Премини към съдържанието
gerro_1

моля за помощ за Lenovo G50-30

Препоръчан отговор

та,немога да почна инсталация на 7,щото BIOS.
вероятно е често срещано,ма на мене -честито. :)
как да обновя BIOS от флаш. със тия леново....
благодаря ви за всички отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първите два реда от четиристишието не мога да ги коментирам, тъй като изобщо не разбирам за какво става въпрос?

Та би ли обяснил малко по-адекватно каква ти е точно целта, за да се разбере защо искаш да ъпдейтваш биоса, ако изобщо има нужда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отзива. просто искам да инсталирам 7 на марката и модела показан.
като почна инсталацията се появява BSOD. требвало да се обнови BIOS.
търся идеи от флашка да стане,не от CD.  извинявам се,Lenovo явно са ми слабост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста програми за преинстал от флашка, като за начало може да пробваш с Rufus.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние дъртите се радваме че има ентусиасти като тебе. бъди здрав.
посочих при мене проблема и мислим ако не ти некой друг да си каже приказката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя, би трябвало да има ISO файл, с който да актуализирате BIOS през USB носител. Последният, трябва да бъде предварително подготвен от друга или същата система...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo не са предвидили друга възможност за обновяване на BIOS, освен през Windows за този модел.

Проблема при инсталацията не е във версията на BIOS, а в настройките на същия. Ако качиш снимки на менютата, ще открием какво му пречи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, gerro_1 написа:

ние дъртите се радваме че има ентусиасти като тебе. бъди здрав.
посочих при мене проблема и мислим ако не ти некой друг да си каже приказката.

Boot Mode го променяте от UEFI на Lagsy
Secure Boot от Enabled го превключвате на Disabled

Също погледнете инфото в този линк, може да ви е от полза http://doboman.blog.bg/technology/2014/08/28/instalaciia-na-windows-7-na-lenovo-g50-30.1292519

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става за този модел. Слагаш му Windows 8.1. И драйверите работят коректно. Поне на 5 модела съм го инсталирал вече. Не става седмица. Bios умишлено е направен така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Богатир написа:

Boot Mode го променяте от UEFI на Lagsy
Secure Boot от Enabled го превключвате на Disabled

Също погледнете инфото в този линк, може да ви е от полза http://doboman.blog.bg/technology/2014/08/28/instalaciia-na-windows-7-na-lenovo-g50-30.1292519

погледнах и го имам пред вид. ше си поиграя със 8 както Емо Костов препоръча и при инсталирана OS,ще
предприема обновление на BIOS. човека ми иска 7...
дано се оправим. благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, XYconstant написа:

Първите два реда от четиристишието не мога да ги коментирам, тъй като изобщо не разбирам за какво става въпрос?

Та би ли обяснил малко по-адекватно каква ти е точно целта, за да се разбере защо искаш да ъпдейтваш биоса, ако изобщо има нужда?

Моделите, които се продават в момента сa с Bios, който не разрешава да се инсталира Windows 7, въпреки че има опцията Legacy mode, Secure boot off. При опит за инсталация излиза тази грешка. Опитвал съм даже да инсталирам Windows 7 през efi mode и пак не става.

Вариантите са 2: Или инсталираш Windows 8.1 или сменяш версията на Bios, който разрешава инсталация на Windows 7. Второто не го препоръчва, защото може да съсипе лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря Емил. ми явно и моя човек ше се наложи да се научи на 8.
в момента Rufus прави флашката. ще продължа да пиша по темата,евентуално какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, gerro_1 написа:

благодаря Емил. ми явно и моя човек ше се наложи да се научи на 8.
в момента Rufus прави флашката. ще продължа да пиша по темата,евентуално какво се случва.

