Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Откакто започнаха жегите ми направи впечатление , че температурите на лаптопа се повишиха в офиса ми е нормално топло , лаптопа е нормално топъл .

Заснемане.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези температури под товар ли са или при стартиране на лаптопа? Кажи марка и модел, за да видим с какъв хардуер е? Чистена ли е скоро машината? За какво се използва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не чак по голям товар когато е хладно са в норми 42 43 градуса , но сега като е горещо се дигат на 50 градуса от май месец не е почистван но не прегрява . Вечерно време въобще не е топъл в къщи . Лаптопа се използва предимно за работа , сърфирване  и чат пат някоя игра . Лаптопа е HP G 62 WINDOWS 7 ultimate 32 bit .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP G 62  - Това е достатъчно. По принцип тези модели греят. Ако не е правена профилактика на лаптопа го занеси в сервиз, за да му направят.

След това задължително си вземаш охлаждаща подложка и си следиш температурите с AIDA, Speccy или друг подобен на тях софтуер. Минат ли 70-75 градуса му даваш почивка.

Ако играеш игри на тази машина много внимавай с температурите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам еми за сега не мисля да го водя , но когато започва да награвя и изключва тогава да :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, adersa написа:

Ахам еми за сега не мисля да го водя , но когато започва да награвя и изключва тогава да :)

Коригирах си малко по-горния пост. Занеси го сега. Започне ли да нагрява и да се изключва вече ще бъде късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

HP G 62  - Това е достатъчно. По принцип тези модели греят. Ако не е правена профилактика на лаптопа го занеси в сервиз, за да му направят.

След това задължително си вземаш охлаждаща подложка и си следиш температурите с AIDA, Speccy или друг подобен на тях софтуер. Минат ли 70-75 градуса му даваш почивка.

Ако играеш игри на тази машина много внимавай с температурите.

А необходимо ли е изобщо да се прави това? Някъде видя ли "ненормална" температура на дадените снимки. Защо си мислиш, че има някакъв проблем? Решаваш проблем, който изобщо не съществува. Само и единствено за профилактиката си прав, редно е да се направи, но може и да изкара още време. 

преди 14 минути, adersa написа:

започва да награвя и изключва

Мхм, чакай покрива да ти падне на главата, след това мисли да го ремонтираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Blue Ray написа:

А необходимо ли е изобщо да се прави това? Някъде видя ли "ненормална" температура на дадените снимки. Защо си мислиш, че има някакъв проблем? Решаваш проблем, който изобщо не съществува. Само и единствено за профилактиката си прав, редно е да се направи, но може и да изкара още време. 

Мхм, чакай покрива да ти падне на главата, след това мисли да го ремонтираш.

Само ще го накарам да пусне един Stress Test с AIDA и резултата ще е сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм вкъщи стаята е нормално топло лаптопа въоще не е горещ като днеска на обяд ето и в момента температурите му

Заснемане.PNG

Явно ако е горещо в самото помещение тогава и лаптопа награвя няма значение дали е под товар или въобще да не се работи на него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един Stress Test с AIDA и наблюдавай температурите. Ако лаптопа не е почистван може да го занесеш поне да му продухат прахта и почистят мръсотията ( ако има такава). Не е задължително да му се сменя термопаста. Освен това задължително си вземи един външен охладител.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎4‎/‎19‎/‎2016 at 8:00, Емил Костов написа:

След това задължително си вземаш охлаждаща подложка

Hе се заяждам но, при положение че лаптопа е с пластмасов корпус, тези охлаждащи подложки, ( ако ставa въпрос за тия активно охлаждащите с вентилаторите ), да смъкнат 1-2 градуса максимум. Говоря от личен опит. Сега ако корпуса е метален, там вече да. Аз ползвам подложка ( без вентилатор ) колкото да препази входните отверстия от запушване, пълнене с влакна и т.н. Лятото в тоя офис ако няма климатик и сто подложки да сложи пак ще прегрява. Няма как при стайна температура от 30 градуса примерно, лаптопа да не вдигне грaдуси. Постоянно следене на температурите чрез специ или друга някоя там, ,както си писал в края. Като стигнат критичните стойностти забавя темпото и това е.

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждащите подложки могат да имат и добър ефект, стига да са достатъчно добре конструирани и използвани. Зависи и от модела лаптоп. При някои няма големи разлики. Както е описано, ако кутията е метална, ефекта е по-добър, но и с пластмасова може да се получи. Първо е добре да се вземе подложка тип "3D" - с отвори от всички страни. Добре е вентилатора да е голям 180мм. например, но по-добре ще е да са два. Освен това не трябва да е много ниска. Ако е по-нов модел, то той ще има малък "сервизен" капак, под който обикновено е хард диска или рам паметта. Може този капак да е постоянно отворен, за да се охлажда по-добре. Но ще събира повече прах. Като цяло подложките в много отношения стимулират събирането на прах в лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, julienalexandrov написа:

Hе се заяждам но, при положение че лаптопа е с пластмасов корпус, тези охлаждащи подложки, ( ако ставa въпрос за тия активно охлаждащите с вентилаторите ), да смъкнат 1-2 градуса максимум. Говоря от личен опит. Сега ако корпуса е метален, там вече да. Аз ползвам подложка ( без вентилатор ) колкото да препази входните отверстия от запушване, пълнене с влакна и т.н. Лятото в тоя офис ако няма климатик и сто подложки да сложи пак ще прегрява. Няма как при стайна температура от 30 градуса примерно, лаптопа да не вдигне грaдуси. Постоянно следене на температурите чрез специ или друга някоя там, ,както си писал в края. Като стигнат критичните стойностти забавя темпото и това е.

