Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предложете подходяща звукова карта до 100 лв. за Sennheiser PC 330 G4ME. Главно използвам слушалките за CS:GO, LOL, рап, метъл, рок, някой друг микс на електро музика и това е, като искам да отбележа, че на марки не робувам. Просто искам най-доброто за тези пари.

Редактирано от metallica_333 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези слушалки са 32 Ω, за това не ти трябва външна звукова карта. Този хедсет има и микрофон, ако искаш да включваш в две отделни устройства си вземи http://www.esi-audio.com/products/drdacnano/ . Трябва да спестиш обаче още малко, аз ползвам това с Shure SRH 440 в офиса от години. Супер комбинация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, значи си си взел слушалки. 

И като слушалките са 32 ома, значи не му трябва звукова карта, така ли? Да си ползва вградено лайно в дъното? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100 Лева няма да може да си вземе много по добро, така че е най добре да си стои с това на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалките ще се включват само и единствено в PC-то. Казах на кои игри наблягам. Главно ме интересуват звуците при стрелбата и стъпките на цсго. Що се отнася до ЛОЛ-там нямам големи претенции. И не на последно искам максимално добър звук за жанровете музика, които съм посочил. Да речем, че ако нещо много си заслужава мога да вдигна бюджета с около 20-30 лева, но НЕ ПОВЕЧЕ!

btw. Колегите ви от хардуербг ми предложиха Asus Xonar и music/pro gamer Fatality. Мнение за тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Desdinova написа:

За 100 Лева няма да може да си вземе много по добро, така че е най добре да си стои с това на дъното.

Ти първо не знаеш с каква звукова карта е, за да правиш сравнение с външна звукова карта за 100 лева. В другата си тема бе написал дъното си. 

ПП: Направих справка с конфигурацията му и наличната в момента звукова карта е realtek ALC662. Това е голям боклук, дори в сравнение с други Realtek, да не говорим за VIA. Имам Sennheiser  слушалки и знам за какво говоря, защото съм ги пробвал с няколко вградени аудиокарти, включително тая ALC662, където звука на FLAC  файлове ми се стори като от радиоточка в сравнение с VIA VT2021. Да не говорим, че и виата не е толкова добра за sennheiser  по простата причина, че все пак почва да реже звука при максимално усилване, но пък е много по-добре от кой да е realtek  със Senheiser  от подобен клас. 

ПП2: По темата ще кажа, че до 100 лева каквото има, това. Може да не е най-доброто, щото има и звукови карти за 500-1000 лева и нагоре, но пък е голям скок спрямо ALC662.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е проблема...до 100 лв. има много модели, а точно стане ли дума за звукови карти - там ми е тъмна Индия. Модели бол, обаче всеки един от тях акцентира в/у различно-едни са по-подходящи за звуци при стрелба, други за звуци при стъпки, гранати, а има и такива с акцент в/у по- добързвук при слушане на музика. А аз търся някакъв баланс м/у тези неща. Точно затова се нуждая от помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих могъл да поддържам темата ти жива, докато някой си даде мнението, но щом досега не се е намесил...

Съмнява ме тук да има някой, дето да е сравнявал всичките модели до 100 лева, та да си даде компетентното мнение. Най-много да се намери някой с подобна звукова карта и да си каже мнението.  Аз правя друго, когато искам да купувам. Просто пиша в Google  модела и търся ревюта. Все се намира по нещо, което да ме насочи, след като ми е тъмна Индия. Има хора, дето само с това се занимават, не е нужно да се открива топлата вода. Освен това има и специализирани форуми за аудио техника. Ако питаш мен, аз бих гледал първо да пасне на дъното ми. След това бих предпочел някой по-нов модел, не такъв отпреди 10 години, незнайно защо още по магазините. Едва ли това е гаранция за качество, но все пак може да ме предпази от покупка на залежала стока на висока цена, само защото не може да се продаде и трябва по някакъв начин да се избият парите. Но пък винаги даден производител подобрява продуктите си, та от тая гледна точка новите модели са за предпочитане, стига да са в същия ценови диапазон. Това е дилетатско мислене, но при липса на специалисти, човек се осланя главно на логиката си. 

Spoiler

Провокирам специалистите да пишат, че нещо са заспали. Може и коректорите. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само глупости дрънкате. Купуваш си някой усб дак който можеш да си позволиш и това е.

