, се чува много странен звук...нещо като...като по филмите като се движат роботите :hush:. мисля че се е разбила системата на главите, или стъпковия мотор на главите.

Иначе харда си е като нов. ако ти го дам няма да раъбереш че е употребяван. И все пак възможно ли е да се възстанови нещо от него, евентуално ако се подмени системата с главите, която най-вероятно струва колкото харда. преди доста време, бяхме сменили на два Quantum Big Foot, плочата на единия и главите на другия. опита беше успешен, но...и раъмерите бяха подходящи.

100% гаранция, че няма да ти признаят гаранцията при това положение...sad.gif А това за смяната на главите... забрави. Освен ако не го занесеш във фабриката. Дано не си имал някаква супер ценна информация, дето няма откъде пак да си я набавиш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Първо е трябвало да отидеш да ти го подменят с нов, а после се хвали с твоите успехи. А сега наистина гледаш , как най трудно да се сдобиеш с нов!!! Изтъйрви го още веднаж. Може и признават гаранцията, ако си го изтървал, но само 3 пъти!!!!!

Успокойсе и тичай към магазина.

Поздрави от чичо Стефан!

Не виждам никакъв умисъл в това което си написал. Питам за съвет, хората искат да раъберат нещо повече, аз обяснявам, ти не разбираш какво обяснявам, още повече не виждам смисъл от тона, с който говориш?!?!?!

Харда е Maxtor 7200 ATA 133 160GGB

Хмм, ами ако не им кажа че е падал," а им кажа че Компютъра е бил в Япония и е претърпял земетресението... :hush:," или примерно си е работил и е спрял да работи?

имам предвид ще го отварят ли да гледат каква е повредата, или просто ще констатират че не работи, и ще кажат да си гледам работата, защото аз съм екстрасенс и съм го повредил по някаъв начин?

Просто питам за всички варианти...и евентуални варианти за ...каквото предстои

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никакъв умисъл в това което си написал. Питам за съвет, хората искат да раъберат нещо повече, аз обяснявам, ти не разбираш какво обяснявам, още повече не виждам смисъл от тона, с който говориш?!?!?!

Харда е Maxtor 7200 ATA 133 160GGB

Хмм, ами ако не им кажа че е падал," а им кажа че Компютъра е бил в Япония и е претърпял земетресението... :)," или примерно си е работил и е спрял да работи?

имам предвид ще го отварят ли да гледат каква е повредата, или просто ще констатират че не работи, и ще кажат да си гледам работата, защото аз съм екстрасенс и съм го повредил по някаъв начин?

Просто питам за всички варианти...и евентуални варианти за ...каквото предстои

Няма да мине номерът... Нали за това те питах за признаците, дето дава харда. Но все пак нищо не пречи да опиташ да го смениш. Дано успееш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и коментарите по случая. Бяха много полезни. Все пак се надявам да ми го заменят с нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

виж сега, ако искаш пробвай да се направиш на ламер, който не разбира за какво става въпрос. Поне няма да го отнесеш с караници и разправии, а ще ти обяснят, че нещо се случило с него, което те не могат да поправят или нещо такова. Ако тръгнеш да им обясняваш, как си вадил диска и си го изпускал, забрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи от моя опит с хардове аз предполагам, че не се е счупил четеца, защото все пак има защити и той фактически не може да се пречупи, може да надраска някой слой на диска, тогава вече нещаат са непоправими!Но да се върна на мисълта ми, значи според мен нещо се е счупило от електрониката, то и това ще им бъде първата грижа на сервиза да проверят, и то много ясно се разбира (в повечето случаи) кога е паднал диска, едни много финни неща на електрониката се скапват при удъра. Но ако имаш късмета е да е това, се оправя, защото могат да се възтановят. Но ако е станало нещо вътре, просто забрави за този диск, първо онези от сервиза най вероятно няма да го отворят, защото нямат подхдяща среда за отварянето му - твърдте дискове се отварят в така наречените "чиси стаии" това е нещо като щкаф където се поставя диска, и той е изолиран от всякакъв тип прах и там може да се извършва диагностика. Но нищо не ти пречи да го занесеш на сервиз, ако не друго поне ще ти кажат какво точно се е случило с него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи може да се върне информацията. Трябва да си намериш обаче някой дето ще му се занимава по принцип казват че неможе защото е скъпо и е голям играчка. В подробности не мога д ати обесня нищо но знам само че е ставало при познати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш и казваш: Както си пляках на пц-то,ш*баният комп се изключи,викам си аз мадафака :Д кфо стафа пускам го и чуам че харда не бръмчи деба

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това хардисковете са херметически затворени и вътре е като в космоса във вакум забрави за отварянето му. Познавам един който разправя, че отварял харддиска и после нещял да работи. Ами много ясно, че няма да работи няма и как да работи, като още при самото товаряне се поврежда. :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е така.Незнайно защо съществува мита,че хардовете са във вакум.

Херметични са,но това е с цел да не се допусне попадане на прашинки в/у плочите.

Прашинка би надраскала плочата като шмиргел.

