Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблем с отварянето на портове!!!

Как да отворя портовите на рутер Huawei HG8245T 

Моля помогнете!!!

Благодаря предварително!!!

[.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи външното IP и натисни бутон Добавяне.

Естествено вътрешното IP трябва да съответства на IP на SAMP сървъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададеното във "външно IP" го изтрий. Добави порта при така зададените настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми го направи с teamviewer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли поддръжка мрежовият ти оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Няма ли поддръжка мрежовият ти оператор?

има но не ми се занимава да ги викам можеш ли чрез teamviewer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе човек, толкоз ли е трудно. Смени си външния IP адрес. Ако не знаеш кой е зареди сайта ping.eu и ще го видиш кой е. Слагаш го в дадената настройка и си готов. И обаждането до оператор не хапе. За 1 минута ще ти направят настройката стига рутера да е техен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Добре бе човек, толкоз ли е трудно. Смени си външния IP адрес. Ако не знаеш кой е зареди сайта ping.eu и ще го видиш кой е. Слагаш го в дадената настройка и си готов. И обаждането до оператор не хапе. За 1 минута ще ти направят настройката стига рутера да е техен.

помогни ми чрез teamviewer

преди 3 часа, ExaFlop написа:

Оправи външното IP и натисни бутон Добавяне.

Естествено вътрешното IP трябва да съответства на IP на SAMP сървъра.

ще ми го направиш ли с  teamviewer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаш досадно нахален! Не, няма да влизам в машината ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

Ставаш досадно нахален! Не, няма да влизам в машината ти!

моля те ще разбутам нещо плс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roki_03 написа:

има но не ми се занимава да ги викам можеш ли чрез teamviewer

Значи на теб не ти се занимава с доставчика да звъннеш един телефон и да ти решат проблема, а ти се занимава да досаждаш цял следобед, да?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

Значи на теб не ти се занимава с доставчика да звъннеш един телефон и да ти решат проблема, а ти се занимава да досаждаш цял следобед, да?

като звънна нищо няма да направят

моля те помогни ми

Редактирано от Roki_03 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ExaFlop написа:

С подобни изказвания не знам какво точно печелиш. Това, че си "редактор", не означава, че си длъжен да отговаряш на всяко едно мнение или тема. Още по-малко с подобни отговори. Не знам за повече права ли се бориш или за какво, но ако е това, не е правилния начин. Има много други начини, които да са в ползва на форума и потребителите.

По темата: Натисни Windows бутона и R едновременно... Ще се отвори прозорец, в който изпиши "cmd", но без кавичките. В отворилия се команден прозорец напиши "ipconfig" и ще видиш вътрешния си IP адрес. Може да избегнеш това упражнение и в настройките на рутера да си намериш списък с DHCP клиентите и да намериш името на компютъра или MAC адреса. От там ще видиш и вътрешния IP. След това отвори настройките от първата снимка и добави нещата, както са, но на "Вътрешно IP" добави IP адреса, който си намерил по-рано. На "Външно IP" остави празно. След това би трябвало порта да е отворен. Може да изключиш DHCP сървъра, но няма да можеш да влезеш в настройките на рутера, през него. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Blue Ray написа:

С подобни изказвания не знам какво точно печелиш. Това, че си "редактор", не означава, че си длъжен да отговаряш на всяко едно мнение или тема. Още по-малко с подобни отговори. Не знам за повече права ли се бориш или за какво, но ако е това, не е правилния начин. Има много други начини, които да са в ползва на форума и потребителите.

По темата: Натисни Windows бутона и R едновременно... Ще се отвори прозорец, в който изпиши "cmd", но без кавичките. В отворилия се команден прозорец напиши "ipconfig" и ще видиш вътрешния си IP адрес. Може да избегнеш това упражнение и в настройките на рутера да си намериш списък с DHCP клиентите и да намериш името на компютъра или MAC адреса. От там ще видиш и вътрешния IP. След това отвори настройките от първата снимка и добави нещата, както са, но на "Вътрешно IP" добави IP адреса, който си намерил по-рано. На "Външно IP" остави празно. След това би трябвало порта да е отворен. Може да изключиш DHCP сървъра, но няма да можеш да влезеш в настройките на рутера, през него. 

IP v4 адреса ли да копирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Blue Ray написа:

Може да изключиш DHCP сървъра, но няма да можеш да влезеш в настройките на рутера, през него. 

Защо, по дяволите, да го изключва? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото това е друг вариант, който може да използва. Казвам може, а не че трябва. Вариантът не е оптимален. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Blue Ray написа:

Да.

помогни ми през teamviewer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Blue Ray написа:

Защото това е друг вариант, който може да използва. Казвам може, а не че трябва. Вариантът не е оптимален. 

Вариант за какво? Адресът на компютъра му да не се променя? Ако спре DHCP сървъра на рутера, ще остане без IP конфигурация на компютъра си и тогава няма да може и помощ да проси по форумите. (освен ако вече компютърът не е конфигуриран статично)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като DHCP сървъра му е изключен, рутера играе ролята на репитър на предишния от оператора... При повечето оператори, едва ли ще има прекъсване на връзката, зависи как са конфигурирани неща. Поне при мен е така. По-важното е, че проблема му се реши...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Blue Ray написа:

Като DHCP сървъра му е изключен, рутера играе ролята на репитър на предишния от оператора... При повечето оператори, едва ли ще има прекъсване на връзката, зависи как са конфигурирани неща. Поне при мен е така. По-важното е, че проблема му се реши...

Аз не мисля, че операторът ще задели повече от един адрес за клиент, особено ако адресите са публични.

За да играе ролята на суич, кабелът, по който идва нета се включва на лан порт на рутера. (или ако firmware-а му позволява да промени функцията на WAN порта)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та помогнахте ли на човека ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Може да се приеме, че проблема е решен. Ставаше въпрос за проста настройка, за която потребителя не беше сигурен как точно да направи. Сега всичко е наред. Все още не се е свързал, за да каже, че има някакъв проблем, евентуално такъв няма.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Blue Ray написа:

преди 2 минути, Blue Ray написа:

Да. Може да се приеме, че нещата се свършиха. Ставаше въпрос за проста настройка, за която потребителя не беше сигурен как точно да направи. Сега всичко е наред.

Да мерси много но защо като влезе някой в сървърът ми аз не мога да съм вътре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече си зависи от играта и самия сървър. Някой, който се занимава с нея, може да ти каже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.