Карта за гхранати, стъпки улалала ... глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не можеш да си полезен/полезна, защо ми спамиш темата само не мога да разбера? Има карти достатъчно добри за моя бюджет, просто се нуждая от съвет, не от спам, ясно ли се изразих? + това не е глупост, че има карти с акцент в/у играта и такива с акцент в/у музика. Ясно е, че хабер си нямаш от звукови карти, ще те помоля да си замълчиш. Пак казвам..аз търся баланс м/у добри звуци в играта и добър звук при слушане на музика и съм на 100% сигурен, че има такива модели, които да съответстват на изискванията ми. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100 лева няма нищо което да си заслужава! Но ти си мисли каквото искаш :)/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е FM2A55M-VG3 с 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE1 @ x16 mode) и  1 x PCI слот. Да разбирам ли, че картата е съвместима с дъното, защото до няколко дена мисля да поръчвам, а за тая прочетох г/д добри неща в нета.

btw. ОТ 108 лв. има 2 модела..за кой ми говориш ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Stoyannnov написа:

Това е максимумът от пари, които мога да заделя за звукова карта и наистина искам да съм сигурен, че няма да сгреша. Мисълта ми, вие притежател ли сте на картата или? И освен това ако може да ми отговорите на тъпия въпрос:Има ли някаква съществена разлика м/у вътрешна и външна карта? Да кажа само, че тонколони не ползвам, ако някакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kitguru.net/components/soundcard/jon-martindale/asus-xonar-u5-5-1-usb-sound-card-review/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, metallica_333 написа:

Това е максимумът от пари, които мога да заделя за звукова карта и наистина искам да съм сигурен, че няма да сгреша. Мисълта ми, вие притежател ли сте на картата или? И освен това ако може да ми отговорите на тъпия въпрос:Има ли някаква съществена разлика м/у вътрешна и външна карта? Да кажа само, че тонколони не ползвам, ако някакво значение.

Не съм притежател на картата, но от ревютата и от коментарите на хората, които са си я купили, останах доста изненадан и при първа възможност ще си я закупя. Разлика между външна и вградена има, но всичко зависи от външната дали е по-добра или не. Ако и двете имат г/д еднакви характеристики не мисля, че ще има някаква съществена разлика в звука.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Сега като видях обаче U7 е с 15-20 лева по скъпа и въпреки, че надвишавам бюджета с доста, ако си заслужава много повече бих спестил още малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Кико написа:

Бих могъл да поддържам темата ти жива, докато някой си даде мнението, но щом досега не се е намесил...

От 100 левовите сите са с еднакви аудио процесори, но различна компонентна база и разбира се драйвърна поддръжка. 

преди 12 минути, metallica_333 написа:

Ясно. Сега като видях обаче U7 е с 15-20 лева по скъпа и въпреки, че надвишавам бюджета с доста, ако си заслужава много повече бих спестил още малко пари.

Хвърли едно око на тази - STRIX-SOAR. Под моста последно беше около 170 левчета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, metallica_333 написа:

Дъното ми е FM2A55M-VG3 с 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE1 @ x16 mode) и  1 x PCI слот. Да разбирам ли, че картата е съвместима с дъното, защото до няколко дена мисля да поръчвам, а за тая прочетох г/д добри неща в нета.

btw. ОТ 108 лв. има 2 модела..за кой ми говориш ти?

Creative Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer! Плащах я преди години 150лв. Но това микро дъно и нямаш опции така ,че на PCI слота но ще е близо до видеокартата ако имаш такава.Мойта съм я сложил най-долу на пълноразмерно дъно. Иначе мисля Creative е по-добра от Asus.

преди 13 часа, Desdinova написа:

Само глупости дрънкате. Купуваш си някой усб дак който можеш да си позволиш и това е.

Карта за гхранати, стъпки улалала ... глупости!

Звук през USB е гаден.

преди 1 час, XECUTIONER написа:

Хвърли едно око на тази - STRIX-SOAR. Под моста последно беше около 170 левчета.

Поне от това което видях дъното той няма PCI Express 1x. Ако PCI EXpress 16x е зает няма начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

_Alex&Vanko_ как ти го роди главата това? Тук звука е супер :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи го този USB Dac!

USB vs PCI

Only difference is PCI is a bigger pipe and could support many more channels,
usb2 tops off at about 16 (Firewire400 about 100, PCI several hundred).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външна видеокарта през USB и от нея си бучнеш кабела за монитора как ти се струва? Аудио или видео карта принципа е еднакъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както кажеш бро, аз се наслаждавам на качествено оборудване, а вие си търсете в лайната за по 100 лева или 10 Лате Макиато :). Явно няма смисъл да се пробвам да помагам, защото помощ не е желана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.