Изискването,за чиста стая при разхерметизиране на диска,идва именно заради горната опасност.

Като последна застраховка въте в харда при плочите има филтър.На външен вид прилича на филтър от цигара.

Плочите,когато се въртят създават лек въздушен поток,който държи главите над повърхността на плочите.

Отсъствието на въздуха(вакум) би довел до моментално задиране на главите.

Неразпознаването на харда от биоса най-често е признак за проблем в електрониката.

В случая със сигурност има проблем в електрониката.

Електроника можеш да си потърсиш или от сервиза могат да ти потърсят.

Механични повреди по електрониката си в повечето случаи си личат при щателен оглед с лупа или микроскоп.Най вероятно ми се вижда счупен или разпоен smd елемент.

В фирмата,от която си купил харда,ще поискат да го оставиш за ден-два за преглед.

Ако ти откажат да го сменят или поправят може ако имаш приятел в GSM сервиз да се направи опит с презапояване със станцията за горещ въздух.

Давам ти този съвет защото GSM сервизите имат оборудване и опит в работата с smd монтажите,нещо което 99% от фирмите асемблиращи компютри нямат.

Ако е необходимо ще ти дам координати на човек който професионално се занимава с ремонт на хардове.

Това обаче само на лични за да не става реклама в форума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе, при всички случаи ще кажа така, че както съм си цъкал на компа, той съшия си е легнал да спи, и после харда не се е събудил. Яд ме е много за инфото на него, щото много време съм събирал всичко, но да се надявам че ще мога да си източа всичко преди да са забранили всички тракери...

car, зная че са затворени херметически и че се прецакват като ги отвориш, и че едва ли в "сервиз" щото просто няма такива в БГ, няма да го отворят, защото и на тях няма да им признаят гаранцията после.

Ще видиме днес какво ще стане, и ще ви кажа.

Това не е така.Незнайно защо съществува мита,че хардовете са във вакум.

Херметични са,но това е с цел да не се допусне попадане на прашинки в/у плочите.

Прашинка би надраскала плочата като шмиргел.

Изискването,за чиста стая при разхерметизиране на диска,идва именно заради горната опасност.

Като последна застраховка въте в харда при плочите има филтър.На външен вид прилича на филтър от цигара.

Плочите,когато се въртят създават лек въздушен поток,който държи главите над повърхността на плочите.

Отсъствието на въздуха(вакум) би довел до моментално задиране на главите.

Неразпознаването на харда от биоса най-често е признак за проблем в електрониката.

В случая със сигурност има проблем в електрониката.

Електроника можеш да си потърсиш или от сервиза могат да ти потърсят.

Механични повреди по електрониката си в повечето случаи си личат при щателен оглед с лупа или микроскоп.Най вероятно ми се вижда счупен или разпоен smd елемент.

В фирмата,от която си купил харда,ще поискат да го оставиш за ден-два за преглед.

Ако ти откажат да го сменят или поправят може ако имаш приятел в GSM сервиз да се направи опит с презапояване със станцията за горещ въздух.

Давам ти този съвет защото GSM сервизите имат оборудване и опит в работата с smd монтажите,нещо което 99% от фирмите асемблиращи компютри нямат.

Ако е необходимо ще ти дам координати на човек който професионално се занимава с ремонт на хардове.

Това обаче само на лични за да не става реклама в форума

пък аз си мислех че са във вакуум. да наистина има логика това което казваш. аз също познавам такива хора, работя в тоя бизнес(гсм).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тези които обещах да им кажа дали ще ми сменят харда:

Отивам в магазина дилър на МОСТ, и казвам:

Както стрелях един гад в Quake образа замръзна, и компа стана мнооого обезпокояващо тих. всичко замръзна и спря. Викам си аз аааайде пак се скапа Уиндоус, и рестартирам. докато чакам да се рестартира, виждам че Биос не разпознава Харда! Пак рестартирам, пак нищо, докато разбера че той горкия не работи, не се врътка, не трака, не хърка, и т.н.

Човека там казва, аааамииии, може би харда ви е изгорял, къде живеете....

на което аз се стъписвам, и отговарям че имам surge protector за 85лв, закупен от тях, с гаранция за 50 000 евро (Thrust), и че където и да живея ако мислят да ми откажат гаранцията заради това, чакам 50000 Евро. Човека се съгласи, и започна да оглежда харда пред мен с лупа. Много добър човек. каза че харда е в много добро състояние (външно) и че няма причина да не го заменят. Каза ми също че Maxtor правят болкуци, и ще ми го заменят с Hitachi, ако нямат Махтор.

Утре или в други ден си чакам новия хард, и започвам да тегля.

Успех на тези които имат моята съдба...дано никой я няма.

На тези които обещах да им кажа дали ще ми сменят харда:

Отивам в магазина дилър на МОСТ, и казвам:

Както стрелях един гад в Quake образа замръзна, и компа стана мнооого обезпокояващо тих. всичко замръзна и спря. Викам си аз аааайде пак се скапа Уиндоус, и рестартирам. докато чакам да се рестартира, виждам че Биос не разпознава Харда! Пак рестартирам, пак нищо, докато разбера че той горкия не работи, не се врътка, не трака, не хърка, и т.н.

