Премини към съдържанието
Боби Акулата

Как да разбера дали някой е слагал флашка на компютъра ми?

Препоръчан отговор

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук или тук.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, brusko написа:

Тук или тук.

Не можах да го лайкна - нямам лимит.

Но това е само при стартирана ОС и програма. А има ли вариант, ако е буутвано от usb носител (флашка) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е слагана флашка разбираш по вирусите, които вече имаш, а преди си нямал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Давате нирсофт, една от програмките трябва да е пусната. Отделно се и вижда. Може лесно да се затвори дори да е закачен към стартъпа.

Другото е за драйвери, кои са били инсталирани.

Обаче защо никой не се сеща за lastactivityview?

Чете логове направо от компютъра и не е нужно да е пуснат, пуска се само при анализ. Става и за засичане на флашки, мисля че ще се покаже буква и директория която е била посетена.

Ако съм се объркал можеби е онази програма за посетените папки пак от нирсофт. Има и една програма която ппоказа, как и колко често е изключван и пускан компютъра.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, jhoro написа:

Не можах да го лайкна - нямам лимит.

Но това е само при стартирана ОС и програма. А има ли вариант, ако е буутвано от usb носител (флашка) ?

USBLogView работи при стартирана ОС и програма. USBDeview работи при стартирана ОС и чете логовете на ОС. За Вашият въпрос аз нямам отговор.

преди 42 минути, Tanner Foost Foust написа:

Давате нирсофт, една от програмките трябва да е пусната. Отделно се и вижда. Може лесно да се затвори дори да е закачен към стартъпа.

Другото е за драйвери, кои са били инсталирани.

Обаче защо никой не се сеща за lastactivityview?

Чете логове направо от компютъра и не е нужно да е пуснат, пуска се само при анализ. Става и за засичане на флашки, мисля че ще се покаже буква и директория която е била посетена.

Ако съм се объркал можеби е онази програма за посетените папки пак от нирсофт. Има и една програма която ппоказа, как и колко често е изключван и пускан компютъра.

Lastactivityview също е на NirSoft. Но според мен тя едва ли ще даде ценна информация на автора.

Цитат:

LastActivityView is a tool for Windows operating system that collects information from various sources on a running system, and displays a log of actions made by the user and events occurred on this computer. The activity displayed by LastActivityView includes: Running .exe file, Opening open/save dialog-box, Opening file/folder from Explorer or other software, software installation, system shutdown/start, application or system crash, network connection/disconnection and more...

Стартирайте USBDeview  и вижте за какви " драйвери " ще Ви даде информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея логове са майтап работа, ако няма камера която да записва кой, кога, какво слага или прави на компютъра.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ined написа:

Тея логове са майтап работа, ако няма камера която да записва кой, кога, какво слага или прави на компютъра.

То и с камерата - нали пък после трябва да се преглеждат всичките записи ...

По-лесния вариант - изкючени usb-портове. Флешка не работает.

Това не е хипотеза - в една от фирмите, в която работех - нито usb, нито оптичното устройство работеха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Групови политики за сигурност или локалните.
Дори ДВД няма да може да пъхне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от stoy@n
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      stoy@n

• от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от ImagineMe
      Здравейте! 
      Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
    • от Sevt
      Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?
      За пръв път се сблъсквам с този проблем? 
    • от Sevt
      Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?
      За пръв път се сблъсквам с този проблем? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.