Да, подложката ще ти свали 4-5 градуса, но освен това ще ти пази лаптопа и ще му дава възможност да се охлажда добре. Ако име нещо ще го отнася подложката,а не лаптопа. Това важи особено за потребители, които си слагат лаптопа на колената в леглото или на повърхности, които не осигуряват добро охлаждане на машината. Сега ясно ли ти стана защо препоръчвам външен охладител. Ако лаптопа ти е висок клас и е с алуминиево покритие няма да имаш нужда от такъв охладител!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
HP G 62  - Това е достатъчно. По принцип тези модели греят

Ти на тоя ако му викаш "топъл" лаптоп - ела да видиш моя. 50 градуса си ги прави от нищо - даже и когато е студено.

Едно време - при 4 години без чистене, е стигал до 90-100 :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя от 5 год работи на мин 53 до 70 нито съм му сменял паста,само почистване и няма никакъв проблем;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Ти на тоя ако му викаш "топъл" лаптоп - ела да видиш моя. 50 градуса си ги прави от нищо - даже и когато е студено.

Едно време - при 4 години без чистене, е стигал до 90-100 :D

Преди ги правиха да издържат повече. И аз имах подобен MSI( процесор Atlon с Nvidia чипсет). При включване процесора си стоеше на 55-60 градуса, но е един момент след няколко години работа чипа на видеото се отлепи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди ги правиха да издържат повече. И аз имах подобен MSI( процесор Atlon с Nvidia чипсет). При включване процесора си стоеше на 55-60 градуса, но е един момент след няколко години работа чипа на видеото се отлепи. 

Даже, когато си настройвам индикацията за температурата - критичните нива по дефаулт са 90 и 100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни температури (90-100 градуса Целзий) са напълно недопустими и критични за всяка една компютърна система, независимо дали е лаптоп и какъв е той. Не съветвам никого да стои спокойно, когато разбере, че хардуера му е достигнал такива температури. Дори и да не забележите нищо в работата на хардуера в началото, няма как да няма катастрофални последици за него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Blue Ray написа:

Подобни температури (90-100 градуса Целзий) са напълно недопустими и критични за всяка една компютърна система, независимо дали е лаптоп и какъв е той. Не съветвам никого да стои спокойно, когато разбере, че хардуера му е достигнал такива температури. Дори и да не забележите нищо в работата на хардуера в началото, няма как да няма катастрофални последици за него. 

Така е Blue Ray, но лаптопа ги държеше и съответно си замина. Смених дъното с ново и пак стоеше на 80-90 градуса под товар. Просто такива машини бяха. Затова споря като някой каже, че температура над 70 градуса е нормална. Или не знае къде се намира или говори наизуст.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално този модел и тази серия на HP са отвратителни и много греещи. Плаче за профилактика на всяка година две зависи кой и как е правил профилактиката. Специално този модел лесно си заминава ако не се обърне внимание на охлаждането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално па тоя лаптоп си е абсолютно нормално хладен.Вие какво искате на 20 градуса ли да е по дефаулт?Стрес тест на АИДА не пускай!!!Тези дето те карат да го пускаш - те да го пускат на техни лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързи ме да чета кви глупости сте писали

ма вие

55 градуса греене ли му викате ?

дамн ит, нищо не сте видели...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Me4oPyx написа:

Специално па тоя лаптоп си е абсолютно нормално хладен.Вие какво искате на 20 градуса ли да е по дефаулт?Стрес тест на АИДА не пускай!!!Тези дето те карат да го пускаш - те да го пускат на техни лаптопи.

Защо да не пуска стрес тест с AIDA? Какво ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

55 градуса са нищо.

Специално при контакта ми с този модел, без стрес тестове. Без правене на нищо съм виждал 80 градуса от горе.

Изключваше се по средата на рекавъри процес при качване на бекъп.

Не знам какви глупости ви се въртят в главата. Но проблемът си е изцяло ваш, като не знаете какво да си купувате!

Не всички потребители са като вас. Някои от нас работят с компютрите си по 24/7 до като спят дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са в idle status  са високи ,на чист декстоп трябва да са 45-46 максимум .Ако са в натоварване,браузване,гледане на видео клип или филм са нормални

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.