Човека там казва, аааамииии, може би харда ви е изгорял, къде живеете....

на което аз се стъписвам, и отговарям че имам surge protector за 85лв, закупен от тях, с гаранция за 50 000 евро (Thrust), и че където и да живея ако мислят да ми откажат гаранцията заради това, чакам 50000 Евро. Човека се съгласи, и започна да оглежда харда пред мен с лупа. Много добър човек. каза че харда е в много добро състояние (външно) и че няма причина да не го заменят. Каза ми също че Maxtor правят болкуци, и ще ми го заменят с Hitachi, ако нямат Махтор.

Утре или в други ден си чакам новия хард, и започвам да тегля.

Успех на тези които имат моята съдба...дано никой я няма.

Извинявам се за двойния пост?!?!?!

Незная защо е станало така, и моля не ми намалявайте репутацията, заради извинението ми :)

ако исках да ъпвам тема, щях да си направя още един или 2 юзера с които да го правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако още не си го подменил разгледай го внимателно откъм захранването /куплунга/ и там където става връзката към двигателя на шпиндела /ако разбира се се виждат/. По принцип блока с главите е заключен когато няма захранване и чак след развъртането на плочите се отключва. В твоя случай зависи как и от каква височина е падането. Струва ми се, че целият проблем е от това, че не се развъртат плочите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами данните?

Ако проблемът е само в платката то най-вероятно няма да има проблем да ти възстановят всичко.

Пробвай, нищо не губиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен са ми признавали гаранция за паднал хард .. просто редовно купувахме тогава доста компютри от там и изобщо никакъв проблем нямаше .. все пак ако не бяха я признали беше ясно,че ме губят като клиент а това ще им струва скъпо :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе, при всички случаи ще кажа така, че както съм си цъкал на компа, той съшия си е легнал да спи, и после харда не се е събудил. Яд ме е много за инфото на него, щото много време съм събирал всичко, но да се надявам че ще мога да си източа всичко преди да са забранили всички тракери...

car, зная че са затворени херметически и че се прецакват като ги отвориш, и че едва ли в "сервиз" щото просто няма такива в БГ, няма да го отворят, защото и на тях няма да им признаят гаранцията после.

Ще видиме днес какво ще стане, и ще ви кажа.

пък аз си мислех че са във вакуум. да наистина има логика това което казваш. аз също познавам такива хора, работя в тоя бизнес(гсм).

Не, главите не са във вакуум, но са херметизирани. Главите са "летящи", т.е. те са на разстояние от самата плоча.До развъртането на плочите с необходимата скорост, главите са в т.нар. "land zone", а въздуха, който е в тази камера, служи за да поддържа главите над плочите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш и казваш: Както си пляках на пц-то,ш*баният комп се изключи,викам си аз мадафака :Д кфо стафа пускам го и чуам че харда не бръмчи деба

Хайде да го превърнем в приказка като за лека нощ деца.

Самата работа на твърдия диск в общи линии изглежда така. При включване на машината и обезпечаване със ел. захранване, процесорът на твърдия диск първо тестира електрониката, след което дава команда за включване двигателя на шпиндела. При достигане на критическа скорост на въртене, въздухът увлечен от развъртането на диска заставя главите да "изплуват" над повърхността на плочите. През цялото време на работа на твърдия диск, главите висят над повърхността на въздушна възглавница с дебелина само 0.5~1 микрона.

При достигане на скорости на въртене близки до номиналната, главите напускат зоната за паркиране и контролерът на твърдия диск започва търсене на сервоучастъците, за да стабилизира скоростта на въртене. Следва търсене на различна служебна информация, например таблиците предназначени да отбележат лошите сектори. Последен стадий на инициализация на твърдия диск е проверката за позициониране на главите.Това става благодарение на предварително зададена последователност от пътечки. Ако всичко е ОК, контролерът отчита готовност и преминава в режим на нормална работа. az.JPG

През 2002 година си купих maxtor 30GB slim за астрономическите 127$.В последствие тези дискове ги набедиха за много напърдяни.Малин (местен измамник и шарлатанин от Пазарджишко) ми го монтира собственоръчно.Щастлив като маймунка от зооклетка, на която са дали турска близалка изпуснах компито на пода от 1м височина докато го поемах с треперещи от вълнение ръце, че и аз съм в джаза с уникалния по обем диск.Малин се вкамени, аз застанах все едно някой ми каза-freeze mothefucker!.Всевишни сили не помрачиха моята радост.Този диск се оказа от железните железа.

Оттогава успешно до ден днешен пиратирам с него 24/24.И без да ми давате два лева и ръка, мога да ви кажа, че само след 5 години твърдите дискове в този си вид ще останат отлична подложка за клатещи се каци със зеле.

калдата българи, целунете любимия човек до вас.Животът продължава.За да извисите душата си, чуйте "Memories of the seas" изпълнена от Arnica Мontana.В името на контрол, алт и святoго дела, ентъъъъъррр!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване