Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели. Имам един въпрос. Понеже не съм ровил из целият форум за това пускам нова тема. Имам стерео усилвател домашен Sony STR-DE205. Въпроса ми е понеже е 4 канален с две копчета А и В. На А работят двата горните канала на В долните двата, а когато натисна А И В едновременно спират да работят. Въпроса ми е може ли някак да се реши проблема, че да работят и 4 те канала едновременно като ги натисна, защото имам още две тонколони и не мога да ги пускам сега? Благодаря предварително.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти подал ли си му 4 канален вход? Какво пише отзад на изходите за тонколоните?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Венелин Иванов написа:

Въпроса ми е понеже е 4 канален с две копчета А и В.

Не е четири канален усилвателя,а стерео.Това А и Б ,са две двойки колони,които могат да се включат.Пример:две колони в една стая,други две в друга.От А и Б превключваш кои ще слушаш.Някои усилватели могат,когато са включени четири колони да се пуснат всички,чрез А плюс Б натиснати заедно .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, peppone1 написа:

Ти подал ли си му 4 канален вход? Какво пише отзад на изходите за тонколоните?

Пак се изцепи неподготвен!

На този ресивър няма опция А+В да работят заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има - като гледам схемата ако са включени А и В едновременно тонколоните трябва да работят последователно. 8756436u.jpg

http://sportsbil.com/sony/STR/STR-D/STR-DE205.pdf

Редактирано от ined (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е валидно при повечето усилватели, но усилвателя си остава двуканален. Най-верятно си свързал двете тонколони на ляв десен канал в конекторите A или B, както е нормално, но за да свирят едновременно  двата канала, трябва едната колона да е на изход А-ляв, а другата на изход B-ляв, съответно така се свързват и за десния канал.

Ако не свирят всичките 4 тонколони, добре е да смажеш превключвателите с малко спрей WD40, като напоиш памучен тампон и със сламката смукнеш малко и я запушиш от горния край за а не изтече спрея, след което внимателно я вкараш в някой отвор на превключвателя и после отпушиш горния край и силно издухаш спрея в превключвателя. После с многократни бързи прещраквания натискаме превключвателя, докато от него не изтече старата замърсена смазка и после я попием с памук или салфетка и отново му сипем спрей, докато се изчисти напълно. Ако по-отделно двата канала работят, то повредата е 99% в тези превключватели.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, peppone1 написа:

Това е валидно при повечето усилватели, но усилвателя си остава двуканален. Най-верятно си свързал двете тонколони на ляв десен канал в конекторите A или B, както е нормално, но за да свирят едновременно  двата канала, трябва едната колона да е на изход А-ляв, а другата на изход B-ляв, съответно така се свързват и за десния канал.

Ако не свирят всичките 4 тонколони, добре е да смажеш превключвателите с малко спрей WD40, като напоиш памучен тампон и със сламката смукнеш малко и я запушиш от горния край за а не изтече спрея, след което внимателно я вкараш в някой отвор на превключвателя и после отпушиш горния край и силно издухаш спрея в превключвателя. После с многократни бързи прещраквания натискаме превключвателя, докато от него не изтече старата замърсена смазка и после я попием с памук или салфетка и отново му сипем спрей, докато се изчисти напълно. Ако по-отделно двата канала работят, то повредата е 99% в тези превключватели.

Благодаря братле помогна ми много :) Усилвателя сега бачка с пълна сила с 4 тонколони :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.