Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да преинсталирам компютъра на windows 7 ultimate но не знам как да намеря драйвърите знам дъното но не знам кое да свалям. Ако може малко помощ ето две снимки на дъното надявам се да помогне.

дъна платка.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, че става въпрос за маркова машина. Модела точно Dell Optiplex 745 ли е?

Ако да, от ТУК сваляте драйвери за Windows Vista (32бит или 64 в зависимост от ОС ,която инсталирате), от менюто: Change OS.

Които макар и за друга ОС, често пъти са съвместими със 7-ца на 98 %.

Първо задължително инсталирате драйвера за Chipset-a, след което за видео, аудио, и LAN картата, SerialATA и т.н.

Ако, не знаете кой точно драйвер да свалите (в дадена категория, ако са повече от един), от AIDA64, взимате инфо, кой е точно модела на хардуера който имате на компютъра.

В краен случай търсите драйвер, компонент по компонент, в мрежата или в сайта производител на съответния хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай cmd  като администратор и постави следния текст

wmic bios get serialnumber

и натисни Enter. Копирай появилия се буквено-цифров низ и го постави на следния адрес:

http://www.dell.com/support/home/us/en/04

в полето и натисни Submit. Ще се появи пълна ифо за компютъра и остава да избереш необходимата ОС.

Enter a Service Tag or other product ID.

Submit
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да машината е Dell optiplex 745 търсих в сайта на dell но намирам само за vista 64 аз искам за windows 7 professional 64 bit ili ultimate 64 bit. Казаха ми, че windows 7 намира повечето драйвери но ако няма някой да ги открия с програмата driver genius. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите от Vista са съвместими с тези от Windows 7. Не би трябвало да има проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори ще се разровя малко из нета ще сваля най-важните за интернет за звук ще сваля driver genius и натам би трябвало да се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Kristian Denkov написа:

Благодаря за бързите отговори ще се разровя малко из нета ще сваля най-важните за интернет за звук ще сваля driver genius и натам би трябвало да се оправя.

Не прави глупости. Какъв Driver Genius.На секундата ще омаже драйверите за звука. Свали си драйверите за Вистата и ги инсталирай от сайта на производителя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.