Премини към съдържанието
MicraNT

Има ли ден без епизод, посветен на Нацистка Германия?

Препоръчан отговор

Има ли ден без епизод за Хитлер по глобалните канали от сорта на Nat Geo, History, BBC и подобни?

Според мен няма.

Питам - това мачкане, всекидневно набиване на политическото "канче" на  германците ли е или просто това се продава?

Те му казват " да поддържаме спомена, за да не се повтори", ама аз не им вярвам. Известна е ролята на вината. По- ми прилича на това. Вина, вина и пак вина до степен като каже някой (Нетаняху) , че Хитлер не е виновен за нещо, официалните германски власти да реагират инстинктивно - виновни сме.  

http://www.timesofisrael.com/merkel-sets-netanyahu-straight-on-german-culpability-for-holocaust/

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/ostra-polemika-sled-dumite-na-netanyahu-za-rolyata-na-palestincite-v-holokosta

Надявам се да е до продажби, ама надали.

По- големия въпрос е как ще я закърши Европата с таз виновна Германия начело?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, MicraNT написа:

По- големия въпрос е как ще я закърши Европата с таз виновна Германия начело?

Обаче покрай вината,пускат филми където ги хвалят че са направили много открития,пазени в тайна.Имали са техни лятящи чинии и свръх мощни оръжия,което си е чиста реклама за германците.Просто в повечето филми,забелязвам че ги хвалят,вместо да им показват кирливите ризи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също и бежанците не се стряскат от филмите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш глупости. Аз гледам постоянно тези канали. Просто повтарят епизодите от втората световна война или пускат нови такива. И не говорят за Хитлер, а за войната като цяло. Освен това вървят и доста други исторически предавания.  И ако се позамислиш малко, ще разбереш че Хитлер не е виновен само той за войната. Тя е направена умишлено. Просто си дадоха малко пауза от първата световна война. Необходимо беше да се съберат ресурси, нови технологии и жива сила. Щеше да има и трета световна война, но ядреното оръжие спря нещата. След като видяха силата му и съответно пораженията, на които се способно хората разбраха, че при трети такъв глобален конфликт няма да има победители и победени. Просто няма да има живот. А целта на войната е не да има тотално унищожение, а е за територии, власт и богатства.

И не на последно място, ако не ти харесва за Хитлер не го гледа. Все едно аз да мрънкам, че в целия БГ ефир дават сапунки. Ами не ми харесва,не ги и гледам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка държава има своята славна или срамна история, която за разлика от нас не се преиначава, помни се, показва се! Хората трябва да знаят! и помнят! Нищо лошо не виждам!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, манго написа:

"който не помни историята е осъден да я повтори"

има много сентенции за историята, кой я пише като разказ, кой я прави като събития и т.н. 

Аз обичам да гледам филми за 2СВ, филма "Триумф на Волята" от 1934г също, щото е класика. 

Като дете изгледах доста партизански филми  и съветски продукции за Великата Отечествена, щото други бойни нямаше - освен с Гойко Митич за индианците. Просто беше друго време и филмите за историята ги правеха други. 

За насаждането на вина ставаше въпрос, понеже е един от най- мощните медийни инструменти за влияние. Какво влияние - на полето на възможни действия, реакциите  и вземането на решения от страна на политическото тяло на съответния народ.  Как се чувстват германците с това всекидневно напомняне? Направо на гавра ми прилича това да ги заредят с милиони нежелани от тях пришълци и да не могат да кажат гък и патриотизъм там да е забранена дума. Пак ли вина изкупуват?  То да беше само това, ами по- лошото е че парализирана (политически) германия ( доведена до състояние на онзи герой " Смрад" от известния сериал) води европа към разсипия. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, MicraNT написа:

Има ли ден без епизод за Хитлер по глобалните канали от сорта на Nat Geo, History, BBC и подобни?

Според мен няма.

Наскоро разговаряхме с мой стар приятел на подобна тема.

Да, няма, и има причина за това, а тя е, че ни подготвят за представянето на новия Хитлер, на фона на който деянията на стария са просто шега.

Може на някои да им се стори налудно, но новия Хитлер отдавна действа, просто похватите му са различни от тези на стария и не са били разпознати от жертвите веднага.

Целта обаче е едно и съща - завладяване на света и поставянето му под пълен контрол от група хора.

Да, новият Хитлер не е човек, а група хора.

Дали тази хипотеза е грешна или не, не мога да гадая, но не бих я отхвърлила напълно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, манго написа:

"който не помни историята е осъден да я повтори"

Абе като гледам я помнят, но многократно я повтарят. Но то това е природата на човека.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промивка на мозъци. Германия се управлява от силно еврейскко лоби.

