Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Времето се стопли и аз започнах да изпитвам трудности с компютърът ми. Какво имам в предвит - когато включа някоя игра и видео картата ми (GTX460 Palit) се натовари температурата се вдига до 99 градуса. Поради причината, че от програмата MSI Afterburner съм сложил лимит 100 градуса, когато стигне 99 градуса честотата на ядрото пада от 800MHz до 400MHz. Това събаря адски много производетелността и фреймовете падат. Моля за някаква идея за еветуално охлаждане, като се има в предвит, че около картата има 2 вентилатора които въртят добре въздуха, но никакъв ефект. Давайте някакви идеи. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри с глупостите. Какви са тези 100 градуса. Ще я погребеш тази карта жива. Задължително провери дали вентилатора работи и радиатора е чист. Ако се налага смени и термопастата, но при свалянето на радиатора може да изпадат и половината видеочипове. Откога тази карта работи така? Втора употреба ли е или е купувана нова?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А термопадовете сменени ли са? Вентилаторът с какво обороти е?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, vakata02 написа:

Всичко е сменено и почистено, но няма ефект.

И пак ще питам. Картата нова ли е купувана или втора употреба или пък е купувана на по ниска цена с остатъчна гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е купена втора ръка, но беше много добре и я ползвам доста време, но сега направи проблем.

Вентилатора мърти на 100% обаче не дава ефект. Мисля, че охлаждането на Palit е доста калпаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това е достатъчно. Взел си карта втора употреба, която е натоварвана  на максимум. Съвсем нормално е след време да започне да ти прави тези проблеми. Честито.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.