Премини към съдържанието
shikamaru99

iPhone 4 не разчита СИМ картата

Препоръчан отговор

Здравейте. Както е ясно от заглавието, айфона не прочита СИМ картата. Закупен е от Мтел през 2011. Тъй като вече е изплатен, мисля че не би трябвало да има проблем да разчита карти на други оператори. Или поне така ми казват. Е да, ама си пише No Service. Въпросът ми е дали проблемът е в картата (доста старичка е (пише GLOBUL на нея), срязана е малко некадърно) или просто телефонът трябва да се отключи?

П.С. под "срязана" имам предвид, че беше в нормален размер и са използвали инструмент, така че да стане микро СИМ.

Редактирано от shikamaru99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вие сте титуляра на договора, с който е взет апарата, минавате през един офис на Мтел с IMEI номера и до 72 часа ще ви го отключат.
Апаратите не се отключват от самосебе си, без значение дали заключването е към Мтел, Водафон, Т-мобайл и т.н.
Има си процедура и е еднаква навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.mtel.bg/unlock-phone-prima

Влез с име и парола в твоя профил в сайта на Мтел. Въведи имей номера на апарата и след малко ще получиш код за отключване.

п.п Не съм отключвал айфон но с апарати закупени от Мтел и вече с изтекъл договор процедурата отнема съвсем малко време.

Редактирано от П.е.т.ъ.р (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, П.е.т.ъ.р написа:

п.п Не съм отключвал айфон но с апарати закупени от Мтел и вече с изтекъл договор процедурата отнема съвсем малко време.

Аз пък само iPhone съм отключвал, а последния беше отключен миналия четвъртък.
Та затова му казвам на човека как най-бързо да си свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможността да се отключват онлайн е от скорор съвсем скоро я изпробвах с Alcatel One Touch Idol.

Иначе отключват безплатно от 2-3 години насам апарати с изтекъл договор който нямат някакви тежести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже не е нужно да ходи до офис. През линка който е дал @П.е.т.ъ.р, въвежда IMEI и ще получи код за отключване. След това на Iphone-а слага карта към друг оператор и ще му изпише "Моля въведете код за мрежата" или нещо подобно. Аз вече го използвах върху HTC Desire 500, S2 и един One X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Даже не е нужно да ходи до офис. През линка който е дал @П.е.т.ъ.р, въвежда IMEI и ще получи код за отключване. След това на Iphone-а слага карта към друг оператор и ще му изпише "Моля въведете код за мрежата" или нещо подобно. Аз вече го използвах върху HTC Desire 500, S2 и един One X.

Ще опитам за последно да го напиша, та дано се усетиш ти за какви апарати пишеш, а автора какво иска да отключи:

Описаното от теб НЕ РАБОТИ при iPhone и няма никакви кодове за мрежи и прочие.
Още веднъж: НЕ РАБОТИ!!!
НЕ!!!

Сега пак ли ще напишеш нещо за HTC Desire и подобни...андроиди?!?!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, algor написа:

Ще опитам за последно да го напиша, та дано се усетиш ти за какви апарати пишеш, а автора какво иска да отключи:

Описаното от теб НЕ РАБОТИ при iPhone и няма никакви кодове за мрежи и прочие.
Още веднъж: НЕ РАБОТИ!!!
НЕ!!!

Сега пак ли ще напишеш нещо за HTC Desire и подобни...андроиди?!?!

Това не го знаех, ще го имам в предвид. :) Иначе, за мен проблема при оставянето на апарата в Мтел, е, че не ти се обаждат като апарата е готов, а чакат да изтече срока или ти да си го потърсиш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Звънях в М тел и оператора ми каза ,че от 22 декември политиката на М тел е да отключват абсолютно безплатно всички Айфони закупени от тях без оглед кота ,колко лизинга остават и др. подобни!!

Моят е отключен вече!!

Цитата е от един друг форум с гугъл лесно ще го откриете. Всяко второ мнение в темата е за успешно отключен iPhone след обаждане по телефона до оператор.

Темата е стара и става въпрос за 4ки и 5ци

В момента в сайта им няма сътрудник онлайн но утре ако остане време и не забравя ще попитам дали става отключването онлайн.

Пък Автора вместо да чака да беше пробвал опцията в сайта на Мтел и да каже дали работи или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих с хора от Мтел, казаха че са подали заявка за отключване, трябва да свържа телефона с iTunes и щяло да стане работата. Тук пък се появи нов проблем - компютърът не разпознава айфона. Някакви идеи защо става така? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липсващ драйвер, неработещ порт, повреден порт, повреден кабел, повредена букса. Предположения много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Липсващ драйвер, неработещ порт, повреден порт, повреден кабел, повредена букса. Предположения много.

На двата компютъра пробвах, не става, не е от порта. Не знам дали е от кабела, но телефонът се зарежда само когато е изключен, възможно е и в кабела да е проблема. А ако е липсващ драйвер, откъде да го намеря? Или какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, shikamaru99 написа:

На двата компютъра пробвах, не става, не е от порта. Не знам дали е от кабела, но телефонът се зарежда само когато е изключен, възможно е и в кабела да е проблема. А ако е липсващ драйвер, откъде да го намеря? Или какво трябва да направя?

Не се занимавай с глупости.
Смени кабела просто и ако пак има проблем, тогава ще му намерим решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iPhone се отключват без чужда карта ,след отключването от оператор свързваш телефона към компютър и от itunes му даваш ресторе като преди това си направиш бекъп на файловете.

От тука може да си провериш дали е отключен http://iphoneimei.info/

А проблемът при свързването сме го имали и много пъти в сервиза.

Телефон Made in China какъвто е iphone с кабел Made in China  свързан към лаптоп Acer,Asus,Toshiba,Sony  Made in China   шансът е минимален да стане.

Причините които ние открихме за това,че не иска да се свързва е,че кабелът когато го отрежеш се вижда,че е с толкова тънки жички ( нишки) че от икономия при леко навиване или огъване на кабелът се къса една от жичките и спира да работи.

Другата причина е,че при лаптопите USB порта им от дясната страна е закачен директно за платката и там почти винаги работи докато от лявата страна USB портовете е пуснат кабел за да стигне до там а този кабел от икономия е по тънък от минимума и затова там има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получи се чрез смяна на кабела. Вече всичко е ОК. Много благодаря на всички които отговориха.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.