А и след последната продажба на Натгео вече всички телевизии са еврейски - научно популярните поне. Не очаквай там да филмират истинските истории.

Емил Костов третата световна война се води в момента. Просто тя не е на фронтове кактво първата и втората. Тя е война на бедните срещу богатите и нетолерантните.

Ето например ние - какво правим с терористите (от гара Буново например)? Даваме им трибуна, политическа партия, електорат. А нетолерантна Европа ги гони, арестува и убива. После ние сме били нетолерантни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.04.2016 г. at 11:02, Емил Костов написа:

А целта на войната е не да има тотално унищожение, а е за територии, власт и богатства.

И да добавя - за "военно-промишленния комплекс" (едно старо понятие) - начин да си поизпразнят складовете и да докажат нуждата от съществуването си. И големите пари, които прибират.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, velinsl написа:

А и след последната продажба на Натгео вече всички телевизии са еврейски - научно популярните поне. Не очаквай там да филмират истинските истории.

Емил Костов третата световна война се води в момента. Просто тя не е на фронтове кактво първата и втората. Тя е война на бедните срещу богатите и нетолерантните.

Ето например ние - какво правим с терористите (от гара Буново например)? Даваме им трибуна, политическа партия, електорат. А нетолерантна Европа ги гони, арестува и убива. После ние сме били нетолерантни.

Това не е трета световна война, а просто локални конфликти. Те никога не спират и не са спирали по време на мир. Ето ти за пример Чечня, Виетнам, Афганистан, Сърбия и Хърватия, Аржентина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е войната. Денс тя не може да бъде фронтова с оглед на факта, че има огромен дисбаланс на силите и не може бедната и разсипана държава(подобни на нашата) да воюват срещу окупатори като Великобритания, Франциа, САЩ и дори да окажат някаква съпротива. На тях им е ясно, че ще бъдат смачкани за това единственият начин за война срещу тях е "терор" - бомбени атентати, всяване на страх сред населението.

А войните са водят защото военнопромишленият комплекс на САЩ търси къде да изпробва и доказва новите си оръжия. Същото беше и в Сърбия - там беше планувано да бъде изпробван невидимият Стелт, ама сърбите им го сложиха хубавичко, заграбване на ресурсите на дадена държава - злато петрол, диаманти, завземане на пазари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих желал българите, живеещи в България да получат правото да гласуват за Президент на САЩ. Докога ще се лъжем, нали тяхно марионетно правителство ни управлява. 

Властта у нас я виждам разпределена 70/30 американска/ руско-турска. Задачата на "управляващите" е просто да задържат властта на всяка цена, за да бъде преотстъпена и употребена по целесъобразност, когато трябва. Срещу това, местната администрация може да прави каквото си поиска за собствено облагодетелстване. 

Колко останаха суверенните държави на планетата и докога. 

Не харесвам термина "3-та Световна", заради асоциациите с предишните 2. Мисля, човешкото общество на планетата се намира в тотална трансформация по много, да не кажа всички аспекти на съществуването си. Започва да се губи връзката между опита създаден в рамките на поколенията, традициите, културите. Отиваме към тотално смесване. Едва ли ще се различават етноси след време.

Сащ създадоха нов свят и  установиха доминация в него. Прокламираха го през 2013 с книгата на Ерик Шмид и -забравих кой- Коен 

The New Digital Age: Reshaping the Future of People, Nations and Business

За мен това е нещо като да обявят "края на началото" (по Чърчил, от онези филми за Хитлер"

Харесвам ревюто на Джулиан Асандж

технологичен империализъм, бракосъчетание между силициевата долина и държавния департамент. 

Относно глобалните телевизии с по няколко милиарда аудитория- средство за контрол на мейнстрима.

ББС като, че ли се държи като медия на независима държава, пропагандираща британските интереси, история и светоусещане. 

Дойче Веле - не ги броя, понеже за мен Германия не е суверенна държава. 

За НатГео - спрях да го гледам. Там и канала за животните е силно идеологизиран. Животинския свят е натоварен, зареден и представен, чрез  2-та основни принципа на Холивуд - секс и насилие. 

Поведението на животните е силно антропо и социо- морфизирано . 

Чрез красиви и завладяващи сцени, сякаш искат да ни внушат, че американската политика произтича от законите на природата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 28.04.2016 г. в 15:14, velinsl написа:

Ами изкарай документи и доказателства точно от кой се управлява Германия. И не, не се води трета световна война. Това са си просто локални конфликти, нищо повече.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Ами изкарай документи и доказателства точно от кой се управлява Германия. И не, не се води трета световна война. Това са си просто локални конфликти, нищо повече.

Там е основният проблем на всички конспиративни теоретици - доказателствената част. Въртят - сучат, но и едно доказателство не могат да приведат в подкрепа на твърденията си.

