Премини към съдържанието
Sutekh

Нова бетерия но не се зарежда на 100%

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следният проблемн,баща ми си купи нова батерия за лаптопа но не се зарежда на 100% стига до 80% и повече не иска да качи,батерията има 13% износване(според аида64),а е чисто нова,запечатана всичко както си му е редът,моделът на батерията е aa-pb9ns6b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема.

1. Повредена батерия - това, че батерията е нова няма никакво значение. Поради тази причина има гаранция. 

2. Виж в какъв режим е направена настройката в Power Safe Mode. Ако е избрана опцията батерията да е с по-дълъг живот се зарежда до 80%. Не гледай какво ти пише AIDA. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Вероятни причини за проблема.

1. Повредена батерия - това, че батерията е нова няма никакво значение. Поради тази причина има гаранция. 

2. Виж в какъв режим е направена настройката в Power Safe Mode. Ако е избрана опцията батерията да е с по-дълъг живот се зарежда до 80%. Не гледай какво ти пише AIDA. 

Благодаря ти,ама ако може да ми кажеш къде точно е тази настройка,или това е в опции на захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк с информацията. Виж също така в биос на лаптопа има ли опцията за тест на батерията. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Ето линк с информацията. Виж също така в биос на лаптопа има ли опцията за тест на батерията. 

Благодаря,сега ще тествам и ще пиша за резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам за моят Асус.

Как да направя да се зарежда до 80. В момента все ми е на 100 и на зарядно. Вградена е батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Tanner Foost Foust написа:

Аз да попитам за моят Асус.

Как да направя да се зарежда до 80. В момента все ми е на 100 и на зарядно. Вградена е батерията.

Оставяш я да се разреди примерно до 70% и после избираш опцията Power Save. Това трябва да я зареди до 80%. Ако не иска виж в сайта на производителя освен драйверите за твоя модел има и софтуер за управление на батерията. Може него да го инсталираш и от там да направиш необходимите настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено на Тинкпад батериите имат опция да се зареждат до определен процент :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е така.

Според прогнозите на Аsus за използваните от тях батерии в техни устройства прогнозите са следните:

555.jpg

Препоръките им са следните :

https://www.asus.com/support/article/604/

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално :) ...........за Асус,на жена ми 4 годишния Делл държи по 3 часа все още.Моята на лаптопа от подписа е на 97 % капацитет държи по 2,30 часа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.