Инсталирай му Windows 8.1. Същия е като седмицата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се,разбира се. току що флашката е готова със Windows 8.1 Professional (x64).
машината е със фрии дос,поне сложили диск със драйвери за 8.1.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си инсталирал въпросния Windows 8, има възможност от него да актуализираш биоса и да инсталираш след това Windows 7. Ако не се лъжа, инструментите, които са обявени в сайта за Windows 7, са напълно съвместими и с 8.1. Надявам се знаеш, с какво трябва да се внимава при актуализацията на BIOS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, oavramov написа:

Lenovo не са предвидили друга възможност за обновяване на BIOS, освен през Windows за този модел.

Проблема при инсталацията не е във версията на BIOS, а в настройките на същия. Ако качиш снимки на менютата, ще открием какво му пречи.

нема нужда от снимки,защото всичко е наред със настройките на BIOS-а.
благодаря за коментара. :)

инсталацията завърши успешно. машината работи отлично.
благодаря на всички отзовали се по темата. бъдете здрави и лека вечер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Blue Ray написа:

Като си инсталирал въпросния Windows 8, има възможност от него да актуализираш биоса и да инсталираш след това Windows 7. Ако не се лъжа, инструментите, които са обявени в сайта за Windows 7, са напълно съвместими и с 8.1. Надявам се знаеш, с какво трябва да се внимава при актуализацията на BIOS.

така е наистина,но ше гледам да не си създавам главоболия. :)
изчетох маса теми по англоезични форуми и намерих начин за обновление на BIOS-а,но понеже машината е на близък приятел,не искам да прецакам нещо.иначе съм правил флаш на BIOS преди време на стара
настолна машина и малко имам понятие. направих както посъветва Emo Костов и в момента слагам драйвери.
поздрави. :)

Редактирано от gerro_1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също бих избрал като временно решение 8.1 в тръпнене и очакване на стабилната и невероятна 10-ка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tanner Foost Foust написа:

Аз също бих избрал като временно решение 8.1 в тръпнене и очакване на стабилната и невероятна 10-ка :D

Лично този модел съм го тествал и с 10. Работи повече от добре. Ако автора иска може и 10 да инсталира. Проблема е, че трябва да си сложи SSD или хибриден хард, заради по големите updates на десетката.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, gerro_1 написа:

направих както посъветва Emo Костов и в момента слагам драйвери.
поздрави. :)

Ако пък твоят приятел, много държи на седмица, инсталирай му sm8-setup и избери всичко да изглежда като седмицата!

Никога няма да се досети че е със 8.1 !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Digimon написа:

Ако пък твоят приятел, много държи на седмица, инсталирай му sm8-setup и избери всичко да изглежда като седмицата!

Никога няма да се досети че е със 8.1 !

Дали, аз и ти веднага ще се досетим :D
Зависи юзърът колко години има опит с експи, със 7, със 8, със 10, веднага може да се досети по интерфейса.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Tanner Foost Foust написа:

Дали, аз и ти веднага ще се досетим :D
Зависи юзърът колко години има опит с експи, със 7, със 8, със 10, веднага може да се досети по интерфейса.

Така предположих, след като си е дал машината друг да му я преинсталира!

Най малкото не е във час поне!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, манго написа:

субективно усещане...ъ-ъ-ъ...че 8.1 е значително по-лек и по-бърз от седмицата

Говоря като визия и интерфейс. Иначе колко са зле 8.1 и 10 няма да коментирам. Продължавам да не ги харесвам, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че точно този модел тук се инсталира успешно 7.

https://support.lenovo.com/bg/bg/documents/ht100535

http://doboman.blog.bg/technology/2014/08/28/instalaciia-na-windows-7-na-lenovo-g50-30.1292519

http://www.xn----7sbhllfqzibnkj.com/lenovo-g50-30-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-windows-7/

Аз лично бих обновил биоса ако машината е лична.
Ако пък потребителя е много настоятелен също.

Просто ъпдейтването на биоса трябва да се изпълни стриктно без грешки по посоченият начин от производителя.

До колкото виждам нещата са максимално опростени и автоматизирани, просто трябва да се свали биосът, накрая е изпълним файл, стартира се под операционна система, и се следват инструкциите, рестарт, нещата се финализират, и готово.

Само не трябва да се прекъсва процеса по никакъв начин, и да се прави със заредена батерия.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.