Редактирано от Разгонен пръч (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от acnekt
      https://www.bundestag.de/#url=L2Rva3VtZW50ZS90ZXh0YXJjaGl2LzIwMTcva3czOS13YWhsZXJnZWJuaXMvNTI3MDU2&mod=mod493052
      След милионният наплив от емигранти, след множеството атентатори в Европа, след много терористични нападения в Европа. Някой все още изненадва ли се, че Европа се ориентира все повече в крайно дясно управление. Аз лично не. И Германия пое, тя не престанно бе в крайно дясно, но поне тази година 2017  вече и официално.
      Но все пак да честитим 4 победа на Ангела Меркел с 33 процента.  Партньорите на Ангел Меркел и нейната партия CDU/CSU  социалдемократическата партия спечили 20 процента. 
      И сега нещо уж ново. Крайно дясната партия AfD  е трета по сила влиза в парламента с 13 процента.
      И така колко места в Бундестага.  246 места за CDU/CSU,  153 места за социалдемократическата партия SPD, и 94 места за крайно дясната партия AfD.  
      Друго интересното е че FDP Свободната демократична партия отново е в Бундестаг с 90 места. Което през 2013 година няма ни едно място, защото събраха едва 4,8 процента през 2013 година
      https://www.bundestag.de/parlament/plenum/sitzverteilung_18wp
      Както виждате местата в Бундестаг са се увеличи с още 78 места.
      Процентът на гласуване е по-голям от 2013 и е 76,2 процента. През 2013 година е бил 71,5 процента. Право на гласуване са  имали 61, 5 милиона немски граждани, от които 6,3 милиона са с е/имигранти. 42 партии и 4828 кандидати желаещи  за Бундестага.
      Най-много гласоподаватели има в Берлин, Байерн и Баден-Вюртемберг. Почти всеки трети е гласувал чрез пощата или Briefwahl.https://de.wikipedia.org/wiki/Briefwahl
      В Берлин освен избори се решаваше дали да затвори врати летището в  Berlin-Tegel Otto-Lilienthal.
    • от kaloqn1993
      според вас струва ли си да закупя микробус товарен { 3 - 4 хиляди лева } и след това да отида до германия и да внасям бяла и черна техника ? тук ще тарся пазар за стоката... и след извесно време да си отворя магазин да я продавам тази стока ?? според вас дали си струват разходите и т.н )
    • от s_rox9
      Здравейте колеги , 
      Честит празник на всички !

Искам да попитам , понеже ми предстои заминаване в Германия за следване и се появи следния проблем ... 
      Понеже и реших да взема кола и сега съм в търсене на нова кола но след 5 6 месеца ще заминавам за Германия и въпроса ми е ... понеже чух че ако взема от тук кола и да я подкарам докато замина , след това ми казаха че не мога да я регистрирам колата там / да взема немски номера / ако не била внос от Германия ... някой знае ли нещо по този въпрос ... 
      Другият ми въпрос е ако се стигне до там да взема кола директно от Германия ... как протичат нещата там ... колко струва данъка ... до колкото знам се заплаща за 100 см3 ... какво е ТÜV и изобщо каква е процедурата при закупуване на автомобил от Германия и на какво трябва да се обърне внимание ... 

Благодаря на всички ! 
    • от s_rox9
      Искам да попитам , някой информиран ли е или учил ли е в Германия

Става въпрос за следване в германия в някой университет в Бавария ... 
      Имам и друга възможност да направя така наречения Ausbildung ... информиран ли някой , какво представлява , какво се плаща , как протича ... 

Ходя на уроци по Немски ... за начинаещи и ако следвам ще се наложи да изгубя една година с предварителна подготвителна година ... 
    • от streleca_stz
      Здравейте! Първо искам да кажа, че се извинявам ако съм объркал раздела, но просто не бях сигурен дали да напиша в "Българите по света" или тук, главно защото става май да се сложи и в двете. Та, да мина по темата! Аз съм 16 годишен ученик, който ще се мести да живее за постоянно в Германия (по-точно Олденбург)! И искам да ви попитам (ако знаете там как стоят нещата разбира се): - какви точно тестове се правят за проверка на нивото - кога са тези тестове - какви са сроковете за подаване на документи в училището (питам, защото все още си чакам документите за напускането и после ще трябва да ги предам за превод, което ще отнеме 1.5 месеца..) - има ли специален учител/съветник, който да ти помага в началото и на какъв език говори той - някакви ваши препоръки и съвети! Ами .. това е.. надявам се, че ще има хора които да ми отговорят, защото е малко или много важно и спешно да знам тези въпроси.. И пак ако имате някакви съвети или някаква важна информация ще се радвам да ми